رعایت حجاب مختص زنان نیست؛ حفظ حریم زن و مرد همچنین محافظت از چشم در مقابل نامحرم برای مردان ‌هم، به نوعی حجاب محسوب می‌شود. ‌
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بی حجابی با رضایت همسر!

بد حجابی

مشاور امور بانوان سازمان صدا و سیما گفت: اگر زنان جامعه اهمیت و جایگاه حجاب را درك و رعایت كنند،‌ مورد تعرض افراد بیمار قرار نمی‌گیرند. حجاب امری درونی است كه نمادی از مناسبات و اعتقادات جامعه اسلامی را نشان می‌دهد.

وی تصریح كرد: بر اساس استدلال آیت‌الله جوادی‌آملی حجاب حق خداوند است و رضایت همسر و خانواده مجوزی برای رعایت نكردن آن نیست.  در ترویج فرهنگ حجاب و عفاف باید فلسفه عقلانی و ادراكی حجاب بیان شود تشویق دختران به حجاب بدون این كه از عمق این مقوله دریافت و دركی داشته باشند كاری بیهوده است.

رعایت حجاب مختص زنان نیست؛ حفظ حریم زن و مرد همچنین محافظت از چشم در مقابل نامحرم برای مردان ‌هم، به نوعی حجاب محسوب می‌شود. ‌ تا زمانی كه حجاب و عفاف در جامعه رعایت نشود فساد و بی‌بندوباری از بین نمی‌رود اگر زنان جامعه اهمیت و جایگاه حجاب را درك و رعایت كنند،‌ مورد تعرض افراد بیمار قرار نمی‌گیرند.

 نمادهای بی‌حجابی در جامعه مانع ترویج حجاب می‌شود

میرمحمدی ابراز داشت: بیان فلسفه حجاب و ترویج آن تنها بر عهده خانواده و یا آموزش و پرورش نیست در این راستا نهادهای فرهنگی همسو باید حضوری فعال داشته باشند.

وی اضافه كرد:‌برای ترویج حجاب باید این‌گونه تعارض‌ها پیگیری و رفع شود.

وی به واقعه كشف حجاب در دوره رضاخان اشاره كرد و افزود: رضاخان و عوامل غربی با كشف حجاب سعی داشتند بساط بی‌بندوباری و فساد را در بین زنان و خانواده‌ها ترویج دهند. حجاب و پوشش یكی از ابعاد معنویت است، ‌چرا كه ساز و كار اندیشه حجاب و عفاف،‌ داشتن معنویت است.

این كه دختری را به حجاب تشویق كنیم ولی در جامعه نمادهای بی‌حجابی همچون فروش لوازم و اسباب‌بازی‌های غربی مانند عروسك‌های باربی با نماد بی‌حجابی در جامعه رواج داشته باشد فرد را دچار دوگانگی می‌كند.

 قندفروش  مشاور امور زنان استانداری تهران گفت: پوشش برای زنان ایرانی دارای قداست است،به طوری كه ‌در تاریخ هیچگاه از برهنگی زن ایرانی قبل و بعد اسلام سخن گفته نشده است. وی اضافه كرد: هدف اصلی رضاخان از كشف حجاب از بین بردن بنیان خانواده به منظور ترویج هرچه بیش‌تر فساد در جامعه بود. این كه رضاخان به دستور استعمارگران در ایران به كشف حجاب تن داده بود؛ نشان از اهمیت زن در خانواده و نقش آن در جامعه دارد و این موضوع را استعمارگران به خوبی درك كرده بودند.  استعمارگران می‌دانستند تنها راه تسلط بر ایرانیان ترویج بی‌بندوباری و فساد در بین خانواده‌هاست و تا زمانی كه زنان با حجاب و عفت در جامعه هستند،‌ هرگز نمی‌توانند بر این كشور حكومت كنند.

مشاور امور زنان استانداری تهران افزود: در حال حاضر مهم‌ترین وظیفه ما حفظ حجاب است چرا كه برای حفظ آن خون زنان بی‌گناهی ریخته شده است. وی درباره تربیت نسل جوان برای ترویج حجاب و عفاف در جامعه گفت: به منظور ترویج فرهنگ حجاب باید اهمیت و سختی‌هایی را كه زنان برای حفظ آن در طول تاریخ متحمل شده‌اند تا به دست ما برسد،‌برای نسل جوان بازگو نمود.

 

فارس

تنظیم : کهتری

 

مقالات مرتبط

تعطیلی طرح حجاب در دولت نهم؟!

هزینه های گزاف خود نمایی

استفاده همگانی ،ممنوع!

حیا، فطری یا اکتسابی؟

حصاری از پاکی ها

حیا مهم است یا حجاب؟

«خود نمایی»چرا و چگونه؟

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.