سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
پنجاهمین شماره ماهنامه الكترونیكی دوران توسط موسسه مطالعات و پژوهش‌های سیاسی منتشر شده است. مصاحبه خبرنگار روزنامه فرانسوی لوموند با امام خمینی(ره) و مقاله‌های 17 دی و كشف حجاب و دارایی‌های رضاخان و فریبكاری فروغی از جمله مطالب این شماره اند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

انتشار مصاحبه خبرنگار لوموند با امام خميني(ره) در شماره 50 دوران
مجله

پنجاهمين شماره ماهنامه الكترونيكي "دوران" توسط موسسه مطالعات و پژوهش‌هاي سياسي منتشر شده است. مصاحبه خبرنگار روزنامه فرانسوي لوموند با امام خميني(ره) و مقاله‌هاي "17 دي و كشف حجاب" و "دارايي‌هاي رضاخان و فريبكاري فروغي" از جمله مطالب این شماره اند.

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا)  در اين شماره متن مصاحبه لوسين ژرژ، خبرنگار روزنامه فرانسوي لوموند با امام خميني (ره) در تاريخ 4 ارديبهشت 57 در نجف، انتشار يافته است.

متن مصاحبه با توصيفي از امام خميني (ره) آغاز شده و آمده است: آيت‌الله خميني با بياني متهورانه و لحني آرام، به مدت 2 ساعت با ما سخن گفت. حتي وقتي به اين مطلب و تكرار آن مي‌پرداخت كه ايران بايد خود را از شر شاه خلاص كند و نيز هنگامي كه به مرگ پسرش [سیدمصطفی] اشاره مي‌كرد، نه آثار هيجان در صدايش ديده مي‌شد و نه در خطوط چهره‌اش حركتي ملاحظه مي‌گرديد. وضع رفتار و قدرت تسلط و كفّ نفس او خردمندانه بود. آيت‌الله به جاي آنكه با فشار بر روي كلمات، ايمان و اعتقاد خود را به مخاطبش ابلاغ كند، با نگاه خود چنين مي‌كرد، نگاهي كه همواره نافذ بود. آيت‌الله، عزمي راسخ و كامل دارد و درصدد قبول هيچ‌گونه مصالحه‌اي نيست.

مقاله‌هايي با عنوان؛ "17 دي و كشف حجاب" و "دارايي‌هاي رضاخان و فريبكاري فروغي" از جمله مطالب ارايه شده در شماره 50 "دوران"اند.

همچنين كتاب "خاطرات علينقي عاليخاني" نيز در اين شماره مورد نقد و بررسي قرار گرفته است.

اين مجله هر ماه در پايگاه خبري موسسه مطالعات و پژوهش‌هاي سياسي منتشر مي‌شود.

مجله الكترونيكي دوران از فروردين‌ماه 85 با انتشار مقالات و گزارش‌هاي مرتبط با صد سال اخير ( از مشروطه تا انقلاب اسلامي) آغاز به كار كرده است.

عمده مطالب مجله "دوران" مسايل تاريخي تا پيش از وقوع انقلاب اسلامي را در مي‌گيرند و علاوه بر مقالات نويسندگان، كتاب‌ها و اسناد تاريخي، از منابع تامين محتواي اين مجله هستند.

مجله الكترونيكي "دوران" در اولين جشنواره رسانه‌هاي ديجيتال و نرم افرارهاي چند رسانه‌اي به عنوان پايگاه فرهنگي برتر شناخته شده است.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین