تبیان، دستیار زندگی
با این روش می توانید به یك صندلی قدیمی نمایی نو ببخشید. اجرای این پروژه نیاز به اره برقی دارد چنانچه این وسیله را در اختیار ندارید مرحله برش چوب را به یك نجار بسپارید. وسایل مورد نیاز - اره دستی - اره برقی - متر نواری - كاغذ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تكیه گاه تزیینی برای صندلی های قدیمی

با این روش می توانید به یك صندلی قدیمی نمایی نو ببخشید. اجرای این پروژه نیاز به اره برقی دارد چنانچه این وسیله را در اختیار ندارید مرحله برش چوب را به یك نجار بسپارید.

وسایل مورد نیاز

- اره دستی

- اره برقی

- متر نواری

- كاغذ الگو

- تخته سه لایی یا MDF با ضخامت 5/2 سانتی متر و طول و عرض حدود ?? در?? سانتی متر

- چسب چوب

- دریل

- پیچ و پیچ گوشتی

- كاغذ سنباده

- رنگ

ابتدا اتصالات میان دو ستون تكیه گاه صندلی را با اره دستی ببرید و جدا كنید. با متر فاصله میان دو ستون تكیه گاه صندلی را اندازه گیری کنید و برای ارتفاع تكیه گاه جدید نیز اندازه ای در نظر بگیرید. با توجه به این اندازه ها طرح مورد نظرتان را برای تكیه گاه صندلی روی كاغذ طراحی كنید. سپس این طرح را بر روی تخته سه لا یا MDF انتقال دهید.

دقت كنید كه عرض و طول طرح كاملاً متناسب با ابعاد میان ستون های تكیه گاه صندلی باشد. حالا با استفاده از اره برقی این طرح را از تخته ببرید و جدا كنید. در صورت نیاز ممكن است تخته را نزد ِ یك نجار ببرید تا با اره برقی مناسب آن را ببرد و جدا كند. هنگام طراحی نیز فرم جدید تكیه گاه طرح را به صورتی در نظر بگیرید كه حداقل در دو نقطه از هر طرف با ستون های تكیه گاه تماس پیدا كند. این نقاط را به مقدار كمی چسب چوب آغشته كنید و سپس تكیه گاه جدید را در میان ستون ها قرار دهید تا در جای خود بچسبد. پس از خشك شدن چسب، با استفاده از دریل سوراخ هایی در نقاط تماس تكیه گاه با ستون ها ایجاد كنید و با استفاده از پیچ ها در این نقاط تكیه گاه را به صندلی پیچ كنید. لبه های اره شده تكیه گاه را خوب با سنباده كشیدن صاف كنید و سپس روی آن دو تا سه لایه رنگ بزنید. هربار صبر كنید تا رنگ خشك شود. با این روش می توانید صندلی هایی با تكیه گاه های فانتزی و منحصر به فرد بسازید.

منبع : همشهری

لینک ها

- طرح هایی زیبا بر روی كابینت ها

- روش های نصب تابلو به دیوار

- چگونه می توان با تزیین در و پنجره ها به خانه ی خود جلوه ببخشیم

- عروسك برای تزیین تخت بچه ها

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.