تبیان، دستیار زندگی
« آواز در باران » را سر داد " پرویز پرستویی " از سال گذشته بازی در فیلمی به نام « دیوانه ای از قفس پرید » ( ساخته احمد رضا معتمدی ) را آغاز کرد که فیلمبردای آن تا بعد از عید به طول انجامید . دراین کار بازیگرانی چون ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پرویز پرستویی « آواز در باران » را سر داد

" پرویز پرستویی " از سال گذشته بازی در فیلمی به نام « دیوانه ای از قفس پرید » ( ساخته احمد رضا معتمدی ) را آغاز کرد که فیلمبردای آن تا بعد از عید به طول انجامید . دراین کار بازیگرانی چون عزت الله انتظامی و نیکی کریمی حضور داشتند . « پرویز پرستویی » این روزها درحال بازی در جدیدترین اثر « یدالله صمدی » به نام « آواز در باران » می باشد . در این فیلم که از مضمونی کمدی برخوردار است ، بازیگران دیگری چون کتایون ریاحی ، جمشید مشایخی ، جمشید شاه محمدی و پانته آ بهرام حضور دارند . ظاهرا قرار است این بازیگر بعد از بازی در این فیلم ، در کار تازه « احمد رضا درویش » به نام « دوئل » به ایفای نقش بپردازد.

لازم به ذکر است : سریال خاک سرخ ( ساخته ابراهیم حاتمی کیا ) به زودی از این بازیگر از شبکه اول سیما پخش خواهد شد .

سینما ویدئو شماره 346

آبان ماه « شب سفید » را کلید خواهم زد

« علی مصفا » از بازیگران مطرح سینماست که چند فیلم کوتاه نیز ساخته است ، از جمله « هم سایه » با بازی « هدیه تهرانی » و « محمد صالح علا » . او بازی در فیلم « جای دیگر » به کارگردانی « مهدی کرم پور » را اخیرا به پایان برده است و هم اکنون سخت در حال پیش تولید اولین فیلم بلند سینمایی خود به نام « شب سفید » می باشد . ضمن این که حضور « لیلا حاتمی » هم در این کار قطعی است . وی در خصوص ساخت این پروژه سینمایی گفت: « تهیه کننده ای برای این کار پیدا نکردم به همین جهت می خواهم تهیه کنندگی کارم را خودم به عهده بگیرم و اگر همه چیز به خوبی پیش برود آبان ماه کار را کلید خواهم زد . »

سینما ویدئو شماره 346

تجربه کارگردانی « حریم عشق »

« علی دهکردی » از بازیگران با اخلاق عرصه سینما و تلویزیون است که بیشتر فعالیت خود را در تلویزیون متمرکز کرده است و به زودی سریال خورشید شب ( شیخ مفید ) از او به روی آنتن خواهد رفت . ضمن این که سریال های « آتش و شبنم »  و  « جوان امروز »  را آماده پخش دارد . وی در مورد کارهای آتی خود گفت : « در حال حاضر مشغول بازی در سریال « مهر خاموش » به کارگردانی « سیروس مقدم » هستم . در این کار من نقش دکتر « مسعود نوریانی » را به عهده دارم . این کار از مضمونی اجتماعی – جنگی برخودار است . » وی در ادامه افزود : « آبان ماه امسال می خواهم اولین کارم را در حیطه نویسندگی و کارگردانی در سیمای شاهد تجربه کنم ، سریالی به نام « حریم عشق » که سناریوی آن را خودم نوشته ام و اگر شرایط مناسب و خوب باشد دوست دارم ساخت آن را شروع کنم . »

سینما ویدئو شماره 346

بحران در موسیقی

مهرداد کاظمی خواننده موسیقی کشورمان از انتشار برخی آثار که به نام موسیقی پاپ منتشر می شود انتقاد کرد و گفت : این آثار هر چند که در تیراژ بالا منتشر می شود اما فاقد ارزش هنری و فرهنگی است .

وی همچنین وضعیت کنونی تولید و تکثیر نوار را نامناسب خواند و گفت : مافیای قدرت و ثروت بر موسیقی کشورمان سایه افکنده و آن را به بیراهه کشانده است .

سیندرلای ایرانی

مجوز نمایش عمومی فیلم سینمایی « سیندرلا » توسط اداره نظارت و ارزشیابی وزارت ارشاد صادر شد .

به گزارش رسیده از معاونت امور سینمایی وزارت ارشاد ، مجوز نمایش این فیلم به کارگردانی مسعود رسام و بیژن بیرنگ و به تهیه کنندگی بیژن بیرنگ از سوی شورای صدور مجوز اکران صادر شده است .

رسام و بیرنگ دو هنرمند موفق و مستعد هستند که تاکنون از سیمای جمهوری اسلامی ایران شاهد نمایش مجموعه های با ارزش و قابل دفاعی از آنها چون خانه سبز ، همسران ، دنیای شیرین و دنیای شیرین دریا بوده ایم . گفته می شد در خصوص مالکیت فیلمنامه سیندرلا اختلافی بین حاتمی کیا و این فیلم سازان وجود داشته که رأی بانک فیلمنامه خانه سینما به نفع حاتمی کیا صادر شده است .

هنر اسلامی در آمریکا

موزه هنر آکلند در کارولینای شمالی شاهد برپایی نمایشگاهی از هنر مذهبی دین اسلام تحت عنوان « نیایش  و تقرب به اسلام به واسطه هنر » می باشد .

این موزه از 7 سال پیش تا کنون اقدام به جمع آوری آثار هنری مذاهب مختلف از جمله اسلام و بررسی ابعاد این دین در محدوده هنر کرده است .

تساهل و  تسامح و کاهش تماشاچی !

خبرگزاری رویتر نوشت : با وجود آن که فیلم های ایرانی ، موفق به کسب جوایزی در جشنواره های بین المللی شده اند اما سینمای ایران در داخل با برخورد سرد مردم روبرو شده است .

براساس دیگر خبرهای رسیده ، در بررسی بعمل آمده از وضعیت سینما در ایران ،  سال 1357 سال  هجوم بیشترین تماشاچی به سینماها بوده است و از سال 1376 به رغم همه تساهل ها و تسامح ها در عرصه سینما از شمار بینندگان آن به شدت کاسته شده است .

وضعیت نگران کننده سینمای ایران

پوران درخشنده کارگردان سینمای کشور گفت : به دلیل موضوعات تکراری و فیلمنامه های ضعیف ویک سری افراد سود جو ، سینمای ایران بسیاری از مخاطبین خود را از دست داده است .

وی افزود : هر چند در حال حاضر بسیاری از معضلات اجتماعی مانند شیوع مواد مخدر در بین جوانان جامعه وجود دارد ولی جوانان امروز ایران خیلی هوشیار تر از نسلهای قبل هستند .

درخشنده هم چنین گفت : فیلم سازان و کارگردانان برای جذب مخاطب به تربیت مخاطب رو بیاورند .