تبیان، دستیار زندگی
به نام خداوند تبارک و تعالی کاربران و دوستان محترم سایت تبیان سلام میلاد حضرت موسی بن جعفر الکاظم علیه السلام بر شما مبارک باشد. به شاد باش این روز گرامی خواستم هدیه‌ای تقدیم شما کنم؛ یک دوست ! بله، یار مهربان و دانا و خوش بیان؛ کتاب. برای شم
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

معرفی و دانلود کتاب

امام موسی کاظم

به نام خداوند تبارک و تعالی

کاربران و دوستان محترم سایت تبیان سلام

میلاد حضرت موسی بن جعفر الکاظم علیه السلام بر شما مبارک باشد. به شاد باش این روز گرامی خواستم هدیه‌ای تقدیم شما کنم؛ یک دوست ! بله، یار مهربان و دانا و خوش بیان؛ کتاب.

برای شما کتاب «‌چهل داستان و چهل حدیث از امام موسى كاظم علیه السلام» نوشته‌ی آقای "عبداللّه صالحى" را که مناسب امروز است، پیشکش آورده‌ام.

این کتاب چنانکه از نامش پیداست، به بیان چهل ماجرا از دوران آن حضرت پرداخته و در خاتمه خواننده را بر خوان پر نعمت فرمایشات ایشان میهمان می‌کند.

نویسنده محترم در مقدمه کتاب چنین می‌گوید:

نوشتارى كه در اختیار شما خواننده گرامى قرار دارد برگرفته شده است از زندگى سراسر آموزنده نهمین ستاره فروزنده و پیشواى بشریّت و حجّت خداوند، براى هدایت بندگان .

آن شخصیّت ممتاز و برگزیده حقّ، تبارك و تعالى كه مخزن اءسرار و معارف الهى بود؛ و همچون دیگر اهل بیت عصمت و طهارت جامع كمالات و نیز معصوم از هر گونه خطا و اشتباه بود.

آن حضرت تا مرحله‌اى محبوب خداوند متعال و مقرّب درگاهش قرار گرفت كه لقب "باب الحوائج إ لى اللّه" را در بین ائمّه اطهار علیهم السلام به خود اختصاص داد.

و آن حضرت در زمان خویش ، بین گروه ها و احزاب محور حقّ قرار گرفت .

رسول گرامى اسلام صلى الله علیه و آله ضمن بشارت بر ولادت حیات بخش ‍ او؛ و این كه او هفتمین خلیفه و حجّت بر حقّ خداوند مى باشد، فرمود:

"خداوند متعال نطفه او را مبارك براى امّت و تزكیه شده قرار داد؛ و او وسیله رحمت و بركت براى شیعیان و دوستان خودمى باشد، خداوند او را در عرش ‍ برین ، موسى نام نهاد. و هركس به او متوسّل شود و او را وسیله درگاه الهى قرار دهد حوائج و خواسته هایش برآورده خواهد شد؛ و روز قیامت از شفاعت حضرتش ‍ برخوردار و در جوار او محشور مى گردد".

احادیث قدسیّه و روایات متعدّد در منقبت و عظمت آن امام مظلوم ، با سندهاى متعدّد، در كتابهاى مختلف وارد شده است .

و این مختصر، قطره ای از اقیانوس بى‌كران فضائل و مناقب و كرامات آن امام والامقام مى‌باشد.

كه برگزیده و گلچینى است از ده‌ها كتاب معتبر، كه در جهتهاى مختلف عقیدتى ، سیاسى ، عبادى ، اقتصادى ،

ولادت امام موسی کاظم علیه السلام

فرهنگى ، اجتماعى ، اخلاقى ، تربیتى و... خواهد بود.

به امید آنکه از از خواندن آن بهرمند شوید

دانلود کتاب «‌چهل داستان و چهل حدیث از امام موسى كاظم»

حسین عسگری – گروه دین و اندیشه تبیان

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.