تبیان، دستیار زندگی
میزهای چوبی را می‌توانید بتراشید كه ظاهری قدیمی و فرسوده پیدا كند، سپس سطح آن را روغن بزنید تا براق و درخشنده شود. البته جلا دادن سطوح را باید هر چند وقت یك بار تكرار كنید یا لاك بزنید
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

با گرد موافقید یا چهار گوش؟

میز چهار گوش

حتما شما هم هنگام خرید میز برای آشپزخانه‌تان سردرگم شده‌اید كه چه میزی و با چه شكلی انتخاب كنید؛ گرد یا چهارگوش؟ بلند یا كوتاه؟ انتخاب میز مناسب برای آشپزخانه می‌تواند بسیار مشكل باشد. همیشه اعضای خانواده دور میز آشپزخانه می‌نشینند، غذا می‌خورند و با یكدیگر گفت‌وگو می‌كنند.

امروزه، میز آشپزخانه تنها مختص آشپزی نیست و نقشی چند منظوره پیدا كرده است. از میز آشپزخانه برای كار و سرگرمی هم استفاده می‌كنند، در خیلی از موارد هم برای آن ظاهری بسیار مدرن در نظر می‌گیرند.

چیزی كه این روزها ما در آشپزخانه می‌خواهیم، مبلمان چند منظوره‌ای است كه به همه نیازهایمان پاسخ بگوید. میز آشپرخانه باید كارآمد بوده و به آسانی قابل استفاده،‌ محكم و پایدار باشد.

اگر به دنبال میزهای چند منظوره می‌گردید كه هم بتوانید روی آن غذا بخورید و هم كار كنید، سراغ میزهای ناهارخوری بروید. این میزها به آشپزخانه‌تان ظاهری آراسته می‌دهند، افراد زیادی می‌توانند دور آن جمع شوند و قابلیت‌های زیادی هم دارند. می‌توانید از میزهای گرد استفاده كنید كه علاوه بر غذا خوردن، مناسب گفت‌وگوهای خصوصی است. اما اگر فضای كافی در اختیار ندارید، روی میزهای تاشویی‌ سرمایه‌گذاری كنید كه باز و بزرگ‌تر می‌شوند.

سایز میز را در حدی تهیه کنید که راه عبوری برای افراد در آشپزخانه باقی بماند و درهای کابینت به راحتی باز شده و امکان بیرون اوردن وسایل وجود داشته باشد.

میزهای چوبی

میزهای چوبی را می‌توانید بتراشید كه ظاهری قدیمی و فرسوده پیدا كند، سپس سطح آن را روغن بزنید تا براق و درخشنده شود. البته جلا دادن سطوح را باید هر چند وقت یك بار تكرار كنید یا لاك بزنید تا ظاهری پولیش شده و شیك داشته باشد. انواع مختلفی از الوارهای راش، چوب بلوط سخت و غیره وجود دارند. اگر مدل موردنظرتان در مغازه‌ها نیست، آن را سفارش دهید. میزهای سفارشی الزاما گران‌قیمت نیستند. میزهایی كه از صفحه‌های ترمیم شده ساخته می‌شوند، حتی ارزان‌تر از میزهای داخل مغازه‌ها هستند.

میزهای فلزی

فلز روی، بهترین رویه برای سطح میز به شمار می‌رود اما به آسانی خط می‌افتد . استیل فلزی بسیار قوی، صاف و بهداشتی است اما چربی و خط را به خوبی نشان می‌دهد و دائما باید آن را تمیز كنید.

میزهای شیشه‌ای

میزهای شیشه‌ای سخت و صیقلی‌اند و صدای آشپزخانه را جذب نمی‌كنند، ولی بسیار مدرن هستند و نگهداری آن هم كار آسانی است. اما مانند استیل به نظافت مکرر نیاز دارد.

میز گرد دو طبقه

میزهای تلفیقی

بعضی از میزهای امروزی، از تلفیق دو جنس ساخته شده‌اند. میزهای چوب بلوط با ساختار داخلی استیل بسیار شیك و مدرن به نظر می‌رسد. شیشه و استیل تلفیق دیگری است كه به هر آشپزخانه‌ای جلوه‌ای مدرن می‌بخشد.

اما آنچه باید مد نظر قرار گیرد اندازه مناسب برای میز است. سایز میز را در حدی تهیه کنید که راه عبوری برای افراد در آشپزخانه باقی بماند و درهای کابینت به راحتی باز شده و امکان بیرون اوردن وسایل وجود داشته باشد.

همچنین بهتر است از میز هایی استفاده کنید که دارای دو طبقه می باشد و از طبقه زیرین جهت گذاردن دستمال کاغذی، نمکدان، زیر قابلمه ای و دیگر ابزار استفاده می شود . به این صورت در دیگر اوقات روز طبقه بالایی میز خلوت تر بوده و می توان از آن برای فعالیت های دیگر نیز بهره برد.

نشریه منزل همراه با اضافات

تنظیم : کهتری

مقالات مرتبط

اول ایمنی، بعد کار

چشم همه را متحیر کنید

قصه شیرین صرفه جویی

آیا می دانید که ...؟

رازهای نهفته درآشپزی

خانه دوم خانم ها

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.