تبیان، دستیار زندگی
به گزارش بخش خبر سایت اخبار فن‌آوری اطلاعات ایران ، به نقل از ایتنا، رویا ، کار کسانی که میخواهند در Yahoo Messenger روبات طراحی کنند را آسان میکند
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

رویا ، نرم افزار

طراحی ربات در Yahoo Messenger

آیا می دانید رویا چیست؟

اخبار فن‌آوری اطلاعات ایران ، به نقل از ایتنا، رویا ، کار کسانی که می خواهند در Yahoo Messenger ربات طراحی کنند را آسان می کند

طراحی ربات در yahoo رویا  roya

از رویا می توانید برای کنترل از راه دور ، اتصال و تبلیغات در Chat Room ها ،ساختن سیستم پشتیبانی (Support) هوشمند برای شرکتهای که احتیاج به پشتیبانی Online دارند و ساختن سیستمهایOnline FAQ ، ساختن رباتهای هوشمند ، ساختن لینکهای خبری ، ساختن سرویس های عمومی و تفریحی مثل ترجمه و دیکشنری ، ساختن سرویسهای ویژه (مثل ارسال و دریافت SMS و چک کردن ISP ) و غیره استفاده کرد . کار با RoYa بسیار آسان است و تنها با نوشتن Script (Delphi,VB,Java) و یا Plugin (Delphi,VB,C++,…) قادر خواهید بود امکانات مختلفی به ربات اضافه کنید. قدرت RoYa در "قابل برنامه ریزی" (Programmable) بودن آن است و به کاربر این امکان را میدهد که بدون توجه به جزئیات اتصال به Yahoo ایده های خود را پیاده سازی کند.

لازم به ذکر است که رباتهای زیادی در اینترنت هستند چه داخل و چه خارج از ایران ولی تابحال هیچکدام از آنها به تکمیلی رویا نبوده ، بقیه روباتها یکسری کارهای ثابت را انجام می هند و بعضی ها هم امکانات محدود برنامه نویسی دارند .اما این نگارش رویا بسیار کاربردی تر از هر برنامه دیگری است.

یکی از استفاده های بسیار مفیدی که با رویا انجام شده ربات حرفه ای parstran بوده که برای شرکت Mabnasoft است و با ADD کردن این ربات می وانید هر متن انگلیسی را به فارسی ترجمه کنید.

جالب است بدانید Roya همان سیستمی است که قابلیت پاسخگوی به yahoomessanger  را از طریق  SMS فراهم می کند!

رویا در اینترنت و به صورت Shareware منتشر می شود ، به عبارت دیگر کاربر اول برنامه را از اینترنت دریافت کرده و آزمایش می کند (البته محدودیتهای در نظر گرفته شده ) و بعد در صورتی که از برنامه خوشش آمد تقاضای License را می دهد که از برنامه بتواند به صورت دائمی و حرفه ای استفاده کند. این روش در خارج از ایران مرسوم است ولی در ایران هنوز جای خودش را باز نکرده و امیدوارم برنامه نویسان بیشتری به این نوع انتشار گرایش پیدا کنند.

تنظیم برای تبیان: سیدخاموشی