تبیان، دستیار زندگی
از نقطه نظر علمی نور بر روی میزان آكسی توسین تاثیر گذار است. آكسی توسین هورمونی است كه در تغییر حالات روانی و ایجاد شادی بسیار موثر است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ناشیانه تصمیم نگیرید

دکوراسیون

تغییر دكوراسیون در اتاق نشیمن همیشه ایده جذابی است. بد نیست با گذشت زمان و هر چند وقت یكبار دستی به سر و روی اتاق نشیمن خود بكشید و حال و هوای آنرا تغییر دهید. حتی می توانید به منزله یك كار تفریحی و سرگرم كننده به این كار نگاه كنید. البته اگر به اندازه كافی سر رشته نداشته باشید نتیجه معكوس می گیرید، بنابراین پیش از شروع، ایده هایی در ذهن خود داشته باشید. در این قسمت 10 نكته مهم كه در زمان تغییر دكوراسیون اتاق نشیمن باید به آن توجه داشته باشید را برایتان توضیح می دهیم:

1- ابتدا طرح كلی را در ذهن خود پیاده كنید. دوست دارید اتاق نشیمن شما چه شكلی باشد. دانستن چنین نكته مهمی كار شما را در حین دكوراسیون راحتتر می كند. پشت هر پروژه موفق استراتژی و برنامه ریزی وجود دارد و این امر در مورد تغییر دكوراسیون هم تعمیم پیدا می كند.

كف را می توانید با سرامیك، پاركت، و سطوح لمینت پوشانده و روی آنرا با فرش و قالی تزئین نمایید. فراموش نكنید كه رنگ كف یا باید همرنگ دیوارها باشد یا از آن تیره تر باشد.

2- پیش از عوض كردن قیافه نشیمن باید در مورد سبك دلخواه خود تحقیق كنید. روزنامه ها و مجلات مربوط به دكوراسیون را ورق بزنید و سری به سایت های دكوراسیون بزنید و از آنها ایده بگیرید. چند نمونه از چیدمانهایی را كه بیشتر از همه دوست دارید جدا كنید و در جایی ذخیره نمایید. وقتی كلكسیونی از طرح های دلخواه خود را پیدا كردید، از بین آنها مدلی كه بیشتر مورد توجهتان قرار گرفته است را انتخاب كنید. البته تنوع زیاد است ولی باید یكی مدل را انتخاب كنید و تصمیمی بگیرید كه بعداً از آن پشیمان نشوید.

دکوراسیون

3- نورپردازی مناسب نقش موثری در دكوراسیون خانه شما بازی می كند. روشنایی محیط را زیباتر كرده و نقوش و تزئینات را دلگشا تر جلوه می دهد. همه این عوامل دست به دست هم می دهند و حالات شما را شاد و با طراوت می كنند. از نقطه نظر علمی نور بر روی میزان آكسی توسین تاثیر گذار است. آكسی توسین هورمونی است كه در تغییر حالات روانی و ایجاد شادی بسیار موثر است. شمع های معطر هم می توانند به عنوان منبع دیگری از روشنایی و رایحه خوش در خانه ها به كار گرفته شوند.

4- انتخاب مبلمان درست همان تاثیری را روی دكوراسیون داخلی خانه می گذارد كه اكسیژن روی بدن انسان می گذارد. مرحله بعدی انتخاب مكان مناسب برای قرار دادن مبلمان است. توجه كنید كه مبل ها را به صورت ردیفی به دیوار نچسبانید. این بدترین نوع چینش مبلمان است. با یك چنین چیدمانی اتاق شما كوچكتر جلوه می كند.

از نقطه نظر علمی نور بر روی میزان آكسی توسین تاثیر گذار است. آكسی توسین هورمونی است كه در تغییر حالات روانی و ایجاد شادی بسیار موثر است.

5- مسئله دیگر استفاده مناسب از پرده است. اگر نتوانید پرده مناسب انتخاب كنید، زحماتتان هدر می رود و كل دكوراسیون را خراب می كنید. پس دقت كنید كه فقط به خاطر یك انتخاب نادرست همه چیز را خراب نكنید.

6- علاوه بر كلیه موارد مهمی كه در بالا به آنها اشاره شد، كفپوش نیز از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. كف را می توانید با سرامیك، پاركت، و سطوح لمینت پوشانده و روی آنرا با فرش و قالی تزئین نمایید. فراموش نكنید كه رنگ كف یا باید همرنگ دیوارها باشد یا از آن تیره تر باشد.

دکوراسیون

7- در اتاق نشیمن باید به اندازه كافی فضا برای عبور و مرور وجود داشته باشد تا افراد خانه بتوانند به راحتی كارهای روزمره خود را انجام دهند. اگر بیش از اندازه و ناشیانه از مبلمان استفاده كنید، خانه شما تبدیل به فروشگاه مبلمان می شود.

8- هر وسیله تزئینی حس زیبایی و گرما را به نشمین شما منتقل می كند. یك وسیله زینتی باید حداقل دارای یكی از این سه ویژگی باشد: زیبایی، ارزش هنری، ارزش احساسی. بنابراین از هر چیزی كه جلوی دستتان آمد به عنوان وسیله زینتی استفاده نكنید.

9- برای ایجاد زیبایی طبیعی می توانید از درختچه، گل، و گیاهان زنده استفاده كنید. همچنین با استفاده از آنها می توانید فضاهای خالی را پر كنید.

10- نصب كارهای هنری بر روی دیوارها نیز می تواند به اتاق شما عمق و ژرفا ببخشد و استیل خاصی را به اتاق ها هدیه دهد.

نشریه منزل

تنظیم برای تبیان: کهتری

مقالات مرتبط

آسمان را به خانه بیاورید

چگونه انتخاب کنیم

دکوراسیون ونوسی یا مریخی

فضایی دلنشین تر

دور هم نشینی در حیاط خانه

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.