تبیان، دستیار زندگی
صداوسیما رسانه ملی است و نمی‌تواند با چند شبکه عمومی مطالب عمیق علمی را به مردم ارائه کند، لذا باید شبکه‌های اختصاصی نیز ایجاد شود تا مفاهیم و مطالب علمی به خوبی به جامعه منتقل شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ایجاد شبکه‌های اختصاصی در صداوسیما

یجاد شبکه‌های اختصاصی در صداوسیما

صداوسیما رسانه ملی است و نمی‌تواند با چند شبکه عمومی مطالب عمیق علمی را به مردم ارائه کند، لذا باید شبکه‌های اختصاصی نیز ایجاد شود تا مفاهیم و مطالب علمی به خوبی به جامعه منتقل شود.

به گزارش مرکز خبر حوزه، آیت الله جوادی آملی، امروز در دیدار با مدیران صداوسیما، اظهار داشتند: در بین 70 میلیون جمعیت ایران، کسانی که عمیقانه در بحث های سیاسی،اقتصادی و اجتماعی، فرهنگی فکر می‌کنند وجود دارند که با ایجاد شبکه‌های اختصاصی می‌توان حرف‌های عمیق علمی را برای این افراد عرضه کرد، ولو اینکه بیننده  آن نسبت به شبکه های عمومی کمتر باشد.

معظم‌له با بیان اینکه هنر در ردیف مهمترین رشته های عصر حال حاضر است، اظهار داشتند: صداوسیما تمام برنامه های اجتماعی، سیاسی،اقتصادی و آموزشی را بر اساس هنر ارائه می نماید و اهمیت این هنر که اسلامی باشد یا هنر رایج عصر، مهم است.

ایشان افزودند:  هنر رایج عصر بر اساس اعتدال شکل می گیرد؛ یعنی بر اساس خواست و نیاز جامعه که همان عرضه و تقاضا است، می باشد که این امر به لحاظ اسلام ناپسند است.

آیت الله جوادی آملی گفتند: بازار اقتصاد دنیا بر اساس اعتدال، تعادل و تقاضا و عرضه است و فعالیت بازاریابی غرب بر این اساس است که مردم این را می‌پسندند پس باید همان عرضه شود.

ایشان با بیان اینکه بزرگوارنی که در عرصه هنر فعالیت دارند سعی می کنند عدل محور باشند نه اعتدال مدار، اظهار داشتند: کسی با  عدل که به معنای قراردادن چیزی در جای خودش است مشکل ندارد، اما اینکه جای اشیاء کجاست، مهم است.

آیت‌الله جوادی‌آملی با بیان اینکه اگر کسی فقیهانه وارد هنر نشود در گودالها خواهد افتاد، گفتند: هنر وقتی اسلامی می شود که ما از چارچوب عدل فاصله نگیریم و به سمت اعتدال گام بر نداریم و نگوییم  مردم این را می خواهند و ما خواست مردم را انجام می دهیم.

وی افزودند: بین عدل و اعتدال فرق بگذارید، یعنی  هرچه مردم می خواهند حق نیست بلکه آنچه حق است باید به مردم معرفی شود و در فعالیت‌های هنری عدل مورد نظر باشد، نه اعتدال.

آیت الله جوادی آملی با بیان اینکه بخش عمده برنامه های صداو سیما را سریال‌ها و فیلم ها تشکیل می دهند،اظهار داشتند:  این سریال ها و فیلم ها می تواند عالمانه و محققانه باشد آنچه که تاکنون به عنوان فیلم و سریال اسلامی ارائه شده است در مرحله ضعیف و متوسط می باشد

ایشان به سریال امام علی (ع) اشاره کرده و گفتند: آن امام علی (ع) صاحب نهج‌البلاغه،  که به مردمش می فرمودند هرچه سوال دارید بپرسید، در سریال سیما نبود!