تبیان، دستیار زندگی
پاس از خیلی چیزها گذشتم شاید تا دو روز دیگر به اتریش بروم اگر لازم باشد به استقلال می‌روم در روزهای پایانی تعطیلات نوروزی و در حالی كه توجه فوتبال‌دوستان به بازی‌های تیم ملی بود، خداداد عزیزی بازیكن ملی‌پوش فوتبال كشورمان به ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ناگفته‌های خداداد عزیزی:

ناراحت نیستم؛ به خاطر پاس از خیلی چیزها گذشتم
شاید تا دو روز دیگر به اتریش بروم
اگر لازم باشد به استقلال می‌روم


در روزهای پایانی تعطیلات نوروزی و در حالی كه توجه فوتبال‌دوستان به بازی‌های تیم ملی بود، خداداد عزیزی بازیكن ملی‌پوش فوتبال كشورمان به طور ناگهانی از باشگاه پاس جدا شد. مسایل مختلفی از جمله اعتراض خداداد به دنیزلی سرمربی پاس پس از تعویض در بازی برابر پلیس عراق از جمله عوامل تصمیم باشگاه پاس مبنی بر كنار گذاشتن خداداد اعلام شد.

خداداد عزیزی ناگفته‌های خود را در مورد جدایی از پاس بیان كرد: «پرونده پاس و دنیزلی برای من بسته شده است و حرف‌های این مربی دیگر برای من اهمیتی ندارد. دنیزلی ابتدا شایستگی‌های خود را اثبات كند و پس از آن در رابطه با فوتبال و بازیكنان ایرانی اظهار نظر كند.»

وی در مورد ادعای دنیزلی در مورد دخالت‌های خداداد در كارهایش نیز خاطر نشان كرد: اگر به تعویض‌های دنیزلی اعتراض داشته‌ام چرا وی پیش از این در این رابطه صحبتی نكرده بود؛ به نظر من صحبت در این باره تنها بزرگ كردن دنیزلی است چرا كه این مربی باید خیلی كار كند تا بتواند در مورد فوتبال و بازیكنان ایرانی اظهارنظر كند.

هافبك سابق تیم پاس تاكید كرد: دنیزلی هر زمان كه توانست خود را به سطح یك مربی معمولی مانند بگوویچ كه بازیكنان بسیاری را ساخت و به فوتبال كشور معرفی كرد و یا برانكو كه ثابت كرد چگونه می‌توان یك تیم را متحول كند، برساند این حق را پیدا می‌كند تا در مورد فوتبال ایران صحبت كند.

خداداد تصریح كرد: دنیزلی شناختی نسبت به ایرانیان ندارد و با روحیات بازیكنان ما آشنا نیست.

وی افزود: دنیزلی شاید برای تركیه مربی بزرگی باشد، اما برای كار در فوتبال ایران باید یك سری مسایل را ثابت كند و از جمله آن كه به وعده‌های خود عمل كند.

عزیزی خاطرنشان كرد: دنیزلی در ابتدای حضور در پاس، وعده‌های بسیاری از جمله قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا را داده است كه البته بیشتر مربیان در زمان بستن قرارداد از این صحبت‌ها انجام می‌دهند، اما در عمل به نتیجه‌ای نمی‌رسند چرا كه در پایان فقط یك تیم قهرمان می‌شود.

هافبك سابق تیم پاس در ادامه به ایسنا گفت: پیش از این در زمان قرارداد بستن خیلی مسایل برایم مهم بود؛ از جمله به رفاقت‌ها توجه زیادی می‌كردم؛ به همین دلیل در مدت زمانی كه در پاس بودم به خاطر سردار آجرلو از خیلی چیزها چشم پوشی كردم و از این موضوع نیز ناراضی نیستم اما از این به بعد در قراردادهایی كه می‌بندم دقت بیشتری خواهم كرد.

عزیزی تاكید كرد: در فوتبال ایران اتفاقات عجیب زیاد پیش می‌آید و چون محیط فوتبال را می‌شناسم چندان از بروز آن ناراحت نشدم. روز بازی ایران و كره‌ی شمالی به دفتر مدیرعامل باشگاه رفتم و به طور توافقی از پاس جدا شدم.

خداداد در مورد پیشنهادهای اخیر برای حضور در باشگاه‌های مختلف نیز تصریح كرد: اولین تماس با من از طرف تیم آدمیرا واكر اتریش بود كه در حال انجام بحث مالی با آنها هستم و تا روز دوشنبه نتیجه نهایی آن مشخص می‌شود.

وی در مورد احتمال حضور در استقلال تهران نیز افزود: تا كنون از استقلال كسی با من مذاكره نداشته است و راجع به حضور در این تیم فكر نكرده‌ام اما اگر لازم باشد به استقلال می‌روم.

عزیزی در مورد مصدومیت خود نیز خاطر نشان كرد: پس از بازی با ژاپن مدت ده روز استراحت كردم و در حال حاضر نیز از ناحیه‌ی مچ پا ناراحتی ندارم؛ از این پس نیز به صورت انفرادی تمرین می‌كنم تا وزن خود را حفظ كنم و هر موقع لازم باشد در خدمت تیم ملی ایران هستم.

وی در مورد بازی‌های تیم ملی در دور برگشت رقابت‌های مقدماتی جام جهانی نیز تاكید كرد: نباید كار را تمام شده بدانیم، چراكه هر زمان تفكر ما چنین بوده به مشكل برخورد كردیم؛ به همین دلیل بازی با كره‌ی شمالی در تهران بسیار اهمیت دارد چرا كه پیروزی در این بازی تا 90 درصد راه صعود تیم ملی ایران به جام جهانی را هموار می‌سازد.

خداداد بزرگ‌ترین حسن تیم ملی ایران را حرفه‌ای بازی كردن دانست و افزود: تیم ایران در بازی‌های اخیر بسیار خوب كار كرده است؛ حتی اگر از نظر بازی ضعیف بوده در نتیجه‌گیری موفق عمل كرده است. این یكی از نكات بارز تیم ملی است كه نتیجه‌گرایی از اهمیت بالایی برخوردار شده است.

وی افزود: اگر در دو بازی اول صعود خود را به جام جهانی مسجل كنیم با خیال راحت در بازی سوم برابر ژاپن خواهیم رفت؛ در غیر این صورت بازی سوم ایران نیز از اهمیت بالایی برخوردار می‌شود.