تبیان، دستیار زندگی
شورای محلی داكار همراه با انجمن نویسندگان سنگال برای ارتقای سطح كتاب‌خوانی در سنگال برنامه‌هایی جدید در نظر گرفته‌اند
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نمايشگاه كتاب داكار و سياست‌هاي جديد در عرصه كتاب
داکار

شوراي محلي داكار همراه با انجمن نويسندگان سنگال براي ارتقاي سطح كتاب‌خواني در سنگال برنامه‌هايي جديد در نظر گرفته‌اند.

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا) به نقل از لو سولي، دوازدهمين نمايشگاه كتاب داكار كه روز دوم دسامبر (11 آذرماه) شروع به كار كرد، روز گذشته پس از شش روز برگزاري با توافقنامه‌هايي جديد در عرصه كتاب در سنگال به كار خود پايان داد.

عثمان باديان، قائم‌مقام شوراي محلي داكار با پايان يافتن اين نمايشگاه اذعان داشت كه اين شورا تصميم به اتخاذ سياست‌ها و برنامه‌هايي به منظور بالا بردن سطح كتاب و كتاب‌خواني در اين منطقه دارد. اين شورا در نظر دارد با تدابيري جديد در زمينه كتاب و ارتقاي سطح كتاب‌خواني، داكار را تبديل به يكي از چهارراه‌هاي فرهنگي در منطقه كند.

در اين راستا اين شورا همراه با انجمن نويسندگان سنگال با امضاي پروتكلي، در صدد برقراري ارتباطات هماهنگ با مسئولان عرصه كتاب و فرهنگ در سنگال هستند.

به باور اين مسئول عرصه كتاب در سنگال، از آنجا كه رنج و زحمتي كه نويسنده از نگارش تا انتشار كتاب بر خود هموار مي‌سازد به اميد انتشار كتاب و در سطح بالاتر افكار و دغدغه‌هاي اوست، بخش اصلي همكاري ميان انجمن نويسندگان و شوراي محلي در داكار، خريد كتاب‌هاي نويسندگان سنگالي و انتشار آن در 300 كالج و 50 دبيرستان در سنگال است. همچنين علاوه بر كتابخانه‌هاي مكان‌هاي آموزشي، كتابخانه‌هاي عمومي نيز در راستاي اين سياست كتاب دريافت خواهند كرد.

در غالب پروتكل جديد شوراي محلي داكار همراه با انجمن نويسندگان سنگالي در نظر دارند برنامه‌ها و جشنواره‌هاي ديگري براي ارتقاي سطح كتاب‌خواني و جذب مخاطب برگزار كنند.