(19 اسفند) خادم خبر داد: تصویب اختصاص 180 میلیارد تومان اعتبار برای ساخت اماكن ورزشی رییس كمیته‌ی جوانان و تربیت بدنی كمیسیون فرهنگی مجلس، گفت: بر اساس بند (ص) تبصره‌ی 2 لایحه‌ی بودجه كه دیروز به تصویب رسید، 180 میلیارد تومان...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اخبار ورزشی(19 اسفند)

خادم خبر داد:

تصویب اختصاص 180 میلیارد تومان اعتبار برای ساخت اماكن ورزشی

رییس كمیته‌ی جوانان و تربیت بدنی كمیسیون فرهنگی مجلس، گفت: بر اساس بند (ص) تبصره‌ی 2 لایحه‌ی بودجه كه دیروز به تصویب رسید، 180 میلیارد تومان اعتبار برای ساخت اماكن ورزشی در اختیار شورای برنامه‌ریزی شهرستان‌ها قرار می‌گیرد.

«امیررضا خادم»، نماینده‌ی تهران در مجلس شورای اسلامی، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این تسهیلات در اختیار بخش‌های خصوصی، عمومی و تعاونی قرار می‌گیرد تا در ساخت اماكن ورزشی فعالیت كنند.

وی اظهار امیدواری كرد كه سازمان تربیت بدنی با اعلام به موقع، زمینه‌ی ترغیب بخش خصوصی به سرمایه‌گذاری بیشتر در ورزش را فراهم كند.

خادم گفت: امیدواریم این كار زمینه‌ی ساخت و ساز و حضور بخش مردمی را در امر ورزش فراهم كند.

علی كفاشیان از سرپرستی فدراسیون ژیمناستیك استعفا داد

دبیر كل كمیته‌ی ملی المپیك به دلیل مشغله‌ی كاری زیاد از سرپرستی فدراسیون ژیمناستیك استعفا داد.

علی كفاشیان با توجه به در پیش بودن مسابقات همبستگی كشورهای اسلامی مشغله‌ی كاری زیادی دارد و به همین دلیل به صورت رسمی از مهندس مهرعلیزاده رییس سازمان تربیت بدنی تقاضای استعفا كرد و مورد موافقت قرار گرفت. در این راستا طی روزهای آینده از سوی مهندس مهرعلیزاده سرپرست جدید این فدراسیون مشخص خواهد شد. این در حالی است كه برگزاری مجمع این فدراسیون نیز به سال آینده موكول شد.

بر اساس این گزارش، مدت ریاست آقاجانی رییس فدراسیون كوهنوردی (4 سال) نیز به پایان رسیده است و مجمع آن نیز سال آینده برگزار خواهد شد، به همین منظور تا زمان برگزاری مجمع فدراسیون باید سرپرستی فدراسیون مشخص شود كه از سوی مهندس مهرعلیزداه آقاجانی ریاست فعلی فدراسیون به عنوان سرپرست فدراسیون انتخاب شد.

رقابت های لیگ برتر جودو؛

پاس چهارمین قهرمانی پیاپی را كسب كرد

در هفته نهایی از مسابقات لیگ برتر جودو باشگاه های كشور، شكست پرسپولیس از تیم جودوی نیروی زمینی قهرمانی زود هنگام پاس را رقم زد. این تیم با باخت 5بر4 برابر نیروی زمینی علنا از گردونه مدعیان قهرمانی خارج شد تا از هم اكنون پاس كسب چهارمین عنوان قهرمانی خود رادرلیگ جشن بگیرد.