سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
مجموعه سه جلدی «قواعد فقه مدنی» با شرح و توضیح عباس زراعت، اثری است كه به شرح مبسوط قواعد فقه مدنی و جزایی می‌پردازد.\
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

شرحي مبسوط در قواعد فقه مدنی و جزایی
کتاب

مجموعه سه جلدي «قواعد فقه مدنی» با شرح و توضيح عباس زراعت، اثري است كه به شرح مبسوط قواعد فقه مدنی و جزایی مي‌پردازد.

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، قواعد فقه مدنی یکی از دروس مهم دوره­های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در رشته­های حقوق، فقه و علوم قضایی به شمار مي‌آيد و سنگ بنا و محور اصلی دروس حقوق مدنی، آيین دادرسی مدنی و ادله اثبات دعواست.

 

جایگاه قواعد فقه، جايي میان مسايل اصولی و فقهی است، زيرا نه مانند علم اصول است که دامنه شمول آن تمامی یا اکثر ابواب فقه را فراگیرد و نه نظير علم فقه، به قدری محدود است که تنها شامل یک مسأله خاص باشد، بلکه قواعدی عام است که چند باب و مسأله فقهی را شامل مي‌شود.

این کتاب داراي برخي ویژگی‌هاي ممتاز نسبت به سایر کتاب­های قواعد فقه است، از جمله آن که به بيان بسیاری از قواعد فقهی پرداخته و قواعد مربوط به معاملات و ضمان قهری و اسباب زوال مسوولیت و قضاوت را تا حد امکان به تفکیک شرح مي‌دهد.

هر عنوان از اين اثر به یک قاعده اختصاص دارد، قواعدي كه در قاعده بودن آنها تردید كمي وجود دارد، هرچند موضوعاتی نظير شهادت، اقرار، معاطات و وقف كه اغلب مسأله‌اي فقهی به شمار مي‌آيند، به عنوان قاعده فقهی در این کتاب برشمرده شده­اند.

اين اثر نگاشته سید میرعبدالفتاح حسینی‌مراغی است كه توسط عباس زراعت در سه مجلد شرح و ترجمه شده است. زراعت، يكي از استادان باسابقه در حقوق به شمار مي‌آيد و تاكنون آثاري نظير «قانون مجازات اسلامی در نظم حقوقی کنونی»، «حقوق جزاي اختصاصي 1، جرايم عليه اشخاص»، «قانون آيين دادرسي مدني در نظم حقوقي ايران» و «شرح قانون مجازات اسلامي» از وي منتشر شده است.

 چاپ نخست كتاب «قواعد فقه مدنی» در شمارگان 1000 نسخه، 460 صفحه و بهاي 65000 ريال از سوي انتشارات جاودانه منتشر شد.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین