وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
معاون فرهنگی مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) از انتشار دو كتاب عاشورایی این مركز به زبان عربی خبر داد و گفت: این آثار كه به تحلیل شرایط قیام عاشورا و اهداف جهاد اباعبدالله(ع) با منحرفان می‌پردازند، تا هفته آینده چاپ و روانه كشورهای عرب‌زبان و سرزمین‌های آفریقای شما
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آثار عاشورايي مجمع جهاني اهل‌بيت(ع) منتشر مي شوند

معاون فرهنگي مجمع جهاني اهل‌بيت(ع) از انتشار دو كتاب عاشورايي اين مركز به زبان عربي خبر داد و گفت: اين آثار كه به تحليل شرايط قيام عاشورا و اهداف جهاد اباعبدالله(ع) با منحرفان مي‌پردازند، تا هفته آينده چاپ و روانه كشورهاي عرب‌زبان و سرزمين‌هاي آفريقاي شمالي خواهند شد.

احمد سالك در گفت‌وگو با خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، عنوان داشت: اين كتاب‌ها با رويكردهاي غني‌سازي بنيان‌هاي فكري شيعيان و پيروان اهل‌بيت پيامبر(ص) در زمينه دلايل اصلي قيام امام حسين(ع) و نهضت عاشورا تأليف و تدوين شده‌اند.

وي كتاب «النهضت‌الحسينة» تأليف سيد علي حسيني‌فرهي را نخستين كتاب خواند و گفت: اين اثر با بيان عوامل انحطاط مسلمانان و حكومت‌هاي خلفا كه منجر به قيام امام حسين(ع) شد، مي‌كوشد نتايج مرتبط بر اين قيام را تشريح كند.

سالك «اهداف جهاد سالار شهيدان با منحرفان» و «تفاوت‌ جهاد با مسلمانان منحرف و جهاد با مشركان» را از ديگر مباحث اصلي اين نوشتار برشمرد و افزود: قرار است اين كتاب در حجمي معادل 628 صفحه، قطع وزيري و شمارگان 3000 نسخه از سوي نمايندگان اين مركز در ميان مخاطبان و گروه‌هاي هدف توزيع شود.

معاون فرهنگي مجمع جهاني اهل‌بيت(ع) همچنين كتاب «صورةالحسين(ع)» اثري از شهيد سيد محمدباقر حكيم را دومين كتاب اين مجموعه نام برد و تصريح كرد: اين نوشتار اهداف عاشورا و تحليل شرايط قيام سالار شهيدان را با نگاهي تحليلي بررسي مي‌كند. تبيين عبرت‌ها و درس‌هايي از واقعه عاشورا براي ساير جوامع، از اهداف تأليفي اين نوشتار شناخته مي‌شود.

وي در پايان اظهار داشت: اين اثر عاشورايي نيز قرار است تا هفته آينده از سوي مجمع جهاني اهل بيت(ع) در شمارگان 5000 نسخه، 208 صفحه و قطع وزيري پس از چاپ، روانه كشورهاي عرب زبان و به معتقدان اهل‌بيت(ع) اهدا شود.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین