سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
كتاب المجلی كه از شاهكارهای تألیفی ابن ابی‌جمهور است، از تازه‌ترین آثار انتشار یافته مؤسسه پژوهشی حكمت و فلسفه ایران به حساب می‌آید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

  همايش بين‌المللي «فلسفه اسلامي و چالش‌هاي جهان امروز»برگزار می شود
دكتر شهین اعوانی

در همايش «فلسفه اسلامي و چالش‌هاي جهان امروز» استادان و صاحب‌نظران داخلي و خارجي به موضوعاتي نظير نسبت نظر و عمل در فلسفه اسلامي، چالش‌هاي جهان معاصر، ابن‌سينا، فلسفه اسلامي و علم، هنر، حقوق و اخلاق خواهند پرداخت.

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا)، همايش «فلسفه اسلامي و چالش‌هاي جهان امروز» آبان ماه جاري در تهران و همدان برگزار مي‌شود.

در اين همايش چهار روزه كه از سوي مؤسسه پژوهشي حكمت و فلسفه ايران و با همكاري بنياد بوعلي‌سينا همدان، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي و انجمن حكمت و فلسفه ايران برگزار مي‌شود، استادان و صاحب‌نظران داخلي و خارجي درباره موضوعات گوناگون حوزه فلسفه اسلامي بحث‌ خواهند كرد.

به گفته دكتر شهين اعواني، معاون پژوهشي مؤسسه حكمت و فلسفه ايران، شركت‌كنندگان در اين همايش به موضوعاتي نظير نسبت نظر و عمل در فلسفه اسلامي، چالش‌هاي جهان معاصر، فلسفه اسلامي و علم، هنر، حقوق و اخلاق مي‌پردازند.

وي با اشاره به اين‌كه افتتاحيه اين همايش بعد از ظهر سه‌شنبه، 19 آبان‌ماه، در سالن آمفي‌تئاتر هتل سيمرغ برگزار مي‌شود، افزود: در طول روز دوم اين همايش، چهارشنبه، 20 آبان‌ماه، سخنراني‌ها و ميزگردهايي با موضوعاتي كه ذكر شد، در مؤسسه پژوهشي حكمت و فلسفه ايران برگزار خواهد شد و پس از آن اين همايش در روز سوم در همدان ادامه خواهد يافت.

عضو هيأت علمي همايش «فلسفه اسلامي و چالش‌هاي جهان امروز» دو موضوع ابن‌سينا و جهان معاصر را از موضوعات اصلي روز سوم ذكر كرد كه با مشاركت بنياد بوعلي سينا در همدان برگزار مي‌شود. در آخرين روز اين همايش هم جوايزي از سوي بنياد بوعلي‌سينا به برگزيدگان ارائه خواهد شد.

گفتني است در بخش جوايز بين‌المللي بنياد علمي و فرهنگي بوعلي‌سينا همدان، جايزه‌ ابن‌سيناپژوهي براي فعاليت‌هاي برجسته در شناخت، تعريف و تبيين مكتب سينوي، جايزه پزشكي ابن‌سينا براي فعاليت‌هاي برجسته پيش‌برنده پزشكي، جايزه فلسفي ابن‌سينا براي فعاليت‌هاي برجسته در پيشرفت علم، جايزه حكمتانه ابن‌سينا براي فعاليت‌هاي برجسته هم‌بستگي‌ساز دانش و معنويت در ارتقاي كيفيت زندگي و جايزه مفاخر بوعلي‌سينا براي فعاليت‌هاي برجسته در معرفي و بزرگداشت عالمان و متفكران عرصه فرهنگ و تمدن اسلام و ايران به برگزيدگان اهدا خواهد شد كه در اين دوره به سيد جمال‌الدين اسدآبادي اختصاص دارد.

همچنين در اين همايش بيش از 30 نفر از استادان و انديشمندان فلسفه از كشورهايي نظير انگلیس، اندونزی، مالزی، پاکستان، ترکیه، تاجیکستان، قزاقستان، بنگلادش، بوسنی، مجارستان، لبنان، نیجریه، ژاپن، آمریکا، آفریقای جنوبی، هند و آلمان و 60 سخنران ايراني شركت خواهند داشت.

احمد مظاهري، مدير روابط عمومي مؤسسه پژوهشي حكمت و فلسفه ايران نيز در زمينه شركت علاقه‌مندان در اين همايش در تهران گفت: تمامي دانشجويان و استادان فلسفه در ايران كه مايل به شركت در اين همايش‌اند، مي‌توانند براي ثبت‌نام از تاريخ 10 تا 16 آبان‌ماه به دفتر روابط عمومي مؤسسه واقع در خيابان ولي‌عصر، چهارراه امير اكرم، خيابان نوفل لوشاتو، خيابان اراكليان، شماره 4 مراجعه كنند يا براي كسب اطلاعات بيشتر درباره شرايط ثبت‌نام با شماره تلفن 66965630 تماس بگيرند.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین