تبیان، دستیار زندگی
مواد لازم : کمپوت آناناس حلقه شده  1 قوطی بزرگ ( حدود 10 حلقه ) کره پاستوریزه ( برای کارمل)  50 گرم شکر قهوه ای  نصف پیمانه * آب کمپوت ( برای کارامل)  1 قاشق سوپخوری کره پاستوریزه یا مارگارین  70 گرم شکر معمولی  یک سوم پیمان...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

کیک آناناس


مواد لازم :

کمپوت آناناس حلقه شده1 قوطی بزرگ ( حدود 10 حلقه )
کره پاستوریزه ( برای کارمل)50 گرم
شکر قهوه اینصف پیمانه *
آب کمپوت ( برای کارامل)1 قاشق سوپخوری
کره پاستوریزه یا مارگارین70 گرم
شکر معمولییک سوم پیمانه
تخم مرغ1 عدد
وانیلیک سوم قاشق چایخوری
آب کمپوتنصف فنجان
آرد الک شده1 پیمانه
بیکینگ پودر1 قاشق مرباخوری
نمکیک چهارم قاشق چایخوری

* منظور از پیمانه ، پیمانه شیرینی پزی است که در همه جا اندازه ثابت و مشخصی دارد.

طرز تهیه :

آناناس  ها را از قوطی درآورده و با دقت در آبکش قرار دهید تا آب آنها کاملاً گرفته شود، ولی حلقه ها نشکند. سپس در یک قالب گرد 25 یا 21 سانتیمتری شکر قهوه ای و یک قاشق سوپخوری آب کمپوت را ریخته و روی حرارت قرار دهید تا کارامل شود. آنگاه 50 گرم کره را به آن افزوده و حرارت را خاموش کنید و اجازه دهید تا کره آب شود. سپس آن را هم بزنید، طوریکه کارامل و کره تمام سطح قالب را بپوشاند. اکنون آناناس های حلقه شده را در ته قالب در یک طبقه بچینید. می توانید وسط حلقه های آناناس یک عدد گیلاس ( کمپوت شده ) و در جاهای خالی نیمه های گردو قرار دهید. وقتی این کار را انجام دادید، مایع کیک را به طریق زیر آماده کنید و بر روی آناناس ها بریزید. اگر خواستید ضخامت کیک شما بیشتر باشد، می توانید مایه کیک را دو برابر درست کنید و روی آناناس های آماده شده بریزید. به این طریق کمی کیک شما ضخیم تر می شود.

کره نرم شده ( 70 گرم ) و شکر را بزنید تا سفید شود. سپس تخم مرغ  و وانیل را اضافه کرده و باز هم بزنید تا به طور کامل پُف کند. حالا آرد الک شده ، بیکینگ پودر و نمک را همراه با نصف فنجان آب کمپوت به تدریج داخل مایه بریزید و مخلوط کنید. وقتی که مایه آماده شد، آن را روی آناناس های چیده شده در قالب بریزید و سطح آن را به طور یکنواخت صاف کنید. آن گاه قالب را در فر با حرارت 350 درجه فارنهایت در طبقه دوم به مدت 35 الی 45 دقیقه بپزید. بعد آن را به مدت 5 دقیقه در خود قالب خنک کنید. سپس کمی قالب را حرکت دهید و اطراف آن را با چاقوی تیز جدا سازید. وقتی مطمئن شدید که از قالب جدا شده است 5 دقیقه دیگر اجازه دهید تا خنک شود. پس از آن در ظرف گرد و مناسبی برگردانید. این کیک را می توانید هم گرم و هم سرد، سرو کنید.

منبع : دنیای تغذیه

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.