تبیان، دستیار زندگی
این سریال برای پخش در دهه فجر از شبكه 2 سیما تولید می‌شود و ما برای از دست ندادن زمان، تدوین همزمان سریال سال‌های مشروطه را آغاز كرده‌ایم. این سریال را یلدا جبلی تدوین می‌كند و ستار اوركی همزمان با پیشرفت تدوین برای آن موسیقی می‌سازد
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

سال‌های مشروطه در شهرك سینمایی

سالهای مشروطه

تصویربرداری سریال سال‌های مشروطه به كارگردانی محمد ورزی ادامه دارد. 2 روز پیش سكانس‌های مربوط به كاخ گلستان این سریال به پایان رسید و گروه سازنده برای ادامه كار به شهرك سینمایی غزالی رفتند.

وی افزود: این سریال برای پخش در دهه فجر از شبكه 2 سیما تولید می‌شود و ما برای از دست ندادن زمان، تدوین همزمان سریال سال‌های مشروطه را آغاز كرده‌ایم. این سریال را یلدا جبلی تدوین می‌كند و ستار اوركی همزمان با پیشرفت تدوین برای آن موسیقی می‌سازد.

سالهای مشروطه

علی لدنی ، تهیه‌كننده سریال سال‌های مشروطه در گفتگو با خبرنگار تبیان گفت: تاكنون 80 درصد سریال تصویربرداری شده و برای بقیه كار، حدود 50 روز زمان نیاز داریم.

محمد ورزی 3 سال پیش، طرح ساخت سه‌گانه‌ای درباره تاریخ معاصر را به شبكه 2 داد كه تصویب شد. ورزی روایت خود را از زمان پهلوی دوم آغاز كرد و ابتدا سریالی به نام پدرخوانده ساخت.

محمد ورزی 3 سال پیش، طرح ساخت سه‌گانه‌ای درباره تاریخ معاصر را به شبكه 2 داد كه تصویب شد. ورزی روایت خود را از زمان پهلوی دوم آغاز كرد و ابتدا سریالی به نام پدرخوانده ساخت. سال گذشته هم سریال عمارت فرنگی را با موضوع دوران رضا خان ساخت كه در آن احمد نجفی و سعید نیك‌پور به ترتیب نقش رضاخان و محمدعلی فروغی را بازی می‌كردند.

سال‌های مشروطه سه‌گانه ورزی را كامل می‌كند كه داستان آن درباره دوره قاجار و انقلاب مشروطه است. ورزی در این سریال دوران حكومت ناصرالدین‌شاه تا انقلاب مشروطه را روایت می‌كند. در سال‌های مشروطه جمشید مشایخی نقش كمال‌الملك را بازی می‌كند؛ 25 سال پیش مشایخی در فیلم كمال‌الملك ساخته زنده‌یاد علی حاتمی این نقش را بازی كرد. علاوه بر مشایخی محمد صادقی در این سریال نقش امیركبیر را بازی می‌كند. آزیتا حاجیان لباس مهدعلیا را می‌پوشد و ایرج راد هم در هیبت ناصرالدین‌شاه به كاخ گلستان می‌آید تا خاطراتش را مرور كند.

سالهای مشروطه

از دیگر بازیگران سریال سال‌های مشروطه می‌توان به اكبر عبدی (مظفرالدین‌شاه)، حسام (جمال‌الدین اسدآبادی)، محمد مطیع (اتابك)، رضا رویگری (میرزای آشتیانی، كریم دواتگر)، زهیر یاری (اصلان)، داریوش كاردان (میرزاآقاخان نوری)، شهرام عبدلی (محمدعلی‌شاه)، فرخ نعمتی (میرزای‌شیرازی)، قاسم زارع (میرزارضا كرمانی)، تینا پاكروان (امینه)، یوسف صیادی (آقا جوهر)، ‌جمشید جهانزاده (شاپ‌شال)، فریبا خادمی (مادام حاجی‌عباس)، چنگیز وثوقی (كامران میرزا)، ‌ولی‌‌الله مومنی (پهلوان علی‌اكبر)، علی رامز (كلنل فرانت)، خسرو فرخ‌زادی (حاج‌ امین‌الضرب)، شهروز ابراهیمی (تالبوت)، آناهیتا دری (انیس‌الدوله)، سعید شیخ‌زاده (ناصر‌الدین‌شاه جوان) و فریبا نادری (همسر ستارخان) اشاره كرد.

دیگر عواملی كه در ساخت سریال حضور دارند، عبارتند از: تصویربردار: فرشاد خالقی، مدیر تولید: تینا پاكروان، مدیر تداركات: وحید مشاری، طراح دكور، لباس و صحنه: رویا ابراهیمی، موسیقی: ستار اوركی، صدابردار: علیرضا غفاری، طراح چهره‌پردازی: شهرام خلج، مدیر برنامه‌ریزی و دستیار اول كارگردان و عكاس: مسعود عجمی.

تهیه و تنظیم : مسعود عجمی