تبیان، دستیار زندگی
کابوس‌ بازى‌ رفت‌ تکرار شد! پرسپولیس‌ در کورس‌ قهرمانى‌ ماند! پرسپولیس‌ یک‌ گل: دقیقه‌ -90 مهرداد اولادى‌ اخطار: رضا جبارى‌ و مهرداد اولادى‌ بهترین‌ بازیکن: مهرداد اولادى‌ تیم فوتبال پرسپولیس تهران موفق شد در وقتهای تلف شده ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

گل اولادی و امیدواری پرسپولیس

کابوس‌ بازى‌ رفت‌ تکرار شد!

پرسپولیس‌ در کورس‌ قهرمانى‌ ماند!

پرسپولیس‌ یک‌

گل: دقیقه‌ -90 مهرداد اولادى‌

اخطار: رضا جبارى‌ و مهرداد اولادى‌

بهترین‌ بازیکن: مهرداد اولادى‌

تیم فوتبال پرسپولیس تهران موفق شد در وقتهای تلف شده نیمه دوم بازی مقابل سایپا به برتری دست یابد.

دیدارحساس دو تیم پرسپولیس وسایپا به قضاوت محسن ترکی در حضور بیش از 35 هزارتماشاگر در ورزشگاه آزادی در حالی نیمه نخست خود را به پایان برد که پرسپولیس برای ماندن در کورس قهرمانی نیزبه برتری دراین میدان دارد.

در این نیمه حساسیت بازی سبب شد که دوتیم احتیاط را دردستورکار خود قراردهند و موقعیت خاصی برروی دروازه دو تیم ایجاد نشود. مهمترین حادثه ایجاد شده در دقیقه 40 برروی دروازه پرسپولیس ایجاد شد که شوت سنگین مسعود شجاعی با واکنش زیبای محمدی به کرنررفت تا بازی در نیمه نخست با تساوی بدون گل خاتمه یابد.

در بازی دیروزمحمد مایلی کهن و مجتبی تقوی مربیان سابق سایپا ازجایگاه ویژه بازی را تماشا کردند. ضمن اینکه حجت الله خطیب مدیرعامل باشگاه پرسپولیس نیز در جایگاه حضور داشت. محمود خوردبین سرپرست پرسپولیس به دلیل محرومیت و ابراهیم اسدی به دلیل سه اخطاره بودن از روی سکوها بازی را دنبال کردند.

برخلاف نیمه نخست دیدار دو تیم که شاهد بازی سرد و کسل کننده ای بودیم در نیمه دوم هردو تیم ارایه کننده فوتبالی تهاجمی و سریع بودند که در این بین سایپا چهره بهتری از خود به نمایش گذاشت وچندین موقعیت خوب گلزنی براثر بی دقتی مهاجمان این تیم از دست رفت.

نخستین خطر جدی در این نیمه توسط پرسپولیس تدارک دیده شد که طی آن ضربه یحیی گل محمدی با عکس العمل رحمان احمدی دفع شد. از سوی دیگر میدان مسعود شجاعی که بهترین بازیکن این میدان نیز به شمار می رفت با حرکات پا به توپ خود بارها خط دفاعی پرسپولیس را به هم ریخت که در یک نوبت در دقیقه 53 پاس این بازیکن به امیرحسین یوسفی با ضربه بی دقت این بازیکن از کنار دروازه به خارج رفت.

در دقیقه 78 نیز همین بازیکن در داخل محوطه شش قدم درحالی که تنها محمد محمدی دروازبان پرسپولیس را درمقابل داشت با ضربه ای آرام توپ را از کنارتیرعمودی دروازه به خارج زد.

حملات بی امان سایپا تا اواخر نیمه دوم نیزادامه داشت اما این پرسپولیس بود که در دقایق وقت تلف شده بازی برروی ارسال جوادکاظمیان و ضربه سردیدنی مهرداد اولادی به گل برتری رسید تا سه امتیاز این مسابقه را از آن خود نماید.

حمید استیلی:

به قهرمانی بسیار امیدوار شدیم

در حالیكه پس از پایان دیدار دو تیم فوتبال پرسپولیس و سایپا تلاش خبرنگاران برای گفت‌وگو با علی پروین و راینر سوبل بی‌نتیجه ماند، حمید استیلی به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

استیلی در جمع خبرنگاران تصریح كرد: در این بازی دو نیمه‌ی متفاوت را شاهد بودیم. در نیمه‌ی نخست به علت جابجایی برخی بازیكنان و به خاطر آنكه آنها در پست‌های تخصصی خود بازی نمی‌كردند، چندان عملكرد قابل قبولی را نداشتیم. اما در نیمه‌ی دوم با جابجایی چند بازیكن و بازگشت آنان به سر پست‌های خود روند را هجومی‌تر به خود گرفتیم.

وی افزود: حضور رضاپور و انتظاری قابلیت تهاجمی تیم ما را افزایش داد و سرانجام در دقایق پایانی به گل برتری دست یافتیم.

استیلی خاطر نشان كرد: جواد كاظمیان تا كنون مهارت خود را در ضربات ایستگاهی نشان داده است و در این بازی نیز بر روی ضربه ایستگاهی كاظمیان و ضربه‌ی خوب اولادی به گل رسیدیم.

مربی پرسپولیس در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاری در مورد ضعف پرسپولیس در جناح چپ ، پاسخ داد: محمدوند بازی خوبی را در پست هافبك چپ انجام داد و رهبری‌فرد نیز برای دفاع كمی عقب‌تر بازی می‌كرد. اما در نیمه‌ی دوم تیم نیاز به تهاجم بیشتری داشت. رضاپور را جایگزین رهبری‌فرد كردیم و بدین ترتیب صورت تهاجمی تیم را افزایش دادیم.

استیلی در مورد رابطه‌ی درگیری بین جمشیدی و امامی‌فرد در تمرینات هفته‌ی گذشته‌ی پرسپولیس و غیبت آنها در بازی ، تاكید كرد: نظر سوبل به عنوان سرمربی پرسپولیس این بود كه این دو بازیكن در بازی حضور نداشته باشند.

وی در ادامه تصریح كرد: خوشبختانه با پیروزی امروز به قهرمانی بسیار امیدوار شدیم و به خصوص حمایت تماشاگران كه از ابتدا تا دقیقه‌ی 90 یكصدا ما را تشویق كردند جای خوشحالی دارد.

مربی تیم پرسپولیس در پایان در مورد حضور رهبری‌فرد در بازی ، گفت: مشكل سوبل و رهبری‌فرد مدت زیادی است كه برطرف شده و این بازیكن در تمرینات حضور داشته است و امروز نیز با نظر سرمربی به میدان آمد و بازی كرد.

ذوالفقارنسب :

سایپا در كمال بی عدالتی بازی را واگذار كرد

سرمربی تیم سایپا پس از شكست تیمش در بازی برابر تیم پرسپولیس، گفت: یكی از جاذبه‌های فوتبال آن است كه همیشه عدالت اجرا نمی‌شود و تیمی كه شایسته‌تر است بازی را نمی‌برد.

بیژن ذوالفقارنسب كه در در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت، اظهار كرد: بازی امروز (جمعه) برای ما بسیار حساس بود. ما بازی را هجومی آغاز كردیم و تا دقیقه‌ی آخر نیز به حمله‌های خود ادامه دادیم.

وی افزود: ما شدیدا به پیروزی در این دیدار نیاز داشتیم، اما گل دقیقه‌ی 90 پرسپولیس باعث شد، تیم ما در عین شایستگی بازی را واگذار كند.

ذوالفقارنسب، خاطر نشان كرد: بسیار خوشحال هستم كه برنامه‌ها و دستوراتی كه در تمرین توصیه كردم در بازی اجرا شد و به طور كامل بر پرسپولیس تسلط داشتیم.

سرمربی تیم سایپا در ادامه خاطر نشان كرد: زمانیكه نتوانستیم از چند موقعیت خوب كه نزدیك به گل بود، استفاده كنیم، پرسپولیس توانست ما را شكست دهد.

ذوالفقارنسب در پایان با ابراز رضایت از بازیكنان جوان تیم خود، گفت: بازیكنان جوان و مستعد تیم سایپا به علت بازی‌های زیاد و در لیگ برتر پرتجربه شده‌اند و این موضوع در فصل آینده كمك زیادی به سایپا خواهد كرد.

پیروزی فولاد و شكست پرگل پاس و توقف سپاهان

رقابتهای لیگ برتر فوتبال عصر دیروز با برگزاری چهار دیدار از هفته‌ی بیست و سوم و بیست و هشتم پیگیری شد.

در دو دیدار برگزار شده‌ی حساس تیمهای پرسپولیس و فولاد خوزستان در استادیوم آزادی تهران و تختی اهواز به ترتیب به مصاف تیمهای سایپا و فجر سپاسی شیراز رفتند كه مدعیان صدر نشین لیگ برتر توانستند با شكست حریفان، موقعیت امتیازی خود را در صدر جدول تثبیت كنند.

تیم فولاد خوزستان نیز كه در ورزشگاه تختی اهواز میزبان تیم فجر سپاسی شیراز بود، از روی نقطه‌ی پنالتی و توسط ایمان مبعلی به گل برتری دست یافت.

تیم پاس تهران نیز از سری‌ رقابتهای معوقه‌ی هفته‌ی بیست و سوم لیگ برتر در صبا شهر، مهمان تیم صباباتری تهران بود، كه این بازی با نتیجه پر كل 4 بر 3 به نفع صبا باتری به پایان رسید.

دقیقی، زمانی،‌ دایی و سلطانی چهار گل تیم صباباتری را در مقابل دو گل ابوالقاسم پور و تك گل شكوری برای پاس به ثمر رساندند.

سپاهان اصفهان نیز در چارچوب رقابتهای معوقه از هفته بیست و سوم در مقابل ابومسلم مشهد با نتیجه مساوی یك به یك متوقف شد.

در پایان بازیهای برگزار شده‌ی امروز تیم فولاد خوزستان در مجموع 27 بازی انجام شده با 55 امتیاز صدر نشین است.

پرسپولیس و استقلال تهران نیز به ترتیب با امتیاز 52 و 51 امتیاز در مكانهای دوم و سوم جدول قرار دارند. ذوب‌آهن اصفهان نیز با یك بازی كمتر نسبت به سه تیم صدر جدول با 48 امتیاز در مكان چهارم جدول قرار گرفته است.

برنامه دیگر دیدارها

یکشنبه 18اردیبهشت :

* ذوب آهن اصفهان - پگاه گیلان - ورزشگاه فولاد شهر - داور: محسن قهرمانی - کمکها: حیدرشکور و محسن فریمانی

* شموشک نوشهر- استقلال - ورزشگاه شهدای نوشهر- داور: فریدون اصفهانیان - کمکها: مرتضی کریمی و داود رفعتی

* پیکان - استقلال اهواز- ورزشگاه ایران خودرو- داور: حسین یدی کمکها: حسین خانبان و رامین عرفانیان

سه شنبه 20 اردیبهشت :

* برق شیراز- صبا باطری - ورزشگاه حافظیه شیراز - داور: هدایت ممبینی - کمکها: ایرج شهری زادگان و حسین معتمدی

پرسپولیس و پاس مساوی کردند ، نفس ها حبس شد