تبیان، دستیار زندگی
دانشکدۀ مجازی علوم حدیث به منظور گسترش فرهنگ و معارف اسلامی و ارتقای دانش و اطلاعات قرآنی و حدیثی اقشار فرهیختۀ جامعه، با همکاری رادیو قرآن و شبکۀ قرآن و معارف سیما، مسابقه‌ای علمی را به صورت سراسری برگزار می‌نماید ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مسابقۀ بزرگ علمی ثقلین برگزار می‌شود

مسابقه علمی ثقلین

دانشکدۀ مجازی علوم حدیث به منظور گسترش فرهنگ و معارف اسلامی و ارتقای دانش و اطلاعات قرآنی و حدیثی اقشار فرهیختۀ جامعه، با همکاری رادیو قرآن و شبکۀ قرآن و معارف سیما، مسابقه‌ای علمی را به صورت سراسری برگزار می‌نماید.

برگزاری این مسابقۀ بزرگ که به دلیل توجه هم‌زمان به علوم قرآن و حدیث به عنوان "مسابقۀ علمی ثقلین" نامیده می‌شود، فرصت مناسبی است تا علاقه‌مندان به آشنایی عمیق‌تر با معارف اسلامی به مطالعۀ تخصصی در این زمینه بپردازند و در رقابتی سالم و سازنده، آموخته‌های خود را مورد سنجش قرار دهند.

طلاب حوزه‌های علمیۀ سراسر کشور، دانشجویان رشته‌های مرتبط با الهیات و معارف اسلامی و عموم فرهنگیان و علاقمندانی که مایل به مطالعۀ تخصصی در زمینۀ علوم قرآن و حدیث باشند می‌توانند با شرکت در این مسابقۀ بزرگ که برای نخستین بار در سطح ملی برگزار می‌شود با یکدیگر به رقابت بپردازند.

مرحله مقدماتی این مسابقه 13 اسفندماه مصادف با میلاد با سعادت پیامبر اعظم (صلی الله علیه و آله) و امام جعفر صادق (علیه‌السلام) به شیوۀ آزمون کتبی در تهران و نمایندگی‌های دانشکدۀ مجازی علوم حدیث در سراسر کشور، به صورت هم‌زمان برگزار خواهد شد و برگزیدگان این مرحله به مرحلۀ نهایی راه خواهند یافت. مرحله نهایی این مسابقه با حضور 12 شرکت‌کنندۀ برتر در تاریخ 15 اردیبهشت ماه 89  مصادف با روز بزرگداشت شیخ صدوق (ره) و هفته معلم در قالب برنامه‌ای رادیویی و تلویزیونی با همکاری رادیو معارف و شبکۀ قرآن و معارف سیما به شیوۀ رقابت شفاهی در تهران برگزار و از این شبکه‌ها پخش خواهد شد.

علاقمندان به شرکت در این مسابقه تا تاریخ 20 بهمن فرصت دارند تا با مراجعه به پایگاه اینترنتی دانشکدۀ مجازی علوم حدیث به نشانی www.hadith.ac.ir ضمن کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه نسبت به نام‌نویسی اقدام کنند.

تنظیم: هومن بهلولی