سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
نشست مشترك معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و نمایندگان و مدیران رسانه ملی بعد از ظهر امروز در سرای دایمی اهل قلم برگزار شد. در این نشست، بر تعامل و همكاری مدیران رسانه ملی با ستاد برگزاری هفدهمین هفته كتاب جمهوری اسلامی ایران تاكید شد._
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

  تعامل رسانه ملي با ستاد هفته كتاب
نشست

نشست مشترك معاون فرهنگي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي و نمايندگان و مديران رسانه ملي بعد از ظهر امروز در سراي دايمي اهل قلم برگزار شد. در اين نشست، بر تعامل و همكاري مديران رسانه ملي با ستاد برگزاري هفدهمين هفته كتاب جمهوري اسلامي ايران تاكيد شد.

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، در ابتداي اين جلسه، محمد اللهياري فومني، دبير هفدهمين هفته كتاب جمهوري اسلامي ايران، ضمن خوش‌آمد گويي به نمايندگان و مديران شبكه‌هاي مختلف صداوسيما، اين جلسه را فرصتي براي هماهنگي بيشتر ميان معاونت فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و سازمان صدا و سيما عنوان كرد.

محسن پرويز، معاون فرهنگي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي نيزگفت: در طول سال دو برنامه ملي در حوزه كتاب وجود دارد كه يكي از آن‌ها نمايشگاه بين‌ا‌لمللي كتاب تهران  كه در ابتداي هر سال برگزار مي‌شود و ديگري هفته كتاب است كه در نيمه دوم سال برپا مي‌شود و هر دو از رويدادهاي مهم حوزه كتاب و فرهنگ به شمار مي‌روند.

وي ادامه داد: به دليل گستردگي هفته كتاب، و برنامه‌هاي آن در سطح فراگير كشوري و بين‌المللي، نياز است تا رسانه‌ها ارتباط محكم و استوارتري با اين فعاليت‌ها داشته باشند.

پرويز با اشاره به اين‌كه تنها پوشش خبري براي اطلاع‌رساني فعاليت‌هاي هفته كتاب كافي نخواهد بود، تصريح كرد: با توجه به نگاه مثبت رياست سازمان صدا و سيما به مقوله ترويج كتابخواني در كشور، اهميت استفاده رسانه ملي از امكانات موجود براي تبليغ كتاب ناگزير است.

معاون امور فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي همچنين گفت: اطلاع رساني گسترده سازمان صدا وسيما نيازمند عزم و اراده جدي مديران مختلف رسانه ملي است.

در ادامه اين نشست، حميد قبادي، مشاور معاون فرهنگي وزارت ارشاد گفت: افزايش و گستردگي مشاركت نهادهاي همكار در برگزاري هفته كتاب در دو سال اخير به شكل چشمگيري افزايش يافته و رسانه ملي هم حضور جدي و مشاركتي مطلوب را ايفا كرده است.

وي ادامه داد: در سال جاري براي اولين بار لوگوي هفته كتاب در سه شبكه تلويزيوني در طول برگزاري اين هفته نمايش داده خواهد شد.

الليهاري نيز با ارائه اطلاعاتي درباره انتشار تمبر يادبود، ساخت تيزرهاي پويانمايي هفته كتاب و افتتاح هفته كتاب در جزيره كيش توضيحاتي را براي حاضران بيان كرد.

در پايان اين جلسه مديران شبكه‌هاي مختلف تلويزيوني و راديويي پيشنهادهاي براي برگزاري مطلوب هفته كتاب ارائه كردند.

هفدهمين هفته كتاب، 23 تا 30 آبان در سراسر كشور گرامي داشته مي‌شود،

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین