سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
رمان شاه بی شین براساس زندگی شاه خائن و نوشته محمد كاظم مزینانی، به زودی توسط انتشارات سوره مهر منتشر می‌شود. شاه بی شین، آه می‌شود و عنوان و محتوای این رمان به شکست و ناکامی‌های محمدرضا پهلوی اشاره دارند. قصه این داستان از بیماری شاه آغاز شده و سپس با
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

  شکست محمدرضا پهلوی در رمان "شاه بي شين"
مزینانی

رمان "شاه بي شين" براساس زندگي شاه خائن و نوشته محمد كاظم مزيناني، به زودي توسط انتشارات سوره مهر منتشر مي‌شود. شاه بي شين، "آه" مي‌شود و عنوان و محتوای این رمان به شکست و ناکامی‌های محمدرضا پهلوی اشاره دارند. قصه این داستان از بيماري شاه آغاز شده و سپس با نگاهي به گذشته، از كودكي تا لحظه مرگ محمدرضا از زبان وي روايت مي‌شود.

مزيناني در گفت‌وگو با خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا) درباره رمان "شاه بي شين" اظهار داشت: اين اثر كه پيش از اين عنوان "سه گانه شاهانه" را در اختيار داشت، در مدت 2 سال و با استفاده از تمام منابع مكتوب، اسناد، عكس‌ها، مقالات و بريده جرايد نوشته شده است.

وي ادامه داد: براي نگاه دقيق به زندگي محمدرضا پهلوی، دست‌نويس‌ها، نوع خط، تصاوير، مصاحبه‌ها با خبرنگاران خارجي و حتي تغيير حالات چهره و لحن وي مورد توجه قرار گرفتند.

محمدکاظم مزيناني درباره چرايي نگارش اين اثر خاطر نشان كرد: هنگام سقوط سلطنت شاه خائن، 14 ساله بودم. تمام آثار مكتوب درباره خاندان پهلوي را مطالعه و يادداشت‌برداري كردم تا علل این سقوط را دستمايه نگارش رمان "شاه بي شين" شوند.

وی با اشاره به ماجراهای اين رمان 530 صفحه‌اي گفت: قصه از بيماري شاه آغاز شده و سپس با نگاهي به گذشته، از كودكي تا لحظه مرگ محمدرضا از زبان وي روايت مي‌شود. همچنين نوع نگاه شاه به زن، جامعه، دنيا، اطرافيان و حتي روابطش با اشيا و حيوانات در اين رمان تصویر شده اند.

این داستان نویس درباره عنوان "شاه بي شين" اظهار داشت: شاه بي شين، "آه" مي‌شود و به تمام حسرت‌های شاه خائن نسبت به زندگي‌، همسر، گذر زمان و بلندپروازي‌هايش و شکست و ناکامی‌هایش اشاره دارد.

رمان "شاه بي سين" سال 1386، در نخستين جشنواره داستان انقلاب، جزو آثار برگزيده معرفي شده است.

اين رمان‌ در فاصله برگزيده شدن دستنويس ارایه شده آن‌ به نخستين جشنواره داستان انقلاب تا اوایل امسال، مورد بازنگري قرار گرفته است.

رمان "شاه بي شين" نوشته محمد کاظم مزيناني به زودي توسط انتشارات سوره مهر منتشر مي‌شود.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین