سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
ارایه الگوهای صحیح رفتارهای مصرفی در كتاب «جامعه بهشتی؛ اصلاح الگوی مصرف از منظر آیات، روایات و بیانات حضرت امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب» با تهیه و تدوین دفتر فرهنگی فخرالائمه(ع) از سوی دفتر نشر معارف منتشر شد./
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

الگوهاي صحيح مصرف از نگاه امام خميني(ره) و آيت‌الله خامنه‌اي
معارف

ارايه الگوهاي صحيح رفتارهاي مصرفي در كتاب «جامعه بهشتي؛ اصلاح الگوي مصرف از منظر آيات، روايات و بيانات حضرت امام خميني(ره) و رهبر معظم انقلاب» با تهيه و تدوين دفتر فرهنگي فخرالائمه(ع) از سوي دفتر نشر معارف منتشر شد.

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا) به نقل از روابط عمومي دفتر نشر معارف، اين کتاب با نگاهي اجمالي به آيات و روايات نگرش اسلام به «الگوي صحيح مصرف»، زواياي مختلف و ابعاد گسترده اجتماعي، اقتصادي و سياسي رفتارهاي مصرف‌گرايانه را مي‌كاود.

«اصلاح الگوي مصرف»، راهکارها و شيوه‌هاي اصلاح الگوهاي رفتاري جامعه از زاويه نگاه امام خميني(ره) و رهبر معظم انقلاب، موضوعات اصلي اين نوشتار را تشكيل مي‌دهند.

در مقدمه کتاب آمده است: «پس از پيروزي انقلاب شکوهمند اسلامي، خوي‌ها و آداب به جاي مانده از سال‌ها حکومت طاغوت بر اين سرزمين، مثل گرايش به اشرافي‌گري، زياده خواهي و اسراف‌کاري، از قاطبه مردم انقلابي ايران رخت بر بست و خصلت‌هاي اسلامي مثل روحيه قناعت، کار و توليد، جايگزين آن گرديد. اما به مرور و پس از دوران سازندگي و روي کار آوردن امکانات مادي و گسترش تلاش براي ايجاد رفاه، به عنوان يکي از محورهاي تهاجم فرهنگي، هجومي از مرکز اردوگاه استکبار براي گسترش روحيه مصرف زدگي، لذت‌گرايي و اشرافي‌گري آغاز شد که متاسفانه آلوده شدن بخشي از مسوولان نيز به اين آفات، زمينه ترويج آن در جامعه را فراهم و خطر تبديل شدن آن را به فرهنگ عمومي در جامعه را افزايش داد.»

اين کتاب در سه بخش تنظيم و تدوين شده است. بخش اول، آيات قرآني مرتبط با بحث اصلاح الگوي مصرف را در بردارد. در بخش دوم روايات معصومين(ع) درباره اسراف، آثار زيانبار اسراف، راه علاج اسراف، مصاديق اعتدال و ميانه‌روي، نتايج ميانه‌روي و دوري از اسراف عنوان مي‌شوند.

بيانات امام(ره) و رهبر معظم انقلاب در پنج فصل بخش پاياني اين نوشتار جاي دارند. بررسي و نقد وضعيت موجود از نظر زياده‌روي در مصرف، ريشه‌هاي مصرف‌گرايي در بين ما ايرانيان، علل مذموم بودن اسراف و ضرورت صرفه جويي، الگوي صحيح مصرف از منظر اسلام و راهکارهاي اصلاح الگوي مصرف، عناوين فصل‌هاي پنجگانه اين بخش‌اند.

نخستين چاپ کتاب «جامعه بهشتي؛ اصلاح الگوي مصرف از منظر آيات، روايات و بيانات حضرت امام خميني(ره) و رهبر معظم انقلاب» در 120 صفحه، شمارگان 5000 نسخه و بهاي 15000 ريال از سوي دفتر نشر معارف منتشر شده است.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین