تبیان، دستیار زندگی
نمایندگانی از صنف صنعت چاپ و بسته‌بندی ایران برای رایزنی در حوزه‌های مختلف صادرات چاپ و بسته‌بندی، مهدی غضنفری، وزیر بازرگانی جمهوری اسلامی ایران را در سفر به كشور قزاقستان همراهی می‌كنند. بازدید هیات تاجران و سرمایه‌گذاران ایرانی از كشور قزاقستان 22 تا 2
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نمايندگان صنعت چاپ ايران به قزاقستان مي‌روند
رضایی

نمايندگاني از صنف صنعت چاپ و بسته‌بندي ايران براي رايزني در حوزه‌هاي مختلف صادرات چاپ و بسته‌بندي، مهدي غضنفري، وزير بازرگاني جمهوري اسلامي ايران را در سفر به كشور قزاقستان همراهي مي‌كنند. بازديد هيات تاجران و سرمايه‌گذاران ايراني از كشور قزاقستان 22 تا 25 آذر ماه خواهد بود.

رييس اتحاديه صادركنندگان صنعت كشور با اعلام اين خبر به خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا)،‌ گفت: در اين سفر، صنعتگران حوزه‌هاي مختلف چاپ كشور با همتايان خود در قزاقستان درباره راهكارهاي گسترش صادرات اين حوزه، رايزني، بحث و تبادل نظر خواهند كرد.

رضا رضايي افزود: تاكنون تلاش‌هاي بسياري براي گسترش مناسبات فرهنگي و اقتصادي ميان دو كشور صورت گرفته است و اين سفر مي‌تواند راه گسترش مناسبات ايران و قزاقستان را در عرصه چاپ، هموار كند.

وي با اشاره به رايزني‌هاي مختلف براي برگزاري دومين نمايشگاه چاپ و بسته‌بندي پكو 2010 اظهار داشت: كشور قزاقستان، ظرفيت‌هاي بسياري براي سرمايه‌گذاري در سه بخش پيش از چاپ، چاپ و پس از چاپ دارد كه شناسايي اين ظرفيت‌ها در اولويت كاري هيات اعزامي به اين كشور خواهد بود.

رضايي تصريح كرد: قزاقستان، همچنين در حوزه بسته‌بندي و صحافي كتاب ظرفيت‌هاي سرمايه‌گذاري بسياري دارد و صنعتگران ايراني مي‌توانند با شناخت هر يك از اين زمينه‌ها، صادرات صنعت چاپ ايران را در منطقه گسترش دهند.

به گفته وي،

كشور قزاقستان با وسعت دو ميليون و 717 هزار كيلومتر، در سواحل شمال شرقي درياي خزر واقع شده و يكي از بزرگ‌ترين كشورهاي محصور در خشكي در دنياست. اين كشور پس از كسب استقلال از شوروي سابق، در راه توسعه قدم گذاشته است و بيش از 16 ميليون نفر جمعيت دارد.