تبیان، دستیار زندگی
پرسپولیس یك -پاس یك یك - یك حسرت بار جمعه 9/2/84 _ ورزشگاه آزادى تهران هفته بیست و هفتم لیگ برتر باشگاه هاى كشور پاس گل: محسن بیاتى نیا (3) پرسپولیس گل: على انصاریان (11 پنالتى) داور: على خسروى كمك ها: محمدرضا فلاح و حسین نجا...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

فشردگى در صدر جدول بالا رفت

نفس ها حبس شد


پرسپولیس یك -پاس یك

یك - یك حسرت بار

جمعه 9/2/84 _ ورزشگاه آزادى تهران

هفته بیست و هفتم لیگ برتر باشگاه هاى كشور

پاس

گل: محسن بیاتى نیا (3)

پرسپولیس

گل: على انصاریان (11 پنالتى)

داور: على خسروى

كمك ها: محمدرضا فلاح و حسین نجاتى

اخطار: بیاتى نیا، نكونام، رجبى و احمد كاظم (پاس)، اسدى، مهدوى و گل محمدى (پرسپولیس)

تماشاگر: بیش از 65 هزار نفر

زمین: چمن كاملاً هموار

هوا: گرم و آفتابى

بهترین بازیكن: عیسى ترائوره (پاس)

پاس:حسن رودباریان، احمد كاظم، محمدرضا نصرتى، عیسى ترائوره، حسین پاشایى ، حمیدرضا رجبى (فرهاد ربیع خواه 59)، حمید هدایتى، میثم منیعى، جواد نكونام (كاپیتان)، آرش برهانى (هادى شكورى 92) و محسن بیاتى نیا (ایمان رزاقى راد 76)

سرمربى: مصطفى دنیزلى

پرسپولیس:محمد محمدى، یحیى گل محمدى (كاپیتان)، على انصاریان، محمدرضا مهدوى، پژمان جمشیدى (على سلمانى 81)، علیرضا امامى فر، ابراهیم اسدى، كریم باقرى، جواد كاظمیان، رضا جبارى (عارف محمدوند 63) و سهراب انتظارى (مهرداد اولادى 68)

سرمربى: راینر سوبل

در روزى كه پرسپولیس مى توانست با استفاده از توقف فولاد در صباشهر امیدهاى خود براى قهرمانى را پررنگ تر كند، نتوانست از سد تیم سرحال پاس عبور كند تا فاصله 3 امتیازى اش در صدر جدول با قرمزهاى اهوازى همچنان حفظ شود.

شروع توفانى این مسابقه كه بیش از 65 هزار نفر را به ورزشگاه آزادى كشانده بود، نویدبخش یك بازى زیبا و پرگل بود كه در همان اوایل بازى 2 گل به همراه داشت. ابتدا حمله همه جانبه پاسى ها در دقیقه سوم و سانتر ترائوره با دفع ناقص محمدى و برخورد به زانوى باقرى جلوى پاى بیاتى نیا افتاد تا این بازیكن با یك بغل پاى محكم توپ را به سقف دروازه پرسپولیس بدوزد. كابوس براى قرمزها در حال شكل گیرى بود كه با میداندارى باقرى و حركات كاظمیان وضعیت تغییر كرد و در دقیقه 11 حركت سریع كاظمیان در عبور از دو مدافع پاس و چرخش او با خطاى نكونام تبدیل به یك ضربه پنالتى شد تا انصاریان با ضربه یى فنى و زمینى در خلاف جهت حركت رودباریان تعادل را در نتیجه برقرار كند. در ادامه نیمه نخست دو تیم با وجود ارایه یك بازى سریع نتوانستند خطرات زیادى روى دروازه هم خلق كنند و تك موقعیت جدى پرسپولیسى ها هم روى فرار كاظمیان و ارسال مورب او قبل از رسیدن به مهاجم پرسپولیس با دخالت ترائوره فقط به یك كرنر در دقیقه 45 تبدیل شد كه سوت پایانى خسروى اجازه نواخته شدن این ضربه را نداد.

با شروع نیمه دوم پرسپولیسى ها حضور پررنگ ترى روى دروازه پاس داشتند و حتى با ضربه سر جبارى تیر دروازه حریف را هم به لرزه درآوردند ولى شاگردان مصطفى دنیزلى با حضور ربیع خواه در مركز میدان و تمایل نكونام به سمت چپ راه نفوذ قرمزها را بسته و در عوض با پاس هاى عمقى و سرعتى براى برهانى سرعت حریف خود را گرفتند. جدى ترین موقعیت پاس در این نیمه در دقیقه 68 و روى یك سانتر از جناح راست شكل گرفت كه ضربه نكونام با خروج و با تردید محمدى دروازه پرسپولیس را به شدت تهدید كرد ولى این توپ روى سقف دروازه فرود آمد. با ورود دیرهنگام مهرداد اولادى كه نیمكت نشینى اش حسابى تماشاگران پرسپولیس را كلافه كرده بود، حملات این تیم جان گرفت ولى در 20 دقیقه پایانى تجمع نفرات پاس در نیمه خودى باعث شد كه حملات پرسپولیسى ها در سد دیوار انسانى حریف متوقف مانده و شوت هاى جمشیدى، اسدى و كاظمیان هم از كنار دروازه بیرون برود تا سرانجام پرسپولیس هم مثل فولاد به تساوى رضایت دهد و استقلالى ها به عنوان تنها مدعى پیروز هفته خوشحال تر از سایرین باشند.

لذت كارت زرد

بیاتى نیا بعد از گل زدن صاف مى رود سمت قسمت فشارى هاى پرسپولیس تا یك كارت زرد بگیرد. مد شده.

مهاجمان لیگ انگار اگر بعد از گل زدن كارت نگیرند بهشان نمى چسبد.

تنبل هاى مغبون

بیرون استادیوم غلغله است و مردم كه براى بیرون آمدن از خانه در یك بعدازظهر بهارى در روز جمعه تنبلى كرده اند تا اواخر نیمه اول همین طور خرد، خرد (!) وارد ورزشگاه مى شوند. ولى عوضش تنبل ها 2 گل بازى را كه در همان 10 دقیقه اول زده شده را از دست مى دهند. باید به بازیكنان بگوییم هماهنگ كنند.

شورش علیه فیفا

موقعى كه على انصاریان براى زدن پنالتى حركت مى كند ناگهان ،3040 (!) پاسى و پرسپولیسى كه پشت هجده قدم كمین كرده اند وارد هجده قدم یا به قول گزارشگر محترم صدا و سیما محوطه 16/5 متر مى شوند. به فیفا پیشنهاد مى كنیم حالا كه داورها و بازیكنان علاقه یى به قوانین ندارند، آنها را عوض كنند.

وقتى ممد گل را خراب كرد!

محمد نصرتى در دقیقه 29 بازى با یك هد زیبا چیزى نمانده بود كه نام خودش را در بین گلزن ها ثبت كند اما نشد. رودباریان خیلى شانس آورد كه هد زیباى نصرتى به كرنر رفت. مثل تكل ترائوره كه به اوت رفت.