تبیان، دستیار زندگی
موتورهای جستجوی گوگل و بینگ گزارش سالیانه خود را در رابطه با پر جستجوترین مطالب سال اعلام کردند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

برترین جستجوهای سال 2009 گوگل

موتورهای جستجوی گوگل و بینگ گزارش سالیانه خود را در رابطه با پر جستجوترین مطالب سال اعلام کردند.

google

در حالی که طی سال 2009 بسیاری از هنرمندان مشهور جهان درگذشته اند، مایکل جکسون تنها فردی بوده است که بیشترین جستجوهای آنلاین را در موتور جستجوی بینگ به خود اختصاص داده است.

توئیتر، آنفولانزای خوکی، قیمت سهام، فرح فاوست، پاتریک سوایتزی، برنامه جمع آوری خودروهای فرسوده در آمریکا، بازیکن بیسبال "بیلی میز" و جیسی لی دوگارد زنی که 18 سال پس از ربوده شدنش پیدا شد از دیگر جستجوهای برتر این موتور جستجو به شمار می روند.

اما در موتور جستجوی گوگل نام استفان گیتلی هنرمندی که در ماه اکتبر در اثر تصادف اتومبیل جان خود را از دست داد برترین جستجو به شمار می رود. نام وی در عین حال به عنوان پر جستجوترین خبر در سال 2009 گوگل نیز اعلام شده است.

در میان دیگر جستجوهای برتر گوگل که بیشتر آن به نام هنرمندانی مانند رابرت پتینسون بازیگر فیلم سینمایی "گرگ و میش" اختصاص پیدا کرده است مواردی مانند برنامه نقشه های گوکل، آنفولانزای خوکی و ایران نیز مشاهده می شود.

شبکه اجتماعی فیس بوک در لیست داغترین موضوع جستجوی سال انتخاب شده که در پی آن بی بی سی، یو تیوب، هات میل، بازی های آنلاین، یاهو، و شبکه اجتماعی Bebo قرار گرفته اند.

بر اساس گزارش تلگراف، گوگل در عین حال لیستی از برترین موضوعات جستجو طی 9 سال گذشته را با هدف اعلام پایان دهه اول قرن 21 در سال 2010 ارائه کرده است که در آن برترین جستجوی سال 2001 نوستراداموس، 2002 مرد عنکبوتی، 2003 پرنس چارلز، 2004 و 2005 نمایشهای تلویزیونی، 2006 استیو آیروین، 2007 آی فن، 2008 برنامه iPlayer بی بی سی و 2009 استفان گیتلی اعلام شده است.

منبع:خبرگزاری مهر