تبیان، دستیار زندگی
پاس - السالمیه نبرد سرنوشت ساز امروز پاس در دیدارى سرنوشت ساز به مصاف السالمیه كویت مى رود. سرنوشت ساز به این لحاظ كه در صورت برد نگرانى چندانى براى صعود نخواهد داشت ولى در حالت باخت، كارش به اما و اگرها خواهد كشید. پاس در ش...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

امروز-پاس و سپاهان در صحنه آسیایی

پاس - السالمیه

نبرد سرنوشت ساز

امروز پاس در دیدارى سرنوشت ساز به مصاف السالمیه كویت مى رود. سرنوشت ساز به این لحاظ كه در صورت برد نگرانى چندانى براى صعود نخواهد داشت ولى در حالت باخت، كارش به اما و اگرها خواهد كشید. پاس در شرایط فعلى شانس اول صعود از این گروه است. شاگردان دنیزلى از2 بازى 4 امتیاز گرفته اند و یك قدم جلوتر از السالمیه و الریان 3 امتیازى هستند. پاس در دیدار اول خود الریان قطر را دو بر یك شكست داد و در بازى دوم هم با پلیس عراق یك - یك كرد. السالمیه هم شروع خوبى داشت. آنها در اولین گام پلیس عراق را 3 بر یك بردند و در بازى دوم 2-یك به الریان باختند. با این نتایج، حساسیت بازى امروز بیش از گذشته مى شود.

السالمیه در دستگردى با تمام قوا مقابل پاس قرار مى گیرد. آنها چارلز دابو و اشیوكواوزاما را در اختیار دارند. دو بازیكنى كه هر یك با 4 گل زده در رده سوم جدول گلزنان لیگ كویت قرار گرفته اند. صالح البریكى و ناصر عثمان دو ملى پوش كویتى هم امروز بى هیچ مشكلى براى السالمیه به میدان خواهند رفت. تنها سعدون الشمرى دیگر ملى پوش این تیم، به دلیل مصدومیت به ایران نیامده است.دو تیم پاس و السالمیه در جدول لیگ هاى دو كشور وضعیتى نسبتاً مشابه دارند. پاس هم اینك 29 امتیاز دارد و تیم هشتم است. در حالى كه السالمیه هم با ?? امتیاز در همین مكان قرار گرفته. این تیم همانند پاس هیچ امیدى به قهرمانى ندارد و تنها براى نیمه بالاى جدول مى جنگد.

السالمیه امروز در حالى مقابل پاس قرار مى گیرد كه آخرین بازى خود را با برد پشت سر گذاشته است. آنها در زمین خود التضامن را با حساب 2 بر صفر شكست دادند تا به رده هشتم برسند.پاس و السالمیه تا به حال مقابل هم قرار نگرفته اند. این تیم كویتى تنها یك بار در جام باشگاه هاى آسیا مقابل پرسپولیس قرار گرفت و در مجموع با حساب 2 بر 2 (گل زده بیشتر در زمین حریف) از قرمزها شكست خورد و حذف شد.اگر امروز شاگردان دنیزلى بتوانند حریف كویتى را شكست دهند، احتمالاً تیم السالمیه این بار هم به وسیله یك تیم ایرانى تا مرز حذف پیش خواهد رفت. مصطفى دنیزلى سرمربى پاس در مورد بازى امروز مى گوید: این دیدار آزمایش سختى براى ما است. چون نتیجه اش تا حدودى تكلیف صعودمان را مشخص مى كند. از حریف كویتى شناخت زیادى داریم. فیلم بازى هاى السالمیه در لیگ قهرمانان آسیا را آنالیز كرده ایم. اگر بازى خودمان را ارایه دهیم ? امتیاز را مى گیریم. لازلوواش سرمربى مجار السالمیه هنوز در مورد بازى امروز حرف خاصى به زبان نیاورده اما گفته مى شود او فقط با هدف كسب امتیاز به ایران آمده.

نتایج كامل بازى ها و جدول گروه A

پاس 2 - الریان یك

السالمیه 3 - پلیس عراق یك

پلیس عراق یك - پاس یك

الریان 2 - السالمیه یك

لیگ قهرمانان آسیا در سوریه

سپاهان محكوم به پیروزى

همه چیز به 3 امتیاز این بازى بستگى دارد. اگر سپاهان مى خواهد امیدهاى خود را براى صعود به دور بعد از دست ندهد، مجبور است امروز در سوریه از الوحده امتیاز بگیرد. شاگردان استانكو با 2 امتیازى كه دارند، در صورت برد 5 امتیازى مى شوند و به صعود امیدوار مى مانند. اما باخت یا تساوى آنها را چند گام به عقب تر خواهد كشید مگر اینكه حاصل بازى العین _ الشباب تساوى باشد. ولى در طرف مقابل تمام امیدهاى الوحده براى صعود از بین رفته. 2بازى و 2 شكست مقابل الشباب و العین، الوحده را در شرایطى قرار داده كه به صورت تشریفاتى در ادامه رقابت ها حاضر مى شود. مگر اینكه اتفاقات خاصى رخ دهد و این تیم سوریه یى با شگفتى تمام به دور بعد راه پیدا كند.

سپاهان هم در دو دیدار اول خود دو تساوى گرفت. با الشباب یك _ یك كرد و با نتیجه یى مشابه در اصفهان مقابل العین متوقف شد تا العین و الشباب هر كدام با 4 امتیاز جلو بیافتند.

الوحده امروز با تمام توانش مقابل سپاهان قرار مى گیرد. آنها به جز محمد اصغر ملى پوش سوریه یى كه به دلیل مصدومیت از میادین دور است، سایر بازیكنان كلیدى خود را در اختیار خواهند داشت. مشهورترین بازیكن الوحده ، ماهر سعید نام دارد. بازیكنى كه در دو پست هافبك میانى و مهاجم در تیم هاى الوحده و سوریه به میدان مى رود. او بهترین گلزن این تیم در لیگ سوریه است و فعلاً با 6 گل زده در رده چهارم جدول گلزنان قرار گرفته.

البته اگر نبیل الحشمه دیگر ملى پوش الوحده هم همینطور به كار ادامه دهد ممكن است ماهر را در جدول گلزنان بگیرد چون فعلاً 4 گل زده است.

مهند فراوا هم یكى دیگر از ملى پوشان تیم سوریه یى است و به عنوان مهاجم در خط حمله خیلى خطرناك است. گر چه الوحده در لیگ قهرمانان خوب نتیجه نگرفته اما در لیگ سوریه هنوز اندك شانسى براى قهرمانى دارد. آنها با شكست 3 بر 2 المجد در آخرین بازى خود، با 34 امتیاز به رده چهارم جدول لیگ رسیدند. البته اختلاف 8 امتیازى با تیم الاتحاد در صدر جدول، كار الوحده را بیش از بیش سخت كرده است.

الوحده امروز براى دفاع از حیثیت خود به مصاف سپاهان مى رود. بى شك تنها هدف آنها برد است، همان هدفى كه زردپوشان اصفهانى هم آن را دنبال مى كنند. استانكو سرمربى سپاهان مى گوید: «مقابل الوحده محكوم به برد هستیم. چون این 3 امتیاز براى صعود ما خیلى مهم است. از الوحده شناخت زیادى داریم و فیلم بازیهاى این تیم سوریه یى را چند بار مرور كرده ایم.»

سرمربى سپاهان هم مى داند كه ادامه بازیها براى الوحده بیشتر جنبه تشریفاتى دارد، اما مى گوید: «این تصور اشتباهى است. الوحده حریف آسانى براى ما و سایر تیم هاى گروه نیست. آنها مقابل الشباب و العین گر چه باختند ولى نشان دادند چیزى كمتر از دو حریف دیگر ندارند.»

نتایج كامل بازیهاى جدول گروه B

العین 3 _ الوحده صفر

الشباب یك _ سپاهان یك

سپاهان یك _ العین یك

الوحده یك _ الشباب 2

لازم به ذکر است که دیدار پاس و السالمیه در ساعت 17 و دیدار سپاهان برابر الوحده درساعت 30/19 برگزار می شود.