تبیان، دستیار زندگی
كریمى مى تواند در بایرن فیكس بازى كند مثل اینكه باید حرف هاى على دایى را باور كرد. صباباترى در همه بازیها براى بردن و كسب سه امتیاز به میدان مى رود. همبازیان كاپیتان چند هفته یى است كه مقابل تیم هاى مدعى و شكست ناپذیر قد علم...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

صباباترى به هیچ تیمى باج نمى دهد

دایى: كریمى مى تواند در بایرن فیكس بازى كند

مثل اینكه باید حرف هاى على دایى را باور كرد. صباباترى در همه بازیها براى بردن و كسب سه امتیاز به میدان مى رود. همبازیان كاپیتان چند هفته یى است كه مقابل تیم هاى مدعى و شكست ناپذیر قد علم كرده اند. على دایى هم كه روى فرم آمده و با گلزنى هایش نشان مى دهد كه در بازى با كره شمالى و بحرین حرف هاى تازه یى براى گفتن دارد.

دایى معتقد است كه على كریمى برخلاف تصور خیلى ها مى تواند در تركیب اصلى بایرن بازى كند!

پیروزى ? بر ? صباباترى مقابل پاس و پرنوسان بودن این دیدار نشان مى دهد بازى خیلى جذابى برگزار شده.

بله. بازى پرتحرك و پر گلى بود. ما خیلى خوب شروع كردیم و یك گل هم از حریف پیش افتادیم اما در ادامه سه گل بد خوردیم تا نیمه اول با شكست ما تمام شود. البته برترى ? بر یك پاسى ها تداوم نداشت ما در نیمه دوم عالى بازى كردیم. فوتبالى بازى كردیم كه تیم ما در این مدت بازى نكرده بود. براى جبران گل هاى خورده انگیزه هاى زیادى داشتیم و در سایه حمایت ?? هزار تماشاگر و انجام یك فوتبال منطقى نتیجه را به نفع خودمان عوض كردیم.

بعد از دریافت ? گل ، مهم این است كه چگونه توانستید انسجام تیمى را حفظ كنید.

شكر خدا روح بازى گروهى در تیم ما بالا رفته. بچه ها به درك متقابلى رسیده اند و تاكتیك پذیرى و انعطاف بیشترى از خود نشان مى دهند. همانطور كه قبلاً به شما گفته بودم در هر بازى براى برد به میدان مى رویم و همین هدف بود كه باعث شد بعد از دریافت ? گل هم ناامید نشویم. در نیمه دوم تیم ما عالى بازى كرد و مستحق برد بود.

اگر صباباترى در آغاز فصل هم چنین وضعیتى داشت شاید حالا جزو مدعیان قهرمانى بود؟!

بله. حرف شما را قبول دارم. ما در هفته هاى اخیر بهترین بازیها را انجام داده ایم و بهترین نتایج را مى گیریم. پیروزى در اصفهان مقابل ذوب آهن، بردن پاس در چنین شرایطى و تساوى مقابل فولاد كه مى توانستیم برنده هم باشیم نشان دهنده توانایى هاى تیم است. البته ما نباید واقعیت ها را فراموش كنیم. صبا تازه از لیگ یك آمده بود و تا حالا هم نتایج بدى نگرفته. حالا هم ترس بچه ها ریخته و هماهنگى آنها با همدیگر بیشتر شده. ما تازه مى دانیم كه چگونه باید بازى كنیم و چگونه ببریم. علت اصلى نتایج خوب ما در هفته هاى اخیر هم این بوده كه بچه ها به خودباورى رسیده اند و سیستم بازى تیم هجومى تر شده. حالا این حس را داریم كه ضعیف تر از حریفان نیستیم و مى توانیم در همه بازیها با ? امتیاز زمین را ترك كنیم.

ولى خیلى دیر از خواب بیدار شدید. اینطور نیست؟

با امتیازاتى كه در هفته هاى اخیر جمع كردیم چند پله یى در جدول بالا رفتیم و مطمئن باشید كه در چهار بازى باقیمانده هم حرفهاى زیادى براى گفتن داریم. ما اگر مغرور نشویم و همین وضعیتى كه در تیم حاكم شده را حفظ كنیم مى توانیم در جام حذفى به هدف بزرگى كه داریم برسیم. هدف ما قهرمانى در این جام است و براى رسیدن به آن هم هیچ چیز را به قضا و قدر نمى سپاریم.

این دومین شكست پاس با دنیزلى بود. فكر مى كنى پاس در این دیدار ضعیف ظاهر شد یا اینكه صبا خیلى خوب كار كرد.

انصافاً هر دو تیم خوب بازى كردند. حریف ما تیم دست و پا بسته یى نبود. آنها در نیمه اول خوب به گل رسیدند ولى بچه هاى ما در نیمه دوم به گونه یى ظاهر شدند كه شایستگى برد را داشتیم. این قبول كه پاس این روزها خوب نتیجه مى گیرد و كمتر مى بازد ولى فراموش نكنید صبا هم متحول شده. حالا ما یك تیم هستیم. تیمى كه خودش را شناخته و حاضر نیست به هیچ حریفى امتیاز بدهد. حتى اگر ? گل دریافت كرده باشیم!

مى توان گفت كه على دایى هم با زدن ? گل در اصفهان به ذوب آهن و یك گل به پاس به روزهاى خوب گذشته نزدیك شده.

شكر خدا بعد از پشت سرگذاشتن مصدومیت حالا آماده ام و در دو سه بازى اخیر بدنم روى فرم آمده. من با تمرینات خوبى كه انجام مى دهم سعى مى كنم این وضعیت را حفظ كنم و در بازیهاى بعدى هم بازیكن مؤثرى براى تیمم باشم.

در بازى با پاس به عنوان هافبك نفوذى و پشت سر دو مهاجم بازى مى كردى. از عملكردت در این پست تقریباً غیرتخصصى راضى هستى؟

بله. مربى تصمیم گرفت كه در سیستم ?ـ ? ـ? به عنوان هافبك نفوذى بازى كنم. این تصمیمى بود كه براى هجومى تر بازى كردن گرفته شده بود و من هم از كارم راضى بودم. مهم این بود كه تیم ما نتیجه گرفت. این از همه چیز مهمتر است.

و گلى كه زدى؟

از روى نقطه پنالتى بود. من و دقیقى یك و دو كردیم كه باعث پنالتى شد.

از این حرف ها كه بگذریم انتقال على كریمى به بایرن مونیخ و سابقه عضویت تو در این تیم باعث شده خیلى ها منتظر شنیدن نظر على دایى باشند.

اول از همه به على تبریك مى گویم. به نظر من او بهترین انتخاب را انجام داد. على استعداد بالایى دارد و من مطمئنم كه در بایرن پیشرفت بیشترى مى كند و متحول مى شود. من هم از شنیدن خبر انتقال كریمى به بایرن خوشحال شدم و برایش آرزوى موفقیت دارم.

یعنى او مى تواند در این تیم پرمهره موفق باشد.

اگر او خودش را با شرایط فوتبال اروپا وفق دهد موفق مى شود. من فكر مى كنم على مى تواند خودش را در تیم بایرن جا بیندازد و برخلاف تصور خیلى ها در تركیب ثابت بایرن بازى كند. چنین چیزى محال و دور از دسترس نیست. على استعداد بالایى دارد و قطعاً مدیران و مربیان بایرن پى به این استعداد برده اند كه او را جذب كرده اند. آنها هر بازیكنى را استخدام نمى كنند.

پس چرا وحید هاشمیان نتوانست در بایرن موفق باشد؟

این مقایسه اصلاً جالب نیست. این نكته را هم باید در نظر داشت كه بایرن مهاجمان بزرگى دارد. مهمتر اینكه وحید در روزهایى مورد استفاده قرار گرفت كه كل تیم بد بازى مى كرد و بد نتیجه مى گرفت. او مى توانست در بایرن موفق باشد اما فرصت چندانى به او داده نشد. من معتقدم كه على كریمى اگر كمى سختى بكشد و بیشتر تمرین كند مى تواند در بایرن روزهاى خوبى داشته باشد. همین كه او از فوتبال امارات كنده شد و به یكى از بزرگترین تیم هاى اروپایى رفته یعنى اینكه براى كسب موفقیت هاى بعدى هم انگیزه دارد. ان شاءالله كه او موفق باشد.

كریمى به بایرن مونیخ رفت