تبیان، دستیار زندگی
این دوره از روز اول ماه مبارک رمضان آغاز گردد اما بنا به دلایلی تا تاریخ 20/6/1388 به تاخیر افتاد و از این تاریخ اطلاعیه ی ثبت نام در صفحه اصلی انجمن ها قرار گرفت و...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

گزارش دوره آموزش مجازی طنزنویسی انجمن طنز و سرگرمی

طنز

آموزش مجازی طنزنویسی، خلاصه درس‌ها

اگر در هنگام مطالعه درس‌ها سوالی برایتان پیش آمد در اینجا مطرح نمایید.

اگر دوست دارید درس‌ها را دانلود کرده و برای خود داشته باشید اینجا کلیک کنید.

در طول این دوره فایل های آموزشی نیز برای کاربران فرستاده می شد که می توانید آنها را نیز از اینجا دانلود کنید.

مواردی که قید شد، بخشی از دوره آموزش طنز نویسی بود که به همت مدیر انجمن طنز و سرگرمی کاربر drmgangineh در مدت حدود دو ماه و نیم برگزار شد و با استقبال خوب کاربران در نهایت با معرفی سه برگزیده  توسط مدیر انجمن طنز و سرگرمی که با امتیازدهی در طول دوره همراه بود، خاتمه یافت و هدایایی برای کاربران برگزیده در نظر گرفته شده است که متعاقبا در انجمن طنز و سرگرمی اعلام خواهد شد.

نفر اول با 226 امتیاز: جناب آقای مانی ستایش با نام کاربری mani_pit

نفر دوم با 196 امتیاز: جناب آقای محمود برده گر هدشی با نام کاربری لاو

نفر سوم با 184 امتیاز: جناب آقای حسام صدیقی با نام کاربری hsm110

اقدامات اولیه و بررسی های ابتدایی از همان زمان آغاز شد و با انگیزه و هماهنگی با یکی از کاربران و گرفتن ایده ایشان قرار شد که این دوره از روز اول ماه مبارک رمضان آغاز گردد اما بنا به دلایلی تا تاریخ 20/6/1388 به تاخیر افتاد و از این تاریخ اطلاعیه ی ثبت نام در صفحه اصلی انجمن ها قرار گرفت و با هماهنگی های انجام شده، سه روز متوالی به تاریخ های  25، 26 و 27 شهریور 1388 این اطلاعیه در صفحه اصلی سایت تبیان به نمایش گذاشته شد تا همگان از آن اطلاع پیدا کنند. با این وجود بحث ثبت نام تا روز سه شنبه دهم آذر ماه که برابر بود با آخرین مهلت ارسال تکالیف باز بود و همگان می توانستند ثبت نام کنند که در طی این مدت 172 نفر ثبت نام کردند.

برای این دوره آموزشی سه بحث ویژه در انجمن طنز و سرگرمی ایجاد گردید، اولین بحث، ثبت نام آموزش طنزنویسی بود، دومین آنها آموزش طنزنویسی نام داشت. سومین بحث که توسط یکی از کاربران فعال دوره ایجاد گردید آموزش مجازی طنزنویسی-خلاصه درس‌ها بود. ضمن اینکه بحث کلوپ طنزیون نیز آماده کمک به کاربران بود. این دوره آموزشی که شامل ده درس بود همزمان با عید سعید فطر آغاز گردید.

فایلی برای کسانی که جدید ثبت نام می کردند آماده شد که تمام درس ها و فایل های آموزشی که تا آن زمان برای کاربران ارسال شده بود را شامل می شد و این فایل در همان روزی که کاربر جدید ثبت نام می کرد از طریق ایمیل برای وی ارسال می شد تا بدین ترتیب بتوانند جبران عقب ماندگی خود را بکنند و با دوره و نحوه ی آموزش آن نیز آشنا شوند.

طنز

کاربران از چند طریق می توانستند با ما در تماس باشند: 1- از طریق انجمن و بحث های کلوپ طنزیون و آموزش مجازی طنزنویسی-خلاصه درس ها. 2- از طریق ایمیل انجمن به آدرس  anjoman.tanz@tebyan.org    

نحوه ی برگزاری این دوره بدین شکل بود که هر هفته یک درس ب ایمیل تمام کسانی که ثبت نام کرده بودند فرستاده می شد، که از ویژگی های درس های ارسالی می توان به نویسنده آنها که دو تن از متخصصین این عرصه به نامهای جلال سمیعی و رضا ساکی می باشند نام برد، دیگر ویژگی این درس ها قرار دادن بحث های منتخب آن هفته در ستون سمت چپ آن و تشویق کاربران برای ارائه پاسخ در این بحث ها بود، سومین ویژگی، طرح دو تمرین در پایان هر درس بود که با اینکه تمرین‌های آسان و تخصصی بود و کاربران حدود یک هفته مهلت داشتند تا جواب تمرین‌ها را ارسال کنند.

اگر در هفته فایل آموزشی ای نیز در نظر گرفته شده بود در طول هفته از طریق ایمیل انجمن برای همگان ارسال می شد و در طول هفته بعد کارنامه آموزشی بر روی بحث آموزش طنزنویسی قرار می‌گرفت.

در ابتدا به کاربرانی که جواب تمرین‌ها را جامع می فرستادند تکلیف خصوصی داده می شد تا امتیاز بالاتری را کسب کنند تا هم با طنز بیشتر آشنا شوند و هم شانس برنده شدنشان بیشتر شود، اما در میانه کار صلاح دیده شد که به جای تکلیف خصوصی همه کاربران خلاصه ای از درس آن هفته را در بحث آموزش مجازی طنزنویسی-خلاصه درس ها قرار دهند و امتیاز کسب کنند این طرح نیز دارای مزیتهایی بود که مهمترین مزیت آن آشنایی و انس بیشتر کاربران با درس‌ها بود. در همین زمان و با توجه به اینکه در چند درس نخست کاربران با مفهوم طنز آشنا شده بودند تصمیم بر آن شد که فعالیت کاربران در انجمن طنز و سرگرمی نیز دارای امتیاز باشد و بدین ترتیب کاربران هم با محیط انجمن آشنا می شدند و انجمن رونق پیدا می کرد و هم به طور عملی با مفهوم طنز و کارهای طنزگونه آشنا می شدند.

در پایان درس پنجم و همزمان با به نیمه رسیدن دوره یک استراحت چند روزه ای به کاربران داده شد تا رفع خستگی‌ای کنند و همزمان با میلاد سراسر نور امام رضا علیه السلام روند فرستادن درس‌ها ادامه یافت.

با پیشنهاد یکی از کاربران فعال دوره از هفته ششم به بعد جواب تکالیف نیز که برگرفته از بهترین جوابی که کاربران فرستاده بودند همراه با کارنامه آموزشی در بحث آموزش طنزنویسی قرار گرفت.

از مدیر انجمن طنز و سرگرمی کاربر drmgangineh برای برگزاری این دوره تشکر می کنیم، به برگزیدگان تبریک می گوییم و برای شرکت کنندگان آرزوی موفقیت داریم و امیدواریم تجربیات خود را در انجمن های تخصصی تبیان برای استفاده دیگران به اشتراک بگذارند.

گزارش فوق توسط مدیر انجمن طنز و سرگرمی کاربر drmgangineh تهیه و برای ما ارسال گردیده است.


واحد امور کاربران سایت تبیان