سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
كتاب «فكرواره نهج‌البلاغه» منتشر شد. این اثر، فهرست تفصیلی ترجمه و تفسیر نهج‌البلاغه به قلم مرحوم علامه جعفری است
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

«فكرواره نهج‌البلاغه» منتشر شد
کتاب

كتاب «فكرواره نهج‌البلاغه» منتشر شد. اين اثر، فهرست تفصيلي ترجمه و تفسير نهج‌البلاغه به قلم مرحوم علامه جعفري است.

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، اين اثر، پژوهشي براي جمع‌بندي و طبقه‌بندي انديشه‌هايي است كه علامه‌ جعفري در «ترجمه و تفسير نهج‌البلاغه» از خود به يادگار گذاشت.

علامه جعفري در اين اثر نخست انسانیت و رسالت اين اثر را مطرح كرد و كوشيد پس از تبيين اصالت‏ها و ارزش‏هاى واقعى انسان، درباره اميرالمومنين(ع) و نهج‌البلاغه توضیح و تفسیر بيان كند.

اين تحقيق با بهره‌گيري از اسلوبي آسان و روشن، ابعاد پراكنده و دور از هم‌انديشه‌هايي را كه در كتابي با حجمي گسترده پخش شده‌اند از نظر موضوعي متحد مي‌كند تا اجزاي هر يك از انديشه‌ها در رويشي آشكار به ظهور برسند و زواياي ديگر آنها مشخص شود.

اين كتاب مباحث ترجمه و تفسير نهج‌البلاغه علامه جعفري را به هجده موضوع تقسيم كرده است كه از ميان آنها مي‌توان به «كمال، اخلاق؛ فضيلت و رذيلت»، «تاريخ»، «فلسفه»،‌«كلام»،‌ «منطق»، «هنر، زيبايي و ادبيات»، «اجتماع»، «اقتصاد» و «سياست»اشاره كرد.

در بخشي از مقدمه اين اثر كه به قلم علامه جعفري نگاشته شده، آمده است: «ما با انساني سروكار داريم كه هدف اعلايي براي زندگي دارد، زمام‌داري كه عادل مطلق است، داراي معرفتي در حد اعلي درباره انسان و جهان، وابستگي به مبادي عالي هستي، خود را جزيي از انسان ديدن، وابستگي مستقيم به خدا، ‌تقوي و فضيلت در حد اعلي، پاكي گفتار و كردار و انديشه و ده‌ها امتياز از اين قبيل كه در علي‌بن ابيطالب(ع) به اتفاق تمام تواريخ ثبت شده است و قابل توضيح و تفسير با مفاهيم و ارزش‌هاي معمولي نيست، زيرا براي آن جامعه و يا افرادي كه زندگي چيزي جز تورم "خود طبيعي" نيست، عناصر شخصيت و امتيازات علي(ع) و كتابش، خيالاتي بيش نخواهد بود.»

كتاب «فكرواره نهج‌البلاغه» در شمارگان 1200 نسخه، 142 صفحه و بهاي 30000 ريال از سوي موسسه تدوين و نشر آثار علامه جعفري منتشر و روانه بازار كتاب شد.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین