سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
یك نمایشگاه از شمایل های بیزانسی كه بین قرن دوازدهم تا قرن هفدهم میلادی كشیده شده اند در كاخ پاپ ها در شهر آوینیون فرانسه برگزار شده است. جام جم آنلاین- به گزارش شبكه تلویزیونی كانال 2 فرانسه، در این نمایشگاه 36شمایل متعلق...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

شمایل های بیزانسی در كاخ پاپ ها


یك نمایشگاه از شمایل های بیزانسی كه بین قرن دوازدهم تا قرن هفدهم میلادی كشیده شده اند در كاخ پاپ ها در شهر آوینیون فرانسه برگزار شده است.

جام جم آنلاین- به گزارش شبكه تلویزیونی كانال 2 فرانسه، در این نمایشگاه 36شمایل متعلق به قرن دوازدهم تا هفدهم میلادی كه از سوی موزه بیزانسی وروییا در شمال یونان به امانت داده شده اند، به نمایش درآمده اند. از نظر تاریخی بیزانسی های ارتدوكس همان ارزشی را برای شمایل ها قایل هستند كه كاتولیك ها برای نقاشی های مذهبی دیواری قایل هستند.

این شمایل های با ارزش، فاقد امضا بوده و نشان دهنده تصاویری از مسیح، قدیسان، فرشتگان و شخصیت های مذهبی هستند. این نمایشگاه كه از روز 4دسامبر سال 2004 در كاخ پاپ ها در شهر آوینیون فرانسه برگزار شده قرار بود در روز 3 آوریل به كار خود پایان دهد اما با توجه به استقبال بی نظیر از این نمایشگاه برگزاری آن 8 مه تمدید گردید.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین