تبیان، دستیار زندگی
آندرانیک تیمریان اگرچه در فولام بازی نمی کند اما در تمرینات و بازی های تیم ملی نشان داد که حتی نسبت به بعضی از بازیکنان و ستاره‌های لیگ آماده تر است ........
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ما باید با برزیل بازی می کردیم

آندرانیک تیموریان

آندرانیک تیموریان اگرچه در فولام بازی نمی کند اما در تمرینات و بازی های تیم ملی نشان داد که حتی نسبت به بعضی از بازیکنان و ستاره‌های لیگ آماده تر است.او در مجموع نمایش قابل قبولی داشت ولی شرایط آندو در فولام به هیچ عنوان خوب نیست.

آندو نمی خواهد روزهای بد در فولام ادامه داشته باشد و به دنبال راهی برای جدایی از این تیم است.تیموریان در مورد آخرین وضعیتش در فولام و مسائل مختلف دیگر به سوالات خبرگزاری فوتبال ایران  پاسخ می دهد.

از وضعیتت در فولام شروع کنیم.

همچنان  تمرین می کنم و در آماده ترین دوران فوتبالم هستم. اما شرایط برایم مثل قبل است ونظر روی هاجسون تغییر نمی کند و او همچنان به من فرصت نمی دهد.

قصد داری با این روند کنار بیایی؟

من با فولام قرار داد دارم و نمی توانم به تنهایی تصمیم بگریم . به طور حتم از این شرایط راضی نیستم ولی چون قرار داد دارم نمی توانم کاری کنم . اما احتمال دارد در فصل نقل و ا نتقالات  از فولام جدا شوم چون رابطه من و فولام به پایان خط رسیده است و می خواهم  تجربه هایم را در تیم دیگر ادامه دهم.در این تیم دیگرآینده ای برای خودم نمی بینم.

فولام انتخاب خوبی برای تو نبود؟

نه انتخاب خوبی نبود . من با تفکرات دیگری به فولام آمدم اما خواسته هایم در اینجا به دست نیامد و مقصر هم من نبودم . من کاری که باید انجام می دادم را انجام دادم اما نظر مربی چیز دیگری است. تیم هم نتیجه گرفته و نمی توانم حرفی بزنم . شاید تا حدودی هم حق دارد چون تیم با هافبک های مورد نظر او موفق بوده است.

پس حق را به روی هاجسون می دهی؟

فولام در این فصل خیلی خوب نتیجه گرفته است و اکنون در رده هشتم جدول قرار دارد و حق می دهم که روی هاجسون روی افکارش پا فشاری کند . اما من در فولام نابود شدم و هر کاری می کنم راهی به ترکیب نمی برم و فقط باید خوب تمرین کنم و منتظر فصل بعد هستم.

آندرانیک تیموریان

به طور حتم از فولام می روی ؟

در ژانویه به احتمال 80 % از فولام می روم.

با تیمی صحبت کردی که  تا این حد قاطع حرف می زنی؟

فعلا با تیمی صحبت نکردم ولی گویا چند پیشنهاد در اختیار مدیر برنامه هایم است و امیدوارم خیلی زود بتوانم از این آمادگی ام استفاده کنم و برای تیمی بازی کنم.

با اینکه شرایط خوبی در فولام نداری اما  از روحیه خوبی برخوردار هستی.

روزهای سخت تری را پشت سر گذاشته ام و افسوس می خورم  که چرا  نمی توانم از این آمادگی خوبم استفاده کنم . اگر  بخواهم روحیه ام را هم از د ست بدهم  چیزی برایم نمی ماند . خدا را شکر می کنم که سالم هستم و چیزی از بازیکنان لیگ برتری کم ندارم . من هنوز 26 سال دارم و در تیم جدیدم ناکامی ها را جبران می کنم.

احتمال دارد به تیمی در لیگ دسته اول انگلیس بروی؟

فقط به تیمی در لیگ یک می روم که فرصت حضور  در لیگ برتر را داشته باشد.

چرا تیم ملی به اردن باخت؟

باخت هم در فوتبال وجود دارد و در فوتبال چرا وجود ندارد . وقتی که در بازی رفت بردیم چرا کسی نپرسید چرا تیم ملی برنده شد. اردن به این برد نیاز داشت و بهتر از ما بازی کرد و نتیجه را به دست آورد . ما بازی را بد شروع کردیم و در ضد حملات اردن خوب عمل نکردیم . ایران به یک امتیاز نیاز دارد تا جام ملت ها صعود کند و باید از هم اکنون برای  قهرمانی جام ملت ها برنامه ریزی کنیم.

جدال تیموریان و پارک برای تصاحب توپ

چقدر امیدواری که بتوانیم قهرمان جام ملت ها شویم؟

نمی توانم به طور صدر صد حرف بزنم چون تا بازی های جام ملت ها زمان زیاد مانده است. اما مطمئنم که یکی از  مدعیان  هستیم . با تفکراتی که در تیم وجود دارد قهرمانی در جام ملت ها دور از دسترس نبود.

تفاوت لیگ ایران با  انگلیس چقدر است که تو علی رغم اینکه بازی نمی کنی اما از اکثر ستاره های لیگ ایران آماده تری؟

من اگر در فولام بازی نمی کنم اما تمرینات خیلی سختی را انجام می دهم که فکر نمی کنم  بازیکنی در ایران چنین تمریناتی انجام دهد .

وقتی مراسم  قرعه کشی جام جهانی را دیدی چه حسی داشتی؟

از ته قلب بغض کرده بودم و افسوس خوردم چه راحت جام جهانی را از دست دادیم . وقتی نام  کره شمالی را اعلام کردند  با خودم گفتم به جای کره شمالی ایران باید در این گروه قرار می گرفت و با برزیل ؛ پرتغال و ساحل عاج بازی می کردیم . یک نسل خوب فوتبال ایران سوخت و باید کاری کنیم که نسل بعدی نسوزد و بتواند به جام جهانی 2014 را پیدا کند.

تنظیم برای تبیان: رضا سیگاری