تبیان، دستیار زندگی
قهرمان جهان و المپیك: از اردوی دوم به تیم ملی ملحق می‌شوم طالقانی را حمایت كنید، كشتی به آرامش نیاز دارد قهرمان كشتی جهان و المپیك گفت: اگر مصدومیت كتفم مشكل‌ساز نشود از اردوی دوم در تمرینات تیم ملی شركت خواهم كرد. علیرضا د...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

علیرضا دبیر پس از هفت ماه به كشتی بازمی‌گردد

قهرمان جهان و المپیك:
از اردوی دوم به تیم ملی ملحق می‌شوم
طالقانی را حمایت كنید، كشتی به آرامش نیاز دارد


قهرمان كشتی جهان و المپیك گفت: اگر مصدومیت كتفم مشكل‌ساز نشود از اردوی دوم در تمرینات تیم ملی شركت خواهم كرد.

علیرضا دبیر قهرمان پرآوازه‌ی كشتی ایران در گفت‌وگو با(ایسنا)، اظهار كرد: روز گذشته نزد پزشك معالجم رفتم و گفت:« كتفت دیگر بیرون نخواهد زد اما به خاطر مصرف زیاد كورتون، بسیاری از غضروف‌های دستت از بین رفته است اما می‌توانی تمرینات سبك را در كنار فیزیوتراپی آغاز كنی و در صورتی كه درد دستت مجددا شروع نشود، می‌توانی به تمرینات ادامه دهی.»

بنابراین قصد دارم از اردوی مرحله‌ی دوم تیم ملی (10 اردیبهشت) در صورتی كه دستم جواب دهد تمرینات سبكم را در كنار سایر ملی‌پوشان آغاز كنم.

دبیر در رابطه با عدم حضور در اردوی مرحله‌ی اول گفت: من همیشه به نظم اعتقاد داشته‌ام؛ اگر در اردو حضور نیافتم با مربیان كاملا هماهنگ بودم. ضمن این كه سنگین بودن تمرینات اجازه نمی‌داد با توجه به وضعیت فعلی دستم به تمرین با سایرین بپردازم.

قهرمان المپیك سیدنی در رابطه با اتفاقات اخیر فدراسیون كشتی و كناره‌گیری محمد علی صنعتكاران گفت: حدود هفت ماه است كه كاملا از كشتی به دور بوده‌ام اما هر جا می‌روم مردم از من در خصوص اتفاقات اخیر فدراسیون می‌پرسند. آقای صنعت‌كاران یك پیشكسوت بسیار بزرگ و آدم بسیار مهربانی است كه در اردوهای بسیاری افتخار شاگردی وی را داشته‌ام اما در مورد این قضایا نمی‌توانم اظهارنظر كنم چرا كه در حوزه‌ی من نیست. به هر حال امیدوارم آقا صنعت هر جا كه هست در كارهایش موفق باشد.

دبیر با تاكید بر حمایت از فدراسیون كشتی در شرایط فعلی تصریح كرد: در حال حاضر فدراسیون كشتی بیش از هر چیزی به آرامش نیاز دارد و از همه‌ی كسانی كه به نوعی با ورزش اول كشور در تماسند می‌خواهم كه به طالقانی كمك كنند و آرامش را به فدراسیون بازگردانند. سازمان تربیت بدنی، جامعه مطبوعات، پیشكسوتان و قهرمانان هر كدام به نوعی در بازگرداندن این آرامش تاثیر گذارند و با كمك خود می‌توانند كشتی را از حاشیه نجات دهند.

وی در ادامه گفت: حاجی طالقانی عاشق كشتی است و كشتی را مانند بچه‌هایش دوست دارد. نباید از یادمان برود كه وی در سال 1998 پس از 33 سال تیم ایران را قهرمان جهان كرد و افرادی نظیر من، حیدری، رضایی، درستكار و سایر كشتی‌گیران تهرانی دست پرورده‌ی طالقانی در زمانی هستیم كه وی رییس هیات كشتی تهران بود. بنابراین با توجه به در پیش بودن مسابقات جهانی مجارستان همگی باید دست به دست هم دهیم تا فدراسیون كشتی در انجام كارهای خود موفق شود.

دارنده‌ی پنج مدال جهان و المپیك در خصوص نداشتن سرمربی تیم آزاد گفت: این تصمیمی است كه چهار مربی تیم ملی گرفتند و به نوعی در تاریخ كشتی ایران بی‌سابقه است و برای اولین بار رخ می‌دهد. هدایت تیم ملی بدون سرمربی كار سختی است كه اگر مربیان با یكدیگر همدل باشند و با هماهنگی كارها را تقسیم كنند، می‌توانند موفق شوند.