سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
متن سخنرانی امام موسی صدر با عنوان «اسلام و عدالت اجتماعی و اقتصادی» به كوشش مؤسسه فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر منتشر شد._
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

عدالت اجتماعي و اقتصادي از ديدگاه امام موسي صدر
امام موسی صدر

متن سخنراني امام موسي صدر با عنوان «اسلام و عدالت اجتماعي و اقتصادي» به كوشش مؤسسه فرهنگي تحقيقاتي امام موسي صدر منتشر شد.

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، «اسلام و عدالت اجتماعي و اقتصادي» متن يكي از سخنراني‌هاي امام موسي صدر، كه پيش از اين، در كتاب «اديان در خدمت انسان»، با ترجمه غلامحسين موسوي منتشر شده بود.

اين متن، سخنرانى امام موسى صدر در نهمين همايش انديشه اسلامى «ملتقى الفکر الاسلامى» است که در تلمسان (يکى از شهرهاى الجزاير) در تاريخ 26 ژوئيه 1975مطابق با 17 تير 1354برگزار شده است.

در اين متن آمده است كه جدايي اصلي عدالت اقتصادي و اجتماعى از ايدئولوژي اسلامى، که خود گوشه‏اى از فاجعه جدايى عقيده از شريعت است و گروه‌هاى مختلف مسلمان آن را پذيرفته‏اند، باعث شده که عدالت ژرفا، کليت و استمرار خود را از دست بدهد، به طورى که امروز عدالت اقتصادى و اجتماعى به صورت يک مسأله اجتماعىِ محض و موضوع سياسي خالص درآمده است.

شايسته يادآوري است كه پيش‌تر نيز مجموعه‌اي از اسناد مرتبط به امام موسي صدر، شامل نامه، بخش تازه‌اي از آثار، تصاوير و اسناد مرتبط با او از سوي مؤسسه فرهنگي تحقيقاتي امام موسي صدر منتشر شده است.

دست نوشته‌هاي منتشر شده، شامل «نامه امام موسي صدر به حسن سعيد تهراني»، «نامه به فاطمه صدر عاملي»، «نامه به سيد مهدي حائري»، «نامه به امير مدينه به زبان عربي» و... است.

اين مجموعه براي نخستين بار منتشر شده و تعدادي عکس و دست خط‌هاي پراكنده و متن تايپ شده آن‌ها را دربردارد.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین