تبیان، دستیار زندگی
تیم فوتبال نوجوانان ایران نخستین دیدار خود در چارچوب مسابقات جام جهانی زیر 17 سال را با پیروزی مقابل گامبیا، قهرمان قاره آفریقا پشت سر گذاشت .......
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

استارت نوجوانان ایران باپیروزی

شادی نوجوانان ایران پس از گل

تیم فوتبال نوجوانان ایران نخستین دیدار خود در چارچوب مسابقات جام جهانی زیر 17 سال را با پیروزی مقابل گامبیا، قهرمان قاره آفریقا پشت سر گذاشت.

تیم فوتبال نوجوانان کشورمان از ساعت 18:30 دیروز (یکشنبه) در ورزشگاه "اسوئنه" شهر کالابار نیجریه به مصاف گامبیا رفت و موفق شد حریف پرقدرت خود که عنوان قهرمانی آفریقا را یدک می کشید با نتیجه 2 برصفر شکست دهد.

شاگردان علی دوستی که مقابل قهرمان آفریقا صف آرایی کرده بودند با نمایشی قابل قبول در همان نیمه اول با گل دقیقه 43 پیام صادقیان برتری خود را برحریف دیکته کردند. در نیمه دوم نوجوانان فوتبال ایران بازهم ابتکار عمل را در دست داشتند و بارها تا آستانه گلزنی پیش رفتند تا اینکه در دقیقه 82 توسط کاوه رضایی به گل دوم رسیدند و در نهایت با برتری 2 برصفر از زمین خارج شدند.

این نخستین پیروزی تیم نوجوانان ایران در تاریخ مسابقات جام جهانی نوجوانان محسوب می شود. ضمن اینکه پیام صادقیان با گلزنی در دیدار مقابل گامبیا نام خود را به عنوان دومین گلزن جهانی ایران در این رقابت‌ها ثبت کرد.

پیروزی ایران مقابل گامبیا در نخستین گام

تیم فوتبال نوجوانان ایران در مصاف با گامبیا با ترکیب ایمان صادقی، سعید لطفی، علی گودرزی، ایمان شیرازی، بهمن مالکی (حسین گوهری - 79)، امید عالی شاه (علی حیدری - 59)، مهرگان گلبرگ، افشین اسماعیل‌زاده ( اکبر ایمانی - 67)، مهرداد یگانه، کاوه رضایی و پیام صادقیان به میدان رفت.

قضاوت دیدار ایران - گامبیا را "پابلو پودو" از کشور شیلی برعهده داشت. او در این بازی به مهرداد یگانه، امید عالی شاه و پیام صادقیان از تیم ایران و "سرجیو ساماته" و "لامین گیبا" از تیم گامبیا کارت زرد نشان داد. این داور شیلیایی که در کل قضاوتی ضعیف داشت دو بازیکن تیم گامبیا به نام‌های "بوبا ساما" و "دی جانه" را در دقایق 33 و 86 از زمین بازی اخراج کرد.

تیم فوتبال نوجوانان کشورمان روز چهارشنبه دومین دیدار خود در مرحله گروهی مسابقات جام جهانی 2009 نیجریه را مقابل تیم کلمبیا برگزار خواهد کرد. این تیم روز نهم آبانماه در آخرین دیدار مرحله گروهی به مصاف تیم نوجوانان هلند می رود.

عملکرد بازیکنان عالی بود

سرمربی تیم فوتبال زیر 17 سال کشورمان با بیان اینکه بازیکنانش از تمام توان برای موفقیت در دیدار با گامبیا استفاده کردند، کسب پیروزی برابر قهرمان آفریقا را سخت اما سرنوشت ساز عنوان کرد.

علی دوستی پس از پیروزی تیم فوتبال نوجوانان ایران برابر گامبیا در گفتگو با  مهر در خصوص این پیروزی گفت: بازیکنانم با تمام توان در این دیدار به میدان رفتند و از جان و دل مایه گذاشتند تا در این دیدار سخت به پیروزی ارزشمند و سرنوشت سازی دست یابند.

علی دوستی سرمربی تیم ملی نوجوانان

وی خاطرنشان کرد: ما پیش از حضور در این مسابقات از نقاط ضعف و قوت تیم گامبیا شناخت کاملی داشتیم و با بهره گیری از این نقاط ضعف و بستن نقاط قوت این تیم، به 3 امتیاز  خوبی کسب کردیم.

سرمربی تیم فوتبال زیر17 سال کشورمان در مورد دیدار با کلمبیا هم اظهار داشت: ما همانگونه که در ازبکستان قهرمان آسیا شدیم، پله به پله پیش می رویم و از امروز برنامه‌‌های خود را برای موفقیت و پیروزی در دیدار با کلمیا پیش می بریم.

وی با بیان اینکه گامبیا بازی جوانمردانه ای را به نمایش گذاشت،اظهار داشت: با پیروزی در این دیدار به مردم ایران و مسئولان ورزش نشان دادیم که می توان به این تیم برای حضور در مسابقات مرحله مقدماتی قهرمانی جوانان آسیا، کاملا اعتماد کرد. قطعا ما توانایی موفقیت در آن رقابت‌ها را هم داریم.

دوستی در پایان گفت: امیدوارم تیم ایران در ادامه این مسابقات هم عملکرد خوبی از خود ارائه داده و از اعتبار فوتبال ایران در جام جهانی دفاع کند.

تیم فوتبال نوجوانان کشورمان در نحستین دیدار خود در رقابتهای جام جهانی که در شهر کالابار نیجریه برگزار می شود، روز شنبه به پیروزی 2 بر صفر برابر گامبیا دست یافت.

تنظیم برای تبیان: رضا سیگاری