وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
وزیر آموزش و پرورش از افزودن مطالب آموزشی پیرامون زلزله و ایمنی در کتاب های درسی خبر داد. ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

زلزله و ایمنی وارد کتاب های درسی می شود

وزیر آموزش و پرورش از افزودن مطالب آموزشی پیرامون زلزله و ایمنی در کتاب های درسی خبر داد.

 

مانور زلزله

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پانا، حمید رضا حاجی بابایی در حاشیه برگزاری یازدهمین مانور سراسری زلزله در مدرسه راهنمایی امام رضا (ع) گفت: در تلاش هستیم تا در کتاب های درسی مطالب مربوط به آموزش زلزله و ایمنی را به صورت کلاسیک مطرح کنیم.  وی با اشاره به برگزاری یازده دوره مانور زلزله در مدارس کشور ادامه داد: حتی اگر بیش از 50 بار هم چنین مانور هایی برگزار شوند و زلزله ای هم رخ ندهد از تأثیر گذاری آن کم نمی شود.

 

حاجی بابایی بر آموزش نکات ایمنی و حوادث به دانش آموزان تأکید کرد و افزود: با دادن این آموزش ها می توان در مواقع اضطراری برخورد منطقی از دانش آموزان انتظار داشت.

 

تشکیل کمیته سوانح برای مدارس استان های کشور

وزیر آموزش و پرورش گفت: کمیته سوانح در استان های کشور با هدف بالا بردن سطح ایمنی در مدارس تشکیل می‏شود. حاجی بابایی افزود: این کمیته در حال حاضر در استان های کرمان و گلستان دایر شده و بخشی از فرهنگیان، آموزش های مربوط به مقابله با زلزله را فرا گرفته اند.

 

وی خاطرنشان کرد: داشتن کشوری مستقل، قدرتمند، ‌نقش آفرین همراه با توسعه پایدار و همه جانبه در تولید علم، مستلزم ارایه آموزش های کافی و به موقع مدارس است چراکه اکنون 14 میلیون دانش آموز، والدین آنها و معلمان بطور مستقیم مخاطب برنامه های آموزش و پرورش هستند.

 

منبع

خبرگزاری پانا

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین