تبیان، دستیار زندگی
ترى نیكبخت مدیر برنامه هاى جواد كاظمیان، ایمان مبعلى و واحدى نیكبخت هم اینك در دبى بسر مى برد تا به عنوان نماینده تام الاختیار باشگاه استقلال قسط دوم نیكبخت را از اماراتى ها بگیرد و به حساب باشگاه واریز كند. همزمان با حضور م...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مدیر برنامه هاى او ادعا كرد

اسپانیول جدى ترین مشترى نیكبخت


مدیر برنامه هاى جواد كاظمیان، ایمان مبعلى و واحدى نیكبخت هم اینك در دبى بسر مى برد تا به عنوان نماینده تام الاختیار باشگاه استقلال قسط دوم نیكبخت را از اماراتى ها بگیرد و به حساب باشگاه واریز كند.

همزمان با حضور مأنوسى فر در امارات و در حالى كه لیگ فوتبال این كشور 25 اردیبهشت یعنى كمتر از 2 هفته دیگر به پایان مى رسد خبر حضور واحدى نیكبخت در یكى از تیم هاى اسپانیایى مطرح مى شود. برخى این حركت را نوعى تبلیغ براى پیستون چپ پاى استقلال براى تمدید قرارداد الوصل مى دانند و معتقدند كه نیكبخت فعلى در شرایطى نیست كه توان بازى در اسپانیا را داشته باشد. حتى الوصلى ها هم در تمدید قرارداد با نیكبخت مردد هستند.

البته مسؤولان استقلال هم چنین نظرى دارند. اینكه نیكبخت در استقلال بازدهى لازم را ندارد و نمى توان روى حضور مؤثر و با ثبات او براى یك سال حساب باز كرد به همین دلیل است كه استقلالى ها سفت و سخت به دنبال معدنچى هستند تا به طور كلى نیكبخت را بفروشند.

یك مقام آگاه در استقلال مى گوید: «نیكبخت یك سال دیگر با ما قرارداد دارد اما در قرارداد او قید شده در صورت پیشنهاد خارجى این بازیكن نیازى به مجوز باشگاه ندارد.»

همین آزادى عمل باعث شده تا نیكبخت از مدیر برنامه خود بخواهد كه براى فصل بعد او را به یك تیم خوب اروپایى ترانسفر كند.

رابطه خوب مأنوسى فر با اسپانیا و بویژه مادریدى ها از سفر نیكبخت به همراه مبعلى و كاظمیان براى تست به اسپانیا خبر مى دهد.

مأنوسى فر در تأیید این رابطه و ترانسفر احتمالى این بازیكنان و به ویژه نیكبخت به اسپانیا مى گوید: «در چند روز گذشته مذاكراتى در اسپانیا انجام شد كه شانس حضور كاظمیان و به خصوص واحدى نیكبخت در اسپانیا را بیشتر كرد. به طورى كه چند تیم لیگ دسته یك اسپانیا پیشنهادات خود را در این زمینه ارایه كردند.

اما واحدى نیكبخت همه چیز را به آینده موكول مى كند. زمانى كه لیگ امارات به پایان مى رسد. او در این باره مى گوید: «من تا چند روز دیگر با الوصل قرارداد دارم (2 بازى در لیگ و سپس جام حذفى امارات) و اگر شرایط مهیا باشد به اسپانیا مى روم، در این میان اگر مقطعى باشد كه من بدون تیم باشم براى استقلال بازى مى كنم.» نیكبخت از نام تیم اسپانیایى اطلاعى ندارد. او قرار است در چند روز آینده 27 اردیبهشت ماه به ایران بیاید و در تمرینات تیم ملى شركت كند و زودتر از این تاریخ قرار نیست اتفاقى رخ بدهد و بعید است كه او زودتر از این به اروپا برود.

اما خبر دیگر اینكه نیكبخت در تمرینات تیم اسپانیول تیم دوم شهر بارسلونا شركت مى كند، تیمى كه در ویترین افتخارات خود نایب قهرمانى یوفا در سال 88 را دارد، آبى و سفید پوشان اسپانیول همیشه زیر سایه بارسلونا صدرنشین فعلى لالیگا بوده اما تیم بى طرفدار و كم ادعایى نیست. این تیم در حال حاضر و در پایان هفته سى و چهارم در رده ششم جدول لالیگا قرار دارد.

مأنوسى فر این خبر را تكذیب نمى كند اما همه چیز را به مذاكرات 20 روز آینده در اسپانیا موكول مى كند. او مى گوید: «گروه اسپانیایى در دبى با ما ملاقات داشتند و از ما خواهش كردند كه مسأله على كریمى در مورد نیكبخت تكرار نشود، آنها از ما خواستند تا قطعى نشدن قرارداد حرفى از باشگاهشان نزنیم. مأنوسى فر مى گوید: «اسپانیول و چند تیم دیگر میان جدولى لالیگا او را مى خواهند. بحث جدى است اما بگذارید ما هم مثل آنها حرفه یى باشیم.

من با علیرضا بودم او طلبش را از الوصل گرفت و قرار شد قسط دوم از سهم باشگاه استقلال را هم در 48 ساعت آینده به حساب باشگاه واریز كنند. مأنوسى فر درباره وضعیت آمادگى واحدى نیكبخت مى گوید: «قبول دارم خود علیرضا هم مى داند كه سقف توانایى او بالاتر از سطح فعلى است به همین دلیل قرار است او در اسپانیا به مدت 20 روز با یك بدنساز مجرب اروپایى تمرین كند و سپس وارد مرحله تست فنى و انعقاد قرارداد شود.

باید دید كه آیا مذاكراتى كه از 6ماه پیش بارها در سطح جراید مطرح شده، عملى مى شود یا نیكبخت به زندگى كنار تنبل ها در امارات ادامه مى دهد!