تبیان، دستیار زندگی
معاون موسسه فرهنگی و اطلاعرسانی تبیان دفتر قم گفت: سازمان تبلیغات اسلامی نسبت به سایر سازمان ها و نهادهای فرهنگی در تبلیغ مجازی دین موفق تر عمل کرده است. به گزارش روابط عمومی، سید حیدر مرتضوی در گفتگویی، فضای مجازی را عرصه مناسبی برای انجام فعالیتهای...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

معاون موسسه فرهنگی و اطلاعرسانی تبیان دفتر قم:

سازمان تبلیغات اسلامی در تبلیغ مجازی موفق تر از دیگر نهادها عمل کرده است

مرتضوی؛ معاون دفتر تبیان قم

معاون موسسه فرهنگی و اطلاعرسانی تبیان دفتر قم گفت: سازمان تبلیغات اسلامی نسبت به سایر سازمان ها و نهادهای فرهنگی در تبلیغ مجازی دین موفق تر عمل کرده است.

به گزارش روابط عمومی، سید حیدر مرتضوی در گفتگویی، فضای مجازی را عرصه مناسبی برای انجام فعالیتهای فرهنگی دانست و اظهار داشت: تبلیغ فیزیکی از اهمیت بالایی برخوردار است و در حال حاضر فعالیتهای خوبی در این راستا انجام میشود اما محیط مجازی دینی مظلوم واقع شده است و ما نسبت به سایر کشورها خیلی عقب هستیم.

وی گفت: به خاطر اینکه فعالیتهای دینی در محیط مجازی کم است، عطش زیادی برای گرایش به این محتواها وجود دارد.

مرتضوی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در این زمینه، افزود: حرکت به سوی محیط مجازی و سایبر حدود 10 سال قبل با تیزبینی مقام معظم رهبری مطرح شد و بسیاری از نهادهای فرهنگی و دینی این مسئله را مورد توجه قرار دادند.

وی ادامه داد: خوشبختانه سازمان تبلیغات اسلامی از بین دیگر سازمانها نهادهای فرهنگی این ضرورت را زودتر درک کرده و در تبلیغ مجازی موفقتر از سایر نهادها فعالیت کرده است.

مرتضوی با اشاره به ضرورت توجه بیشتر به فعالیتهای مجازی گفت: بخش قابل توجهی از مطالب و محتوای فضای مجازی و اینترنت را محتوای ضد دینی و ضد اسلامی تشکیل میدهند و متاسفانه در کشور ما از این ظرفیت به خوبی در راستای ترویج دین مبین اسلام استفاده نمیشود.

وی فعالیت در فضای مجازی را یکی از سیاستهای کلان سازمان تبلیغات اسلامی برشمرد و تصریح کرد: این فعالیتها باید در همه استانهای کشور انجام شود و استراتژی خوبی برای این گونه فعالیتها تعریف شود.

تنظیم: هومن بهلولی