تبیان، دستیار زندگی
دولت انگلیس برای کاهش هزینه‌ها، کنترل بحران‌های اقتصادی آینده و رواج کارآفرینی اینترنتی، لپ‌تاپ و اینترنت رایگان را برای افراد بیکار ساکن این کشور فراهم می‌کند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

توزیع لپ‌تاپ مجانی برای بیکاران

دولت انگلیس برای کاهش هزینه‌ها، کنترل بحران‌های اقتصادی آینده و رواج کارآفرینی اینترنتی، لپ‌تاپ و اینترنت رایگان را برای افراد بیکار ساکن این کشور فراهم می‌کند.

بیکاران انگلیسی لپ‌تاپ و اینترنت مجانی از دولت دریافت می‌کنند. به نوشته مجله هفتگی کامپیوتر، برای تشویق بیکاران انگلیسی به کاریابی از طریق اینترنت و دنیای مجازی، قرار شده است لپ‌تاپ و دسترسی مجانی به اینترنت برای آنها فراهم شود تا برای خود شغل جدیدی دست و پا کنند.

توزیع لپ‌تاپ مجانی برای بیکاران

دولت انگلیس علاوه بر تشویق بیکاران، قرار است امکانات آموزش رایگان اینترنت هم در اختیار آنها قرار دهد. افراد بیکار هم می‌توانند با دریافت آموزش‌های لازم، برای خود وب‌سایت درست کرده و از طریق آن به کسب و کار اینترنتی بپیدازند. هم‌چنین دولت به این دسته از افراد پیشنهاد داده تا وارد دنیای مجازی شده و دست به کارآفرینی بزنند.

به گفته مسئولان، تجربه در دنیای مجازی و اینترنت این فرصت را فراهم آورده تا بیکاران، کمتر به اغتشاش اجتماعی روی آورند و علاوه بر جستجوی کار، به کسب تجربیات جدید دست زنند.

با امکانات مذکور، بیکاران به جای مراجعه به دفاتر کاریابی می‌توانند آنلاین به وب‌سایت‌های دولتی مراجعه کنند و به دنبال شغل مورد نظر خود بگردند. دفترهای کاریابی دولتی نیز خلوت‌تر می‌شوند و در نتیجه اقشار مختلف شهروندان انگلیسی و خارجی بدون حضور فیزیکی و خسته‌کننده از طریق محیط مجازی دنبال فرصت‌های شغلی مورد نظر خود می‌گردند.

برای استفاده از این امکانات، افراد بیکار با مراجعه به مراکز دولتی، درخواست دریافت لپ‌تاپ و اینترنت را ارایه می‌دهند و این مراکز نیز موظفند در اسرع وقت، ابزار مورد نیاز را به آنها بدهند.

جیم نایت، وزیر کار دولت انگلیس می‌گوید: «پروژه مذکور در محیطی بین المللی انجام شده و بسیاری از نابسامانی‌های ایجاد شده توسط بیکاران را کاهش خواهد داد. کارفرمایان نیز مطمئن می‌شوند که کارمند یا کارگرشان به روز بوده و از فناوری‌های روز استفاده می‌برد. این برنامه، درواقع کلاس خاصی از فناوری و نوعی سرویس خدمات عمومی به شهروندان است که به سبک بسیار ویژه‌ای ارائه شده است».

توزیع لپ‌تاپ مجانی برای بیکاران

از سوی دیگر، دولت نیز همه اطلاعات لازم را در بانک اطلاعاتی خود ذخیره کرده و با انعطاف بیشتری می‌تواند پاسخگو باشد. دولت انگلیس در اقدامی موازی، سرویس ارسال پیامک درباره فرصت‌های شغلی جدید را به بیکاران ارایه کرد که این روش هم توانست با کاهش هزینه‌های بیکاران، به این قشر از جامعه کمک فراوانی نماید.

سرویس چت وب‌سایت‌های مراکز کاریابی اینترنتی هم افزایش یافته و بیکاران و کارفرمایان به ارتباط مستقیم روی آورده‌اند.

دولت انگلیس با این کار، سعی در کاهش بحران بیکاری و ایجاد فرصت‌های شغلی جدید دارد تا درنهایت بتواند از بحران‌های آتی اقتصادی و سیاسی جلوگیری کند.

طبق سند چشم اندار 1404 ایران قرار است صادر کننده محصولات حوزه فناوری و اطلاعات بشود و پرسرعت ترین خطوط اینترنت در خاورمیانه را داشته باشد. (لابد هنوز کــــلی وقت داریم، فعلا که ایران پایین ترین سرعت اینترنت در خاورمیانه را دارد!)

در تمام دنیا بحث بر سر سرعت بالای چند مگابایت و گیگابایت است و ما هنور بالاترین سرعت اینترنت خانگی‌مان 128 كیلوبیت بر ثانیه است و آن هم با قیمت چند برابری نسبت به کشورهای همسایه. البته کاربران ایرانی پشتکار زیادی دارند و با همین اینترنت دایل آپ بالاترین درصد کاربران خاورمیانه را تشکیل می دهند.

گاهی خواندن اخبار آی.تی بدجوری دل آدم را می سوزاند!

تنظیم برای تبیان: فاطمه مجدآبادی