تبیان، دستیار زندگی
برخی از احكام صادره از دادگاه بدوی تایید و بخشی از آرا تبدیل به برائت شده، در بخشی از این احكام تخفیف داده و بعضی به جریمه تبدیل شده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

کاهش مجازات متهمان بعد از انتخابات

رئیس کل دادگستری تهران

رئیس كل دادگستری استان تهران با اشاره به صدور احكام قطعی تعدادی از متهمان بازداشت شده در حوادث پس از انتخابات، گفت: دادگاه تجدیدنظر با دقت بررسی مجددی انجام داده است.

سید علی‌رضا آوایی ‌درباره وضعیت احكام بازداشت شدگان حوادث اخیر در دادگاه‌های تجدیدنظر، اظهار كرد: برای تعدادی از متهمان در دادگاه تجدیدنظر رای قطعی صادر شده است و تعدادی از پرونده‌ها نیز تحت بررسی است.

رئیس كل دادگستری استان تهران در ادامه افزود: برخی از احكام صادره از دادگاه بدوی تایید و بخشی از آرا تبدیل به برائت شده، در بخشی از این احكام تخفیف داده و بعضی به جریمه تبدیل شده است.

آوایی افزود: دادگاه تجدیدنظر با دقت بررسی مجددی انجام داده است و هر تصمیمی را كه دادگاه بدوی گرفته، تایید نكرده است، شان دادگاه تجدیدنظر در این است كه به بررسی مجدد ماهیتی بپردازد. به اعتقاد بنده مسیر دادگاه تجدیدنظر تا الان در رابطه با رسیدگی به این پرونده‌ها مسیر نسبت قابل قبولی و خوبی بوده است.

برخی از احكام صادره از دادگاه بدوی تایید و بخشی از آرا تبدیل به برائت شده، در بخشی از این احكام تخفیف داده و بعضی به جریمه تبدیل شده است

توقیف اموال شیرین عبادی را از دادسرا تحقیق می‌كنم

وی درباره توقیف اموال و حساب‌های شیرین عبادی و خانواده‌اش گفت: این موضوع را از قول خانم شیرین عبادی دیدیم و بنا داریم به‌زودی در این‌باره تحقیقات جامعی از ناحیه دادسرا به عمل آوریم.

آوایی درباره انتشار اخبار مبنی بر ابقای وی در دادگستری استان تهران، گفت: مسئولان قوه در جواب تقاضای بنده مبنی بر این‌كه من در جای دیگر مشغول خدمت شوم، گفتند كه فعلا شما در دادگستری تهران انجام وظیفه كنید.

رئیس كل دادگستری استان تهران در ادامه با بیان این‌كه برای ادامه خدمتم به ابلاغ كتبی نیازی نیست، افزود: ابلاغ‌های قبلی زمان‌دار نیست، بنابراین وقتی رئیس قوه قضاییه ابلاغ بدون زمان می‌دهد و آن ابلاغ با ابلاغ دیگری تمام نشده؛ ابلاغ قبلی به قوت خودش باقی است و نیاز به ابلاغ جدید نیست و در غیر این صورت با آمدن رئیس قوه برای تمامی قضات در كشور باید ابلاغ جدید صادر شود.

تنظیم:س.آقازاده