سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
چاپ اول کتاب «چرا دین؟ چرا اسلام؟ چرا تشیع؟» تالیف حمیدرضا شاکرین از سوی دفتر نشر معارف منتشر و روانه بازار کتاب شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

چرا دین؟ چرا اسلام؟ چرا تشیع؟
چرا دین؟ چرا اسلام؟ چرا تشیع؟

«چرا دین؟ چرا اسلام؟ چرا تشیع؟» نوشته حجت الاسلام والمسلمین حمیدرضا شاکرین از سوی دفتر نشر معارف منتشر شد.

به گزارش کتاب نیوز، این کتاب، بخشی از بنیادی‌ترین پرسشهای فلسفه دین، کلام و دین شناسی تطبیقی را با نگاهی نو، اما در نهایت ایجاز و اختصار بازگو می‌کند. در این کتاب، ابتدا راز دین‌گرایی بشر و میزان نفوذ آن در نهاد انسان، سپس کارکردهای این جهانی و فرا این جهانی دین، کاویده شده و نیم نگاهی به نقش دین در عصر حاضر شده است.

در بخش دوم به راز انحصار حقانیت در یک دین و نفی پلورالیسم دینی اشاره شده، سپس ملاکها و سنجههای دین برتر مورد بررسی قرار گرفته است. در بخش سوم مقایسه فشردهای بین ادیان بزرگ وحیانی چون یهودیت، مسیحیت، آیین زردشتی و اسلام برقرار شده و چندی از امتیازات اسلام بر دیگر ادیان تبیین شده است. پایان بخش این کتاب، بحث از چرایی تشیع است. در این قسمت ابتدا معیارهای اسلام ناب و سنجههای حقانیت مذاهب درون اسلامی به بررسی و سپس امتیازات تشیع آفتابی شده است.

«چرا دین؟ چرا اسلام؟ چرا تشیع؟» در 164 صفحه، تیراژ 5000 نسخه، با قیمت 16000 ریال توسط دفتر نشر معارف منتشر شده است. این نویسنده و پژوهشگر علوم اسلامی علاوه بر این کتاب، چندین جلد از مجموعه پرسشها و پاسخهای دانشجویی مانند «دین شناسی»، «راز آفرینش»، «دین، سیاست، ولایت فقیه و جمهوری اسلامی»، «حکومت دینی» و «قرآن شناسی، دین پژوهی و حکومت دینی» را نگاشته است که به همت اداره پرسش و پاسخ معاونت آموزش و تبلیغ نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها و با همکاری دفتر نشر معارف روانة بازار کتاب شده است.برای تهیه این کتاب می‌توانید از طریق سایت دفتر مطالعات و توسعه کتابخوانی دفتر نشر معارف ketabroom.ir و فروشگاههای دفتر نشر معارف (تهران 88911212-021) و (قم 7735351-0251) و (دفتر مرکزی 7744616-0251) اقدام نمائید.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین