سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
علامه سید مرتضی عسگری مدتی پیش كتاب «تهمت‌ها و دروغ ‌پردازی در كتاب لله ثم للتاریخ»را در رد شبهات و پاسخگویی به سوالات نویسنده كتاب ضد شیعی «لله ثم للتاریخ» تألیف كرد. نویسنده ضد شیعی مذكور، پس از مدتی به دین اسلام گروید و اثری در رد كتاب نخست خود نوشت.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آثار علامه عسگري با ويرايش جديد مي‌آيند
عسگری

علامه سيد مرتضي عسگري مدتي پيش كتاب «تهمت‌ها و دروغ ‌پردازي در كتاب "لله ثم للتاريخ"»را در رد شبهات و پاسخگويي به سوالات نويسنده كتاب ضد شيعي «لله ثم للتاريخ» تأليف كرد. نويسنده ضد شيعي مذكور، پس از مدتي به دين اسلام گرويد و اثري در رد كتاب نخست خود نوشت. ويراست جديد اثر علامه عسگري، روند اين جريانات را به تفصيل مي‌كاود و منابع جانبي مطالعات اين حوزه را نيز معرفي مي‌كند.

مرتضي بهرامي‌خوشنودي، ويراستار اين نوشتار، در گفت‌وگو با خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، كتاب «تهمت‌ها و دورغ‌پردازي در كتاب(لله ثم للتاريخ)» را پاسخ به شبهاتي دانست كه يك نويسنده ناشناس با نام مستعار «سيد حسين موسوي» در كتاب خود به آنها پرداخته است.

وي افزود: او در اين كتاب ادعا كرده كه در حوزه علميه شيعه درس خوانده و به اين نتيجه رسيده است كه اعتقادات شيعه دچار انحراف از اسلام راستين است. علامه عسگري در كتاب خود به رد شبهات عنوان شده مي‌پردازد و اثبات مي‌كند كه نويسنده اثر هيچگاه شيعه نبوده است و با فرهنگ شيعه و اطلاعات حوزه علميه آشنايي ندارد. او مطالب دروغي را بر اساس منابع غير شيعي در اين اثر عنوان كرده است.

ويراستار كتاب «تهمت‌ها و دروغ‌پردازي در كتاب(لله ثم للتاريخ)» همچنين از بازچاپ اثري ديگر از مجموعه كتاب‌هاي علامه عسگري خبر داد و گفت: كتاب «ولايت امام علي(ع) در قرآن و سنت» نيز به ويرايش مجدد رسيده است و با حذف و افزايش برخي از اطلاعات، در مرحله حروف‌چيني قرار دارد.

بهرامي‌خوشنودي درباره محتواي اين اثر اظهار داشت: مدت‌ها پيش نوشته‌اي از سوي يكي از علماي اهل سنت در استان سيستان و بلوچستان منتشر شد، مبني بر اين كه مساله امامت و ولايت امير‌المومنين علي(ع) در قرآن مطرح نشده است، حال آن كه شيعيان آن را از اصول دين مي‌دانند و لذا آنها به انحراف رفته‌اند! علامه عسگري در اين كتاب با استناد به منابع و اعتقادات اهل سنت، به اين گفته او پاسخ داده و اين موضوع را بر اساس آيات ولايت كه در قرآن آمده، اثبات كرده است.

 اين دو اثر علامه عسگري قرار است تا پايان سال جاري از سوي مركز انتشار آثار اين انديشمند شيعي در قطع رقعي چاپ شوند.

علامه سيد مرتضي عسگري، روز دوشنبه هجدهم جمادى الثانى 1332 هجري قمري در شهر سامراء در جوار ملكوتى بارگاه دو امام همام حضرت هادى و حضرت عسكرى ‏عليهماالسلام متولد شد. او از جمله انديشمنداني بود كه به مناظره و گفت‌وگو با اهل سنت مي‌پرداخت و بر اساس كتاب‌هاي آنها مي‌كوشيد اختلافات برخورد ميان مكتب اهل‌بيت(ع) و مكتب خلفا را برطرف كند.

وي تألیفات‌ فراوانی‌ به‌ زبان‌های‌ عربی‌ و فارسی‌ دارد. اكثر اين كتاب‌هاي در كشورهای‌ عربی، به ويژه در كشور مصر منتشر و با استقبال‌ اسلام‌‌پژوهان‌ مواجه شده‌اند. برخی‌ از آثار علامه، به‌ زبان‌ انگلیسی‌ نیز ترجمه‌ شده‌ اند.

 

از ویژگی‌های‌ آثار علاّمه، بیان‌ روشن، واضح‌ و نثر بسیار روان‌ و سلیس‌ است‌ كه‌ خواننده‌ را به‌ سوی‌ خود می‌خواند. وي افزون‌ بر بررسی‌ كتاب‌هاي‌ شیعه، احادیث‌ و روایات‌ اهل‌ سنّت‌ را بررسی‌ مي‌كرد، به‌‌گونه‌ای‌ كه‌ این‌ آثار، مرجع‌ و منبعی‌ قابل‌ اعتمادي برای‌ آنان‌ به‌ شمار می‌رود. كوشش‌های‌ علامه‌‌ عسگری‌ برای‌ مصون‌ ماندن‌ اسلام‌ از تحریف، مورد تقدیر هر دو مكتب‌ قرار دارد. ‌

از مجموعه تأليفات علامه عسگري مي‌توان كتاب‌هاي «صلاة ابی بکر؛ آخرین نماز پیامبر(ص)»، «صد و پنجاه صحابی ساختگی»، «احادیث ام المومنین عایشه»، «عبد الله بن سبا»، «معالم المدرستین»، «عقائد اسلام از القرأن الکریم»، «القرآن الکریم و روایات المدرستین»، «ولایة امام علی علیه السلام در قرآن و سنت»، «حدیث کسا در کتب خلفا و اهل البیت»، «منهج بحث تاریخی نزد العلامة العسکری»، «با أبی الفتوح التلیدی در کتاب أنوارالباهرة»، «بر مائدة کتاب و سنة»، «آرا و نظرات پیرامون عبد الله سبا»، «اسطوره سبعه» را نام برد.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین