تبیان، دستیار زندگی
هویت شیعه وابسته به غدیر است و همه دنیا ما را با ولایت امیرالمومنین (ع) می‌شناسند و ظهور مودت ذی‌القربی در شیعه است و اعتقاد و التزام به ولایت امیرالمومنین علی (ع) و ائمه معصومین (ع) ادای حق رسالت رسول اکرم (ص) می‌باشد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آیت‌الله العظمی صافی‌گلپایگانی:هویت شیعه وابسته به غدیر است

صافی

هویت شیعه وابسته به غدیر است و همه دنیا ما را با ولایت امیرالمومنین (ع) می‌شناسند و ظهور مودت ذی‌القربی در شیعه است و اعتقاد و التزام به ولایت امیرالمومنین علی (ع) و ائمه معصومین (ع) ادای حق رسالت رسول اکرم (ص) می‌باشد.

به گزارش مرکز خبر حوزه، حضرت آیت‌الله صافی‌گلپایگانی در دیدار با اعضای ستاد غدیر استان قم ضمن تجلیل از وظایف صورت گرفته در نشر فرهنگ غدیر اظهار داشتند: برنامه‌هایی که برای نشر غدیر و معرفی امیرالمومنین (ع) صورت می‌گیرد مورد تقدیر و تحسین است مخصوصاً برنامه‌هایی که در خارج از کشور انجام می‌شود بسیار خوب است امیدواریم بیشتر از این گسترش یابد.

ایشان خاطرنشان کردند: همه شیعیان در هر نقطه از دنیا که باشند باید غدیر را گرامی داشته و تجلیل کنند ولی شهر قم با توجه به سابقه تشیع و ولایت‌مداری و به مناسبت وجود حرم حضرت معصومه (س) و حوزه علمیه اختصاصاتی دارد که  شایسته است برنامه‌های دینی صورت گرفته در قم، مورد الگو و سرمشق دیگران باشد.

معظم‌له ضمن استقبال از تشکیل ستاد غدیر در قم اعلام داشت: وجود ستاد و تشکیلاتی در قم برای بزرگداشت ایام ذی‌الحجه و دهه غدیر امری لازم بود تا در طول سال روی این مسئله کار کنند تا این مراسم با شکوه و عظمت بیشتری برگزار شود.

حضرت آیت‌الله صافی‌گلپایگانی اعلام کردند: اگر کسی  یک دنیا عمر داشته باشد و تمام اعمال صالحه را انجام دهد و به همه پیامبران هم عشق بورزد ولی از ولایت امیرالمومنین (ع) محروم باشد در روز قیامت از هیچ یک از اعمال بهره‌ای نمی‌برد چرا که شرط قبولی اعمال و عبادات، قبول ولایت امیرالمومنین (ع) و ائمه طاهرین (ع) است و سعادت دنیا و آخرت به واسطه اینهاست و اگر جامعه‌ای بخواهد سعادتمند باشد، راهش ولایت امیرالمومنین (ع) است.

معظم‌له خاطرنشان کردند: برای اقتدا در امر دین و دنیا و آخرت کسی بالاتر و شایسته‌تر از حضرت علی (ع) وجود ندارد.

ایشان افزودند: ایمان به خدا، جهاد، زهد و علم چهار صفتی هستند که مسلمان‌ها اعتقاد دارند اگر در کسی جمع شود، در فضیلتش از همه اصحاب پیامبر (ص) بالاتر است و امیرالمومنین اعلی درجه این صفات را دارا هستند و ما در هیچ یک از صفات بالاتر از او را سراغ نداریم و حتی غیرمسلمان‌ها هم به این امر اعتراف دارند.

معظم‌له در ادامه سخنانش، خلقت دنیا و وجود جوامع بشری را وابسته به وجود امیرالمومنین (ع) دانسته و اعلام داشتند: سراپای وجود امیرالمومنین (ع) عظمت است و همه بزرگی و شخصیت است و فضایل ایشان تمام شدنی نیست و ابعاد وجودی ایشان موقعیتی را برای ایشان فراهم کرده که بعد از رسول اکرم (ص) شخص اول عالم امکان و مخلوقات الهی باشد.

ایشان امیرالمومنین را در همه صفات، الگوی پیشرفت بشری خوانده و تلاش برای شناساندن حضرت علی (ع) را بزرگترین خدمت‌ اعلام نموده و مکتب امیرالمومینن (ع) را مکتب الهی و مایه خیرات و برکات دانستند.