تبیان، دستیار زندگی
معاون سازمان سنجش آموزش کشور از بررسی زمان حذف کنکور در جلسه کمیته ماده 4 قانون حذف کنکور به ریاست وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خبر داد و گفت: در این جلسه درباره اجرای قانون حذف کنکور که در سال 1386 به تصویب رسیده است تصمیم گیری می شود....
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تشکیل کمیته کنکورآرشیو شد

كلیدهای طلایی برای كنكوری ها

معاون سازمان سنجش آموزش کشور از بررسی زمان حذف کنکور در جلسه کمیته ماده 4 قانون حذف کنکور به ریاست وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خبر داد و گفت: در این جلسه درباره اجرای قانون حذف کنکور که در سال 1386 به تصویب رسیده است تصمیم گیری می شود.

دکتر ابراهیم خدایی در گفتگو با خبرگزاری مهر با بیان این مطلب افزود: تاکنون مصوبه ای درباره زمان اجرای قانون حذف کنکور به تصویب نرسیده و قرار است این موضوع در جلسه هفته آینده کمیته ماده 4 قانون حذف کنکور به ریاست وزیر علوم، تحقیقات و فناوری مطرح شود.

وی اظهار داشت: در این جلسه علاوه بر اعضای کمیته ماده 4، سه نفر از اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نیز حضور دارند.

علی کریمی فیروزجانی عضو کمیسیون آموزش مجلس پیش از این به مهر خبر داده بود: مقرر شده است کمیته ماده 4 قانون حذف کنکور به ریاست وزیر علوم و متشکل از وزرای بهداشت و آموزش و پرورش، ریاست سازمان سنجش و ریاست دانشگاه آزاد تشکیل شود و در رابطه با راهکارهای اجرایی شدن قانون در سال 91 بررسی ها صورت گیرد.

اعضای کمیته ماده 4 کنکور به ریاست وزیر علوم شامل وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و آموزش و پرورش و روسای دانشگاه آزاد و سازمان سنجش آموزش کشور می شوند.

قانون حذف کنکور در سال 1386 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید که بر اساس آن کنکور باید تا سال 1390 حذف و رقابت داوطلبان بر اساس سوابق تحصیلی صورت گیرد.

منبع: همشهری