سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
در سومین جلسه كمیته علمی و اجرایی ستاد «اجلاس جهانی فلسفه در سال 2010» طرح‌های اولیه پژوهش در راستای معرفی نقش برجسته فیلسوفان ایرانی و اسلامی در تاریخ فلسفه و انتشار آنها در شكل كتاب، جزوات و آثار پژوهشی تدوین شدند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

برنامه‌هاي اجلاس جهاني فلسفه در تهران
فلسفه

در سومين جلسه كميته علمي و اجرايي ستاد «اجلاس جهاني فلسفه در سال 2010» طرح‌هاي اوليه پژوهش در راستاي معرفي نقش برجسته فيلسوفان ايراني و اسلامي در تاريخ فلسفه و انتشار آنها در شكل كتاب، جزوات و آثار پژوهشي تدوين شدند.

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، اجلاس جهاني فلسفه قرار است سال آينده در ايران برگزار شود. متولي اين اجلاس، سازمان يونسكو است.

فلسفه از بحث‌هاي مهمي است كه يونسكو دنبال مي‌كند. اين سازمان معتقد است از مباحث فلسفي بايد در مشكلات امروزي بشر استفاده كرد؛ به همين دليل هر سال روزي را به نام روز جهاني فلسفه مقرر كرده است كه در آن روز اجلاس جهاني فلسفه در يكي از كشورهاي عضو برگزار مي‌شود.

در سومين جلسه كميته علمي و اجرايي ستاد اين اجلاس كه روز سه‌شنبه هفته گذشته در دبيرخانه اجلاس برگزار شد، بر حضور تمامي گروه‌هاي فلسفه، مراكز پژوهشي مرتبط با فلسفه و نهادهاي تحقيقاتي و پژوهشي تأكيد و تصميماتي اخذ شد.

كارشناسان اين نشست بر تدوين نهايي و جامع محورهاي اجلاس با رهيافت معرفي صحيح فلسفه ايراني و اسلامي و نقش و جايگاه آن در فلسفه معاصر تأكيد كردند. اين كارشناسان همچنين طرح‌هاي اوليه پژوهش‌ها در معرفي نقش برجسته فيلسوفان ايراني و اسلامي در تاريخ فلسفه و انتشار آنها در شكل كتاب، جزوات و آثار پژوهشي را تدوين كردند.

راه‌اندازي سايت اجلاس و اطلاع‌رساني مطلوب و به‌روز و بررسي عناصر بنيادين در پوستر همايش و طراحي نهايي آن در سريع‌ترين زمان ممكن نيز از ديگر تصميمات اين اجلاس بودند. همچنين در اين اجلاس مقرر شد از گروه‌هاي فلسفه سراسر كشور براي مشاركت در نشست به صورت برگزاري اجلاس‌هاي فلسفي پيش اجلاس، يا همزمان با زمان اجلاس در شهرستان‌ها دعوت به عمل آيد.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین