سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
شمس آل‌احمد كه عصر دیروز(دوشنبه، 2 آذر) با وجود بیماری در مراسم اختتامیه دومین دوره جایزه ادبی جلال شركت كرده بود، با ابراز خوشحالی از تاسیس جشنواره‌ای با نام و اندیشه جلال، گفت: جلال قبل از انقلاب برای انقلاب كار كرد. او اگر امروز بود، باز هم جلال بود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

شمس آل‌احمد : جلال اگر بود، باز هم جلال بود
جلال شمس

شمس آل‌احمد كه عصر ديروز(دوشنبه، 2 آذر) با وجود بيماري در مراسم اختتاميه دومين دوره جايزه ادبي جلال شركت كرده بود، با ابراز خوشحالي از تاسيس جشنواره‌اي با نام و انديشه جلال، گفت:" جلال قبل از انقلاب براي انقلاب كار كرد. او اگر امروز بود، باز هم جلال بود."

 به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، شمس آل‌احمد،‌ برادر كوچكتر جلال آل‌احمد، با وجود بيماري و در حالي كه به سختي قادر به حركت بود، در پاسخ به سوالي درباره احساسش از حضور در جشنواره‌اي با نام جلال گفت: خوشحال و مسرورم. اين جايزه بعد از سه دهه، اگر چه دير آمد؛ ولي خوش آمد.

اين نويسنده كه به سختي قادر به سخن گفتن بود، افزود: جلال قبل از انقلاب براي انقلاب كار كرد و ريشه‌هاي فرهنگي انقلاب را پايه‌گذاري كرد.

 

برادر جلال آل‌احمد در پاسخ به اين سوال كه "فكر مي‌كنيد اگر جلال تاكنون زنده بود، چگونه بود؟" گفت: جلال اگر بود،‌ باز هم جلال بود. به اعتقاد من كساني كه در اين جشنواره جايزه گرفتند، ‌حقشان بود.

شمس آل‌احمد، متولد سال 1308 و حدود شش سال از جلال كوچك‌تر است. شمس كتاب «چشم برادر» را براي جلال و پس از مرگ او نوشت. آثار او گرچه انگشت شمارند، اما به لحاظ مضمون و شیوه کار، آثاری درخور توجه‏اند.

اثر شاخص و برجسته شمس آل‏احمد در زمینه تصحیح متون است که می‏توان از آن به‏ عنوان الگویی موفق از پژوهش و تصحیح آثار خطی گذشتگان نام برد. يكي از اين آثار «طوطی‏نامه» یا «جواهر الاسمار» است که 31 سال پیش به چاپ رسید.

اين در حالي است كه گزارشگری هنرمندانه شمس آل‏احمد از خاطراتش در سفر، از دیگر وجوه آثار اوست.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین