تبیان، دستیار زندگی
ی جهان خبرگزاری فرانسه: بایرن مارادونای آسیا را به خدمت گرفت فیلیكس ماگات: او مردی جالب برای اف.سی بایرن خواهد بود كریمى به بایرن مونیخ رفت علی كریمی بهترین بازیكن سال آسیا، با عقد قراردادی یك ساله به تیم فوتبال بایرن مونیخ آ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بازتاب انتقال علی كریمی به بایرن مونیخ در رسانه‌های جهان

خبرگزاری فرانسه: بایرن مارادونای آسیا را به خدمت گرفت


فیلیكس ماگات: او مردی جالب برای اف.سی بایرن خواهد بود

كریمى به بایرن مونیخ رفت

علی كریمی بهترین بازیكن سال آسیا، با عقد قراردادی یك ساله به تیم فوتبال بایرن مونیخ آلمان پیوست.

به گزارش (ایسنا)، خبر این انتقال بازتاب وسیعی در خبرگزاری‌های معتبر جهان داشت:

رویترز:

«بایرن مونیخ ـ قهرمان جدید بوندس‌لیگا علی كریمی ـ بازیكن سال فوتبال آسیا را به خدمت گرفت. بازیكن ملی‌پوش تیم فوتبال ایران با قراردادی یك ساله كه قابل تمدید تا یك سال بیشتر است به بایرن پیوست. این بازیكن 26 ساله كه بازیكن آزاد محسوب می‌شد از تیم الاهلی امارات راهی بایرن شد. بایرن مونیخ كه با پیروزی چهار بر صفر برابر كایزرسلاترن به نوزدهمین قهرمانی در آلمان رسید، پیش از این وحید هاشمیان دیگر مهاجم ایرانی را در تركیب داشت اما به ندرت از وی استفاده می‌كرد. علی كریمی دومین بازیكنی است كه پس از فیلیپ لام به عنوان بازیكن جدید بایرن برای فصل بعدی به این تیم پیوسته است.»

SKY SPORTS:

شبكه خبری SKY SPORTS نیز در گزارشی ویژه درباره‌ی پیوستن علی كریمی به بایرن آورده است:« پس از قهرمانی بایرن در بوندس‌لیگا، این تیم با به خدمت گرفتن علی كریمی قصد بازسازی تیمش در فصل بعدی را دارد. این بازیكن ایرانی كه بازیكن آزاد محسوب می‌شد به مدت یك سال كه قابل تمدید تا یك سال بیشتر است بایرن را در ورزشگاه المپیك همراهی خواهد كرد. فلیكس ماگات از عقد قرارداد با این بازیكن 26 ساله كه در 87 بازی سی و دو گل برای تیم ملی ایران به ثمر رسانده اظهار خوشبینی كرده است. كریمی پس از دایی و هاشمیان سومین بازیكن ایرانی است كه به بایرن پیوسته است.»

خبرگزاری فرانسه:

همچنین خبرگزاری فرانسه درباره‌ی انتقال علی كریمی به بایرن نوشت:« باشگاه بایرن مونیخ با قراردادی یك ساله‌ علی كریمی ـ بهترین بازیكن سال آسیا را به خدمت گرفت. بازیكن 26 ساله‌ی ایرانی كه ملقب به «مارادونای آسیا» است هم اكنون در عضویت باشگاه الاهلی است. در ادامه‌ی این گزارش صحبت‌های فلیكس ماگات درباره‌ی علی كریمی آمده است.

نكته‌ی مشترك در بازتاب خبر پیوستن كریمی به بایرن مونیخ در رسانه‌های اروپایی انتشار نیافتن مبلغ قرارداد این انتقال است و این در حالی است كه برخی رسانه‌های داخلی رقم متفاوتی را اعلام كرده‌اند.