تبیان، دستیار زندگی
مهدی مهدوی‌کیا ستاره ایرانی باشگاه اینتراخت فرانکفورت پس از فسخ قرارداد با این تیم آلمانی و بعد از توافق با مدیران استیل آذین با قرارداد یکسال و نیمه به باشگاه استیل آذین پیوست ..........
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مهدوی کیا به استیل آذین پیوست

مهدوی کیا کاپیتان تیم ملی ایران

مهدی مهدوی‌کیا ستاره ایرانی باشگاه اینتراخت فرانکفورت پس از فسخ قرارداد با این تیم آلمانی و بعد از توافق با مدیران استیل آذین با قرارداد یکسال و نیمه به باشگاه استیل آذین پیوست.

مهدوی کیا ساعت یک و نیم بامداد امروز از طریق فرانکفورت به تهران می‌آید و پس از استراحتی کوتاه  ساعت 10 صبح  در دفتر این باشگاه حاضر می‌شود تا با حسین هدایتی و مصطفی آجورلو مالک و مدیرعامل این باشگاه پای میز مذاکره بنشیند و بعد از ظهر قرارداد خود را در هیئت فوتبال تهران ثبت کند. مهدوی‌کیا توافقات قبلی را انجام داده و مانع خاصی برای حضور در استیل آذین ندارد.

او 5 ماه پیش مذاکراتی را با مدیران باشگاه پرسپولیس تهران انجام داده بود که به دلیل کامل بودن فهرست بازیکنان این باشگاه این مذاکرات بی نتیجه باقی ماند.

مهدی مهدوی‌کیا پس از فسخ قرارداد با باشگاه اینتراخت فرانکفورت و ترک آلمان در دیدار با بروخ هاگن با رئیس این باشگاه آلمانی خداحافظی کرد.

بروخ هاگن رئیس باشگاه اینتراخت فرانکفورت به مهدوی‌کیا گفت که درهای باشگاه به روی تو برای همیشه باز است و ما به داشتن بازیکنی مثل تو افتخار می‌کنیم. گفتنی است چندی پیش نیز میشایل اسکیبه سرمربی اینتراخت فرانکفورت تأکید کرده بود که مهدوی‌کیا ورزشکار برجسته و انسانی است بزرگ و دوست‌داشتنی است که به رقم بازی نکردن و قرار نگرفتن در لیست 18 نفره رفتاری کاملا حرفه‌ای و آموزنده از خود نشان می‌دهد.

مهدی مهدوی کیا کاپیتان پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان و باشگاههای بوخوم ، هامبورگ و اینتراخت فرانکفورت در شرایطی امروز(سه شنبه) قراردادش را با تیم استیل آذین ثبت خواهد کرد که قبل از این مذاکراتی را با پرسپولیس داشت اما نتوانست به این تیم بپیوندد.

مهدی مهدوی‌کیا که حالا باید او را بازیکن استیل آذین دانست در حالی به استیل آذین پیوست که باشگاه پرسپولیس نیز در دو مقطع برای استخدام وی وارد مذاکره شده بود ابتدا این عباس انصاریفرد بود که از طریق دوستان مشترک با وی به گفتگو نشست که با توجه به عزم کیا برای ماندن آلمان حضور او در پرسپولیس میسر نشد. مهدوی‌کیا سپس در دوره حبیب کاشانی نیز دوبار با وی و عباس علیپور در مورد حضور در پرسپولیس با آنها مذاکره کرد.

اما این بازیکن برای حضور در پرسپولیس یک مشکل ویژه داشت که آن فهرست پرسپولیس بود که هیچ جای خالی‌ای نداشت. مهدوی کیا در این‌باره به سایت گل می‌گوید:« لیست پرسپولیس پر بود و با وجود علاقه قلبی نتوانستم به تیم خودم برگردم.»

مهدوی کیا، کریمی

او اشاره می‌کند که حبیب کاشانی به دنبال راهی برای بازکردن جا برای وی بوده که با توجه به مقررات قادر به این کار نشده است. این بازیکن خوش‌ اخلاق البته راضی نیست در این‌باره بیشتر حرف بزند چرا که به هر حال همانطور که علاقه او به پرسپولیس قابل کتمان نیست طبیعتاً حالا تعهد وی به باشگاه جدیدش نیز سر جای خود است و قاعدتاً‌ نباید نام تیم دیگری در میان باشد. حتی اگر آن تیم پرسپولیس باشد که مهدوی‌کیا با تمام وجود به آن علاقمند بوده و پیشرفت خود را مدیون آن می‌داند.

فاضلی: مهدوی‌کیا بعد از یازده سال می‌خواست در کنار پدر و مادرش باشد

مدیربرنامه‌های مهدوی‌کیا تأکید کرد زندگی کردن در کنار پدر و مادر بعد ا ز یازده سال زندگی کردن در اروپا یکی از دلایل بازگشت او به ایران بود. محمودرضا فاضلی به سایت گل گفت:« قرارداد مالی مهدوی‌کیا با باشگاه اینتراخت فرانکفورت شرایطی را فراهم آورده بود که این باشگاه به خاطر کاهش هزینه‌ها سعی در اتخاذ تصمیم جدیدی داشت و شاید به همین دلیل بود که مهدی مورد استفاده قرار نمی‌گرفت در مجموع ما از چند روز پیش برای فصل قرارداد با باشگاه اینتراخت وارد مذاکره شدیم و مهدی قبول کرد در ازای گذشت از بخشی از مبلغ قراردادش این تیم را ترک کند و مسئولان این باشگاه آلمانی نیز پس از مذاکرات نهایی برای لغو قرارداد به توافقات نهایی رسیدند و در نهایت عصر دوشنبه برگه فسخ قرارداد امضا شد و مهدوی‌کیا برای پیوستن به تیم استیل آذین آلمان را ترک کرد.»

فاضلی درباره توافق با باشگاه استیل آذین گفت:«مهدوی‌‌کیا با یازده سال حضور در بوندسلیگا از این حیث رکورد ویژه‌ای دارد و برای او جدایی از فوتبال اروپا چندان آسان نبود اما مهدی بعد از یازده سال زندگی کردن در اروپا دوست داشت در کنار پدر و مادرش باشد و این موضوع یکی از دلایل اصلی چنین تصمیمی بود وگرنه او می‌توانست به یک تیم دیگری آلمانی یا سایر باشگاه‌های اروپایی برود ما نیز پس از آنکه امکان حضور مهدی در پرسپولیس به واسطه پر بودن لیست این باشگاه وجود نداشت پیشنهاد باشگاه استیل آذین را بررسی کردیم و با آقای هدایتی و آجرلو به توافقات لازم دست یافتیم و قرار است قرارداد مهدی فردا در هیئت فوتبال استان تهران به ثبت برسد.»

مهدوی کیا در کنار بکن باوئر

* قرارداد مهدوی‌کیا با استیل یکسال و نیمه است

هفته گذشته که خبر حضور مهدوی‌کیا در استیل آذین منتشر شد، محمودرضا فاضلی مدیربرنامه مهدوی‌کیا این خبر را تکذیب کرد.

مهدوی‌کیا البته مذاکرات خود با استیل را از یک ماه پیش آغاز کرده بود اما بدون تردید قبل از هر چیز باید تکلیف قرارداد خود را با اینتراخت روشن می‌کرد چرا که او به عنوان بازیکن گرانقیمت تیم، قصد داشت با حداقل ضرر مالی فرانکفورت را ترک کند و این در شرایطی بود که طبعاً‌ این باشگاه آلمانی با توجه به شرایط ویژه اقتصادی عکس این فکر می‌کرد.

این اتفاق قبلاً نیز برای کیا رخ داده و در واقع این یک پروژه مرسوم در یک فوتبال حرفه‌ای است. باشگاه هامبورگ نیز در فصلی که منجر به جدایی کیا از این باشگاه شد او را با نیمکت‌نشین کردند تحت فشار گذاشت و اینتراخت نیز سرانجام با هماهنگی کامل بین مدیران و سرمربی او را وادار به جدایی کرد.

چیزی که مدیربرنامه‌های کیا آن را یک عمل جراحی توصیف می‌کند. اما نکته جالب‌تر قرارداد یک سال و نیمه مهدوی‌کیا با این استیل آذین است که کمی عجیب به نظر می‌رسد چرا که مهدوی‌کیا می‌توانست تا پایان فصل با استیل‌ آذین باشد و سپس به پرسپولیس برود. اما به نظر می‌رسد آنچه که باعث این تصمیم مهدوی‌کیا شده حضور علی دایی به عنوان سرمربی پرسپولیس است. این دو با وجود همه خودداری‌ها رابطه چندان خوبی با یکدیگر ندارند و لابد کیا علاقه نداشته عضو تیمی باشد که دایی سرمربی آن است.

تنظیم برای تبیان: رضا سیگاری