تبیان، دستیار زندگی
شیوه طراحی و چیدمان در این آشپزخانه، شبیه به خانه‏های روستایی فرانسوی است. آبی بنفش و زرد آفتابگردان رنگ‏های کامل کننده و شاخصی هستند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

چیدمانی نو در آشپزخانه

آشپزخانه

این آشپزخانه با چیدمانی به سبک کلاسیک، با رنگ سنگ سیاه کف و گرانیت خاکستری سطح کابینت، همراه با آمیزه‏ای از سبز روی سرامیک جلوه‏ای زیبا دارد. رنگ صورتی جا افتاده نیز رنگ و نور خاصی افزوده است که باعث شده تیرگی و افسردگی سبزها تبدیل به یک شیرینی شود، رنگ چوب کابینت این تاکید را بیشتر می‏کند. انتخاب چوب بلوط، روشی کلاسیک و سنتی برای کابینت‏های آشپزخانه بوده است. در اینجا نیز طرح کابینت‏ها و روشنی رنگ آن، به‏ویژه با دستگیره‏های استیل، زیبایی و طراوت خاصی دارد. ابعاد و اندازه‏های مختلف کابینت‏ها متناسب با نیازهای این آشپزخانه پیش‏بینی شده است. حتی بالای هود نیز قفسه‏ای بدون در برای جا دادن کتاب‏های آشپزی و ظروف آشپزخانه در نظر گرفته شده و حداکثر استفاده از فضا صورت گرفته است. کاشی‏های مربع شطرنجی به طور نامنظم با رنگ‏های مختلف چیده شده است. برای استفاده بیشتر از سطح دیوار، میله‏های استیل در قسمت‏های مختلف برای آویزان کردن وسایل مورد نیاز نصب شده‏اند.

آشپزخانه

دیوارهای سبز رنگ آشپزخانه ضمن دادن طراوت و نشاط، یک زمینه بسیار مناسب برای کابینت‏های سفید است. انتخاب این رنگ سبز و رنگ چوب روشن برای سطوح روی کابینت، روشنایی و گرما را تواماً ایجاد کرده است و ضمناً مدرن نیز جلوه می‏کند. آمیزه‏ای از دو شیوه کلاسیک و مدرن، سیمایی غیرمعمول و استثنایی به این آشپزخانه داده است. کابینت‏های دیواری به شکل‏های مختلف پهن و باریک با در چوبی یا شیشه‏ای در اندازه‏های گوناگون و نیز سطوح بسیار شفاف و صاف رنگ شده همراه با دستگیره گرد، تقارنی ویژه ایجاد کرده است. ابتکار جالب دیگر، افزودن یک کابینت جدا و پارتیشن مانند است که اگر شما نیز با کمبود سطح دیوار مواجه هستید می‏توانید از چنین راه حلی استفاده نمایید، که هم قابل استفاده از هر دو طرف است و هم بسیار مناسب برای چیدن ظروف زیباست. این قفسه از یک طرف به دیوار نصب شده و از طرف دیگر با یک پایه‏چوبی محکم شده است. سطح روی کابینت‏ها نیز از چوب رنگ پریده راش است، و دیوار بین کابینت‏ها را نیز ورقه‏ای از همان چوب پوشانده است. قمست صبحانه خوری با شیوه‏ باز طراحی شده و راهکار خوبی برای حداکثر استفاده از کابیت‏هاست. وسایل تزیینی زیبایی نیز در آشپزخانه دیده می‏شود. وجود وسایل استیل روشنایی و تلالو را بیشتر می‏کند.

آشپزخانه

استفاده از چوب بسیار روشن و رنگ پریده اجازه می‏دهد که شما بتوانید این رنگ را در سراسر اتاق به حرکت در آورده و فضا را شبیه به خانه‏های ویلایی روستایی درآورید. شاید بهترین انتخاب، رنگ چوب درخت گلابی باشد. کف پوش نیز در رنگی مشابه و هماهنگ با کابینت‏هاست تا یک فضای کاملاً طبیعی را القا کند. برای جلب توجه هر چه بیشتر به سمت کابینت‏ها، دیوارها به رنگ کرم بسیار روشن در آمده و سطح گرانیت تیره روی کابینت در تضاد بسیار خوبی قرار دارد. کابینت‏ها از جنس چوب درخت زیرفون است که به رنگ چوب درخت گلابی (با حفظ خطوط طبیعی) در آمده است. بیشتر کابینت‏ها با خطوط ساده و مستقیم طراحی شده‏اند. بعضی‏ها تزیین شده‏اند و چهار مربع سوراخ دار کوچک در آنها ایجاد شده و بعضی نیز به صورت چهارخانه با در شیشه‏ای هستند. دستگیره‏ها نیز منحنی و استیل هستند که هم مدرن و هم کلاسیک است. بالای اجاق گاز جعبه‏های چوبی تزیینی درست شده است. در بعضی قسمت‏ها نیز کابینت‏های زمینی بدون در هستند و سبد حصیری برای گذاشتن میوه و سبزیجات پیش‏بینی شده است. چراغ آویز آشپزخانه شبیه فانوس ماهیگیری و بسیار جذاب است. در سقف نیز میله‏های فلزی نصب شده که برای آویزان کردن وسایل مورد نیاز و سبک به کار می‏رود. بالای اجاق گاز نیز یک میله استیل برای وسایل پخت و پز نصب شده است. به هر حال، توجه به این گونه جزییات، به شما هم ایده‏های خوبی می‏‏دهد.

آشپزخانه

شیوه طراحی و چیدمان در این آشپزخانه، شبیه به خانه‏های روستایی فرانسوی است. آبی بنفش و زرد آفتابگردان رنگ‏های کامل کننده و شاخصی هستند. این دو رنگ در دایره رنگی روبه روی یکدیگر هستند و در نتیجه، تضاد موفقی دارند. رنگ زرد با کاشی‏های روی کابینت هم رنگ است و با ترکیب رنگ چوب، گرمی خوبی نیز به فضا افزوده است. کاشی‏های مربع شکل رو به رو نیز ترکیبی از زرد و بنفش و آبی دارد. استفاده از چوب افرا در قاب کابینت‏ها و همین‏طور کشورهای بالایی کابینت زمینی، خیلی خوب با این شیوه فرانسوی هماهنگ است. درهای چوبی برای ایجاد تنوع بیشتر و جذابیت، به رنگ آبی بنفش در آمده‏اند. دستگیره‏ها در مجموع تفاوت‏هایی دارند، همان‏طور که کابینت‏های دیواری نیز از تنوع خاصی برخوردارند. قسمتی به صورت شبکه‏ای برای جایگیری بشقاب‏ها در نظر گرفته شده؛ از کابینت دیواری طبقه‏دار و بدون در برای گذاشتن ظروف استفاده می‏شود. انتخاب ظروف هم بسیار جذاب انجام شده و در رنگ‏های زرد و آبی است. میز با سطح چوبی و نسبتاً خشن خود و صندلی‏های مدل قدیمی، همگی شیوه فرانسوی را تاکید می‏کنند. کاشی‏های رنگی بین کابینت‏ها هم روی کاشی‏های قبلی چسبانده شده‏اند.

برای پاسخ به سئوال اینجا را کلیک کنید

ایران آذین

تنظیم: کهتری

مقالات مرتبط

چگونه انتخاب کنیم

جایی برای در کنار هم بودن

فضایی دلنشین تر

نا گفته های نور پردازی

نمادی از زندگی سبز

قرمز، انرژی زا و هیجان آور

دور هم نشینی در حیاط خانه

مکان های مخفی را بشناسید

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.