تبیان، دستیار زندگی
هر بار که درباره شخصی منفی باقی می‌کنید، شما آگاهی و ذهن خود را تباه می‌کنید. این افکار منفی همانند مه غلیظ احساسی هستند که بالای سر شما را احاطه کرده‌اند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

چگونه افکار مردم را بخوانیم؟

چه چیزهایی در باره افکار منفی نمی‌دانستید؟

انرژی شخصی

اغلب اوقات توسط نیروهایی که خودمان به وجود می آوریم پایمال می شویم.    "ویلیام شکسپیر"

اغلب ما می‌دانیم که به نفع‌‌مان نیست اطراف خود را آکنده از افکار منفی کنیم، حتی اگر در وضعیتی باشیم که این تصمیم‌گیری را مشکل می‌سازد. مهذا، وقتی افکار منفی به سوی دیگران منعطف می‌شوند، برایمان دشوار می‌شود که ضرر آن را متحمل ‌شویم یا از عادت ایراد گرفتن و قضاوت کردن چشم بپوشیم. چرا؟ چرا که قضاوت در مورد دیگران به ما نوعی احساس قدرت موقت می‌دهد، احساس نادرست حاکی از قوی بودن و تهاجم مثل اینکه اگر با خشم راجع به کسی فکر کنم. در واقع داریم به او صدمه می‌زنیم. چنین چیزی به کل دور از حقیقت است.

افکار منفی مثل بادکنکی می‌مانند که به نخی وصل شده‌اند و روی سرتان شناور هستند و این منفی بافی، شما را در همان دایره انرژی خودتان نگه می‌دارد.

فکر می‌کنم این استدلال غلطی است که فکر منفی درباره یک شخص همان تیری است که به طرف هدف پرتاب می‌کنیم. در آرزوی اینکه به آن صدمه بزند. اگر از دست کسی عصبانی هستیم که فکر می‌کنیم کار غیرقابل بخششی انجام داده است، افکار وحشتناکی درباره‌اش می‌کنیم و ممکن است از این کار نوعی احساس رضایت پنهانی به ما دست بدهد، درست همانند اینکه می‌پنداریم هر فکر منفی برای ما نوعی پیروزی محسوب شده و با خود می‌گوییم: «ازت متنفرم، پس من برنده‌ام.»

خوش بینی

ولی واقعیت با این نتیجه‌گیری فرق به سزائی دارد. افکار منفی شما مثل تیری نیستند که به شخص دیگری صدمه بزنند. در عوض، مثل بادکنکی می‌مانند که به نخی وصل شده‌اند و روی سرتان شناور هستند و این منفی بافی، شما را در همان دایره انرژی خودتان نگه می‌دارد. هر بار که درباره شخصی منفی باقی می‌کنید، شما آگاهی و ذهن خود را تباه می‌کنید. این افکار منفی همانند مه غلیظ احساسی هستند که بالای سر شما را احاطه کرده‌اند. آیا می‌دانستید که شما قادرید افکار مردم را بخوانید؟ آری این حقیقت دارد، فقط کافی است به صورتشان نگاه کرده، انرژی آنها را حس کنید و خواهید توانست خیلی چیزها درباره محتویات افکارشان به دست آورید.

منظور این نیست که شما فقط با چشمان فیزیکی خود به مردم بنگرید. بلکه منظور این است که توسط چشم دل و درون خود به آنها نگاه کنید. مردمی که افکار منفی بسیاری آنها را احاطه کرده مایلند دیدشان طوری باشد که گویی همیشه ابری تاریک بر افکار و عقایدشان سایه افکنده است. وقتی شما اطراف آنها هستید فکر می‌کنید که هر آن ممکن است طوفانی در بگیرد. از طرفی مردمی که ذهنشان آکنده از عشق و افکار مثبت است، از بقیه افراد متمایز بوده و به نظر می‌رسد که می‌درخشند، گویی نوری از درون آنها به بیرون ساطع می‌شود.

علم و تجربه ثابت کرده افراد مثبت اندیش با آرامش بیشتری لحظات را سپری می کنند و از استرس هاس روز مره بدورند.

اگر به دقت به آنها بنگرید، تحسنشان کرده و متوجه می‌شوید که صورتشان روشنایی به خصوصی دارد. با انرژی فوق العاده به نظر می رسند و اغلب بسیار با نشاط. این نگرش از قدرت شگرف ذهن شما ناشی شده و باعث می‌شود که زشت یا زیبا به نظر برسید. منظور از زیبایی درونی این است که وقتی ذهن شما آکنده از افکار مثبت شود موج مثبتی از انرژی به وجود می‌آورد که هم بر روی خودتان و هم بر دیگران تاثیر می‌گذارد که در این صورت، انگیزه تازه‌ای برای ایجاد افکری مثبت‌تر پیدا می‌کنید. یک راز مهم دیگر این است که ذهن نه تنها افکارتان را از یک ارتعاش درونی پر می‌کند، بلکه این ارتعاش پرتوافکنی کرده و انرژی‌های مشابه را به خود جذب می‌کند.

علم و تجربه ثابت کرده افراد مثبت اندیش با آرامش بیشتری لحظات را سپری می کنند و از استرس هاس روز مره بدورند. افکار منفی نوعی تشنج فکری را در ذهن افراد به وجود می آورد که مدام آنها را در ناآرامی غوطه ور می سازد و فرصت لذت بردن از وقایع و بودن در کنار اطرافیان را به بدبینی و سوء ظن مبدل می سازد. بنابراین شرط عقل این است که هر فردی برای استفاده بهینه از فرصت ها نهایت تلاش خود را داشته باشد. پس حال که فرصتی به این با ارزشی را می توان بدست آورد سزاست که در یافتن آن بکوشیم.

بانوی شرقی همراه با اضافات

تنظیم برای تبیان: کهتری

مقالات مرتبط

خوش بین باشید!

آموزش هنر خوش بینی!

خدا قوّت

چگونه مثبت اندیش باشیم ؟

خوشبختی واقعی زمانی حاصل می شود كه ...

چگونه می‌توان والدینی خوش‌بین بود

میانبری به خوشبختی!

ترک عادت های بد ،تضمینی!

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.