تبیان، دستیار زندگی
فیلم سینمایی باغ قرمز به كارگردانی و تهیه‌كنندگی امیر سمواتی اواخر آذر آماده نمایش می‌شود
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

باغ قرمز آخر پاییز می‌رسد

باغ قرمز

سینمای‌ایران- فیلم سینمایی "باغ قرمز" به كارگردانی و تهیه‌كنندگی امیر سمواتی اواخر آذر آماده نمایش می‌شود

سمواتی به مهر گفت: مراحل فنی همچنان ادامه دارد و ساخت موسیقی این فیلم توسط بهزاد عبدی به‌زودی به پایان می‌رسد. با پایان مراحل فنی به احتمال زیاد این فیلم اواخر آذر آماده نمایش می‌شود.

امین تارخ، شقایق فراهانی، لیلا اوتادی، مرتضی ضرابی، رامین راستاد و  نیكی نصیریان  بازیگران این فیلم هستند كه روابط انسانی میان داوود و مهناز از جنوبی‌ترین نقطه شهر و روابط انسانی دكتر و همسرش از شمالی‌ترین نقطه شهر، جبر و اختیار میان روابط انسانی و داستانی در دنیای امروز را روایت می‌كند.

یك شب به‌دنبال پروانه جدید

نسخه كامل «یك شب» ساخته نیكی كریمی برای اخذ پروانه نمایش جدید به ارشاد ارائه می‌شود. سیروس تسلیمی پخش‌كننده این فیلم، به فارس گفت: 2 سال پیش فیلم از نظر مسئولان سینمایی مشكلاتی داشت و برای كسب مجوز نمایش، دستخوش تغییراتی شد.

تهیه‌كننده، كارگردان و سرمایه‌گذار هم قبول نكردند كه فیلم را به آن حالت پخش كنیم. در آن نسخه یك سكانس عمده 6  تا  7 دقیقه‌ای درآمده بود و بدون آن سكانس، فیلم هم كوتاه می‌شد و هم بی‌معنی.

حالا امیدواریم بتوانیم برای نسخه كامل پروانه بگیریم. این فیلم داستان دختری (با بازی هانیه توسلی) است كه قرار است یك شب را بیرون از خانه بگذراند و...

باغ قرمز

شكارچی از آلمان به فجر می‌آید

فیلم سینمایی «شكارچی» ساخته رفیع پیتز برای حضور در جشنواره فیلم فجر، در آلمان میكس نهایی می‌شود. به گزارش مهر، موسیقی متن آن نیز توسط كارگردان از بین قطعات موسیقی خارجی انتخاب شده است.

این فیلم به‌زودی آماده نمایش می‌شود. برای حضور شكارچی در شصتمین دوره جشنواره فیلم برلین كه از 11 تا 21 فوریه (22 بهمن تا 2 اسفند) برگزار می‌شود نیز اقدام شده است. فیلم را حسن حسندوست در ایران تدوین كرده و رفیع پیتز، صبا یعقوبی، فاطمه علیجانی، علی مزینانی، سعید حاج‌محمدی و حسن قلعه‌نوعی بازیگران آن هستند. «زمستان است» فیلم قبلی پیتز در جشنواره فیلم برلین حضور داشت.

سراج با بیدل در مونیخ خواند

دومین كنسرت گروه بیدل به خوانندگی حسام‌الدین سراج جمعه شب در شهر مونیخ آلمان برگزار شد. به گزارش مهر، در این برنامه كه با استقبال مخاطبان برگزار شد، طیف‌های مختلفی از ایرانیان مقیم آلمان و همچنین مخاطبان آلمانی كه بیشتر از قشر جوان بودند، حضور داشتند.

قبل از آغاز برنامه حسام‌الدین سراج با تبریك ایام فرخنده با اشاره به موسیقی سنتی گفت: من همواره جوانان را به گرایش داشتن به موسیقی سنتی و اصیل ایرانی توصیه می‌كنم؛ چرا كه نهایت این نوع موسیقی به مولانا و حافظ و سعدی ختم می‌شود كه هویت ملی ما ایرانیان است. آخرین برنامه گروه، امشب در سالن دانشگاه كلن برگزار می‌شود.

تنظیم برای تبیان : مسعود عجمی